yazarfencelebi
oturun hele birinci sinif kardeşlerim bir iki şey söyleyeyim belki aklınıza gelir.
öncelikle kimse aynı hayatı yaşamıyor bende oldu diye sizde olacak değil. ama şunu unutmayın. üniversite hayatın son tatilidir diye bi lafla geldim üniye. ve öyle olduğunu da dusunuyordum. 4 yıl boyunca hayatımın en güzel zamanlarını da yaşadım en acı zamanlarıni da. aci derken. gercekten acı. sadece sevgili acısı degil. babamı kaybettim en değer verdiğim insanları kaybettm gozlerine bakmaya koyamadigim sevdiğimi kaybettm. koca bir omurdu üni benim için. yüzlerce hatta binlerce insanla tanıştım. samsuna karış karış gezmekle kalmadim. üni den önce pek il disina cikmamis biriyken unide 48 tane il gezdim. turkiyede gitmek istediğim neresi varsa gittim gordum. zengin olduğum için değil ama. zenginlerin bile sahip olamadığı zamana sahip olduğum için. ve hep şunu prensip edindim. bir hayalin varsa peşinden koş. asla denemedigin icon pişman olma. param yoktu otostopla gittim. kalacak yerim olmadı çadır kurdum. konuşacak kimsem olmadığı zamanlar oldu aldım kağıtla konuştum. en çaresiz hissettiğim anda yalnız kaldım ama yine ayağa kalktım. 4 yıl boyunca öyle bir hayat yaşadım ki bir ömre denkti. anlatmaya kalksam saatler surer. ama anlatamayacagim hiçbir şey de yasamadim çok şükür. kızları bir nesne değil benim gibi insan olarak gordum. onların da abisi babası var diye düşündüm. sevdim ama gozyasi dokse ben boğulur gibi hissederdim öyle sevdim. kısaca önünüzde bir daha asla bulunmayacak bir 4 yılınız var ve inanın hayatınızın en güzel yaşları. görmek istedgniz neresi varsa gorun. yapmak istedgniz ne varsa kimseye zarar vermeden yapmaya çalışın. hayallerinizin peşinden koşun. gunlerinizi sabah akşam peste batakta geçirmeyin. eve kız atmak için eve çıkmayın. kızlara obje gözüyle bakmayın. İnsanlarla konuşun ama dertlerine yardımcı olmak için konuşun. kimseyi kifayeti yada konuşması dili rengi yüzünden yargılamayin. edebi edepsizlerden öğrenmek zorunda kalmayın. unutmayın. bugün yaptığımız her davranış yarın çocuklarımızı yetiştirecek nesli etkiliyor. eve attiğimiz her kız, bi gelinliği çöpe attırabiliyor. ey delikanlı kardeşim. kızına nasıl davranılmasını istiyorsan öyle davran kizlara. ey güzel kız kardeşim hayatını yaşarken evlenecegin insanı da dusun. babani da anneni de çocuklarını da. kadın erkek eşit değil maalesef sen daha değerlisin. ama bu değerini ayaklar altına aldırma. her neyse ahlak bekçisi degilim ancak kendi yapmadigimiz şeyleri başkalarından bekliyoruz. her geçen gun iyice saga sola saldırıp güzel bir gelecek güzel bir nesil bekliyoruz. biz düzgün olmazsak eger. gelecek nesil insanlığı unutacak. son sözüm şudur ki hayatını yaşarken cesur ol ve insanlara saygılı ol. empati nedir iyi kavra. bir hayalin bir geleceğin olsun. bir gün ömrün kaldıysa. birine faydan. somurtkan bir yuzde gamzen olsun. biz toplum olarak her şeyi çok biliriz ama yine de bunlar aklında bulunsun :) saygısızlık ettimse affola. hayırlı geceler.

Yorumlar

anonym1283
+1 çok güzel yazmışsın .saygılar, iyi geceler.
800kelektrikelektronik
allah rahmet eylesin yüreğine sağlık
jaddar
şu sitede okuduğum en dolu yazı...
yazarfencelebi
tesekkur ederim arkadaşlar :) güzel yazmaktan evvel samimi olmak niyetim.
fuckulte
sen adamsın!
timeless
valla helal olsun kardeş.içtenlikle söylüyorum gözüm doldu.şu zamanda bunları düşünen sayılı kişilerdensin.tebrik ediyorum.kaybettiklerin adına allah'tan rahmet diliyorum.
anonim
böyle insanlar da kalmış dedirttin.. allah yolunu ve bahtini acik etsin. senin gibi insanların sayısının artması duasiyla.
yazarfencelebi
güzel bulduysaniz içinizden güzellik sayesindedir tessekur ederim allah hepimizin yardımcısı olsun:)
yazarfencelebi
bir de yanlış olmasın çok okuyarak yazmadım bi kısmını düzenlemek istiyorum babamı üni den önce kaybettim. o paragrafa girerken çok acılar çektim hepsini atlattım üni de hepsini tek atlatmak zorunda kaldm gibi yazacaktım. sonradan okudum. da üni de babamı kaybettm gibi anlam olmuş. küçük bi ayrıntı ama herhangi bir yazımda yalan yada bilerek yanlış yazmak istemem. durustluk her sözden değerli. :)
anonim
şu sitedeki en güzel yazılardan birisi helal olsun!
anonim
o kadar çok guzel sey yazmak istiyorum ki hangisinden başlayacağımı bilemedim oturup seninle saatlerce sohbet edesim geldi maşallah subhanallah diyerek yetineyim allah yolunu bahtını açık etsin kardeş senin gibilerle karsilastirsin yolumuzu @yazarfencelebi
yazarfencelebi
keşke oturup konusabilsem sizlerle güzel yorumlariniz için tekrar teşekkür ederim. :) bir gün kader yolumuzu kesistirirse knusuruz sohbet edebiliriz. yuzyuze konuşamasak da kağıda yazın paylasin. bir gün denk gelirim belki :) ayrıca sözler karsidaki duyduğu zaman deger kazanmiyor kalpte oluşunca deger kazaniyor. söylemek istediğiniz bir şey oldugunda beklemeyin. zira sözlerin son kullanma tarihi erken bitiyor.
erkegimsiodun
oo bro iyi ki oku demişsin helal olsun sana yapmak ve yazmak istediklerimi yapmışsın adamsıın be helaaall bende bu sene üniversitenin tadını çıkarıcam ulan şu kpssyi bir atlatim hele her şeyi yapıcam
yazarfencelebi
@erkegimsiodun diğer yazıyı demistim :)