bjk
bu dünyanın en güzel yanı sahurdan sonra kimse duymadan görmeden sessiz sessiz ağlamaktır. sonra bir ses duyarsın ve seni o ses kendine getirir. der ki 'allah en büyüktür, haydi namaza, haydi kurtuluşa' ve bir anda ağlaman durur. sanki bir şey olmuş gibi hissedersin sanki tüm acın geçmiş gibi hissedersin sanki hiç bir şey olmamış gibi hissedersin. sanki her şey bir anlıkmış gibi gözünden akan damla bir anda durur. boş boş yere bakarsın. o sırada kulağına gelen o ses o muazzam ses her şeyin boş olduğunu fısıldar sanki. yapılan yaptığın her şeyin koca bir boşluk olduğunu fısıldar. sanki yaradan ağladığını duymuş gibi hemen yardımına yetişir durdurur dünyanın sesini sadece o muazzam sesi duymanı ister bir anda her şeyinle o sese odaklanırsın. sonra da kalkar elini yüzünü yıkar bir kere daha ağlarsın ve bu sefer ki ilk ağlamanın pişmanlığıdır. allâh için ağlamayıp onun kulu için ağlamak ve yaşadığın şeylerin senin imtihanın olabildiğini unuttuğunun pişmanlığıdır. sabretmek gerektiğini unuttuğunun pişmanlığıdır.

Yorumlar

ilahiyatci
keşke birden fazla kez beğenebilsek 👍🏼
bjk
bjk @bjk
1 yıl
teşekkür ederim @ilahiyatci
artemis
İşte beni sildiğin için oldu bunlar .s.s..s allahim tşk .s.s
bjk
bjk @bjk
1 yıl
😂 ya bi' git ötede mutlu ol @artemis 😂
artemis
yok ya standart bi hayat işte.sen burada mutlu oldun ben kovdum mu.bak sen beni silersin ama işte bak gordun mu noldu:d:d:d neyse yav tamam ama allam bence beni seviyo o yüzden seni böyle üzdü.bence.benim fikrim.ama sen yine de üzülme.
bjk
bjk @bjk
1 yıl
allam ne kadar da mutlu bir @artemis allâh bozmasın 😂 allâh en çok seni sevsin taam taam 😂
artemis
seni döverimmmmmm senin beynini vururum iyi be tamam hıh
bjk
bjk @bjk
1 yıl
yaparsın bilirim mahallemin kızı 😂 sakin ol 😂
artemis
az önceki kavgayı ben çıkardım mesela.mutlu ol diyorum sen kovuyosun ayıpp :d:d çok ayıpp. bak iki dakkada evindeyim akilli olcaksinnn :d ve ayrica sana kizmiyorum komşu beyi .s.s
bjk
bjk @bjk
1 yıl
kızmıyorsun farkındayım 😂 kavga çıkartma sen uslu dur diyecem ama benim mahallemin kızı olunca bir şey diyemiyorum 😂 mutlu olcam tamam ne kadar çok istedin bak olurum o zaman ben de napalım 😛 gelme ulen hemen zaten dibimdesin tırsıyorum 😂
artemis
birini başka biri için silerken doğru seçimler yapmalısın bence.belki de sana bu yüzden kızmıyorum.aman neyse yauww tam ifade edemedim şuan.İyi be gidiorm tm .s.s bu arada evet mutlu ol cidden bunu tüm saflığımla söylüyorum :)
bjk
bjk @bjk
1 yıl
birini başka biri için silen yok da varsın öyle olsun @artemis :) teşekkür ederim mutlu olmamı istediğin için.
artemis
daha bi şey demiyorum ama aynen öyle oldu canısı.neyse rica ederim ne demek *,*
bjk
bjk @bjk
1 yıl
peki bakalım @artemis :)