berelideli
İyi akşamlar dedikoducular.tabi böyle bir şey mümkünse. bu yazıyı yazarken yanımdan ayırmamaya çalıştığım maça beyi yine baş ucumda, sıradan olmamasının en büyük özelliği ise üzerinde şairlerden parçalar olması. eksiksiziz. hadi başlayalım. ama başlamadan önce bir soru. nasılsınız gerçekten ?
ben, bir çok insana klasik gözükebilecek bir insanım mesela. ama dediğim gibi gözükebilecek. gözüken değil. egoist olarak yorumlanabilir fakat elimde olsa kendi beynimin mükemmelliğinde bir kadınla evlenmek isterdim. mükemmellik göreceli bir kavram olduğu için rahatlıkla kullanabileceğimi düşünüyorum. çünkü benim için ben, diğer insanlardan daha özelim. ee elbette sizler için de siz öylesinizdir. hani okuyan olmuştur belki " bizi delirttiler" demiştim. etkisi olan olaylardan bazıları da budur belki de.
İnsanların dış görünüşünüzden ziyade zekanıza hayran kaldığını düşünün. İnsanlara bir şey söylediğiniz zaman sorgulamaya başlayabiliyorlar veya "düşünmeye" başlıyorlar. yaşınız fazla olmamasına rağmen sizden büyük insanlar, yaşıtlarınız, sizden küçük olanlar sizden tavsiye isteyebiliyorlar. eee hepimizin başına gelir bu diyebilirsiniz. doğrudur da belki. ama genellikle tavsiye için gelinen kişi olursanız, iyi hissedersiniz. "hatta mükemmel bir duyguymuş bu" hissine kapılırsınız. kendinizle veya başkası ile olan her şeyde farklı açılardan bakıp zekanızı daha da geliştirebilirsiniz. peki bunların ardından yalnız kalırsanız? evet yalnızlıktan bahsediyorum. kalabalık içinde ve kendi içinizde yalnız kalmaktan. delirmez misiniz ?

Yorumlar

Gerekovic
hadi bu sefer doğruyu söyleyeyim. İyi değilim :d deliririm bu arada. belki de çoktan delirmişimdir ha? kalabalık içinde yalnız kaldığın için düşüncelere dalıyorsun. o da senin delirmen için başka bir sebep oluyor.
kafamihissetmiyorum
İyi geceler berelideli. soruna cevap vermeden önce birtakım şeyler söylemek istiyorum. bence hepimiz mukemmeliz , hepimiz biraz özeliz. ve secilmişiz. öyle olmasaydı bu kadar kusursuz bir yaratılışta , böyle bir hata yapılmazdı. bence hepimizin bir varolma nedeni var.her insan kendisinin özel olduğunu düşünebilir. her insan nasıl dünyanın bütün sıkıntısı bütün yükü kendinde imiş gibi düşünebilirse. ettiğin bir laf çok hoşuma gitti - insanların dış görünüşünzden ziyade zekanıza hayran kaldıgını düşünün - bahsettiğin şey gerçekten değerli. bir de , bence bu yaş mevzuu biraz gereksiz. İki aptal rakam gibi geliyor bana. böyle söylememe rağmen , bende biraz aceleciyim yaşamak konusunda. bak , insanların senin fikirlerine önem verip senden tavsiye istemeleri , oturup seninle muhabbet etmeleri de çok güzel. mükemmel bir duygu olduğuna katılabilirim , zaman zaman katılabilirm daha dogru bir ifade. uzun bir süredir bu tur olayların üzerine , insanlara yardım etmek için burada var olduğumu düşündüm. bunun için de elimden ne geliyorsa yaparım. bunların ardından yalnız kalır mıyım ? bu işte nereden baktığına bağlı bir durum. ama o yalnızlık hissine kapılmaman kaçınılmaz. çünkü insan yalnızdır. sen daha çok düşündüğün için daha yalnızsn. bende çok yalnızım ( bahsettigim yalnızlık etrafımda insanların olmaması değil , bunu zaten anladığını düşünüyorum ) kalabalık yalnızlık. seni diğerlerinden bir tık daha ayıran bu. soruna gelecek olursak , ben bu gece biraz yitiğim, peki sen nasılsın gerçekten ?
kafamihissetmiyorum
delirir insan diğer insanlar da bunu alkışlar*
berelideli
delirmek eğlenceli dursa da. bir andan sonra hoş değil bence :d
berelideli
@kafamihissetmiyorum kesinlikle hepimiz mükemmeliz. hani orada da belirttiğim gibi "benim için ben diğer insanlardan daha özelim, elbette ki siz de sizin için öylesinizdir" dememin sebebi buydu. o kalabalık içinde yalnız olma duygusuna aşina olmak, seni rahatça anlamamı sağlıyor aslında. ayrıca düşüncelerin ve açık bir şekilde ifade etmen de çok güzel. şapkam olsaydı şayet, sözlerinin karşısında saygı ile çıkartırdım.
senin soruna gelecek olursak, tükenmiş bir karadeniz var içimde. hâlâ deli dolu ama yorgun, o hırçın ve delilik duruldu. bazen büyük bir yangın için ufak bir kıvılcım yeter ya hani, belki de o haldeyim. o ufak kıvılcımı arıyorum. açıkçası nasıl ifade edersem edeyim tam olarak ne halde olduğumu bilmiyorum. yorgunluktan ölüyorum ve dinlenemiyorum uzun zamandır diye başlayabilirim falan ama eksik kalıyor yine. ya da tembel bir insan olduğum için, üşenmiş de olabilirim. bilemiyorum. ama hepsinin dışında net bir şey varsa, o da şudur. sıyırdım.
Gerekovic
delirmek eglenceli falan değil. neresi eglenceli ki? tamam hadi delirdik, deli raporumuz var diye cezai sorumlulugumuz yok ama kalkip da bir sey de yapamiyoruz. bizim yerimize baskalari karar verecek bazi seylere. çünkü senin basina seni temsil edecek birini vereceklerdir. ne bileyim.. delidir ne yapsa yeridir ama hic de eglenceli degildir. :d
berelideli
@onumarkamsobee aaa olur mu hiç :d ama dediğim gibi bir yere kadar güzel de sonrasında bozuyo feci şekilde.