minyonerkek
"aşk meşk boş işler kardeşim yalnızlık iyidir" diyen insanlar hiç aşık oldular mı acaba? bence olmamışlar. eğer aşık olsaydılar; rakının tadını, şarkıların türkülerin ne kadar anlamlı olduğunu, aşk filmi izlerken ağlamanın ne kadar güzel olduğunu, gülmenin mutlu olmanın ne kadar kıymetli olduğunu, gecelerin aslında karanlık olmadığını, denizi izlemenin ne kadar güzel olduğunu, oğuz atay'ın ve neşat ertaşın acısını, bir fotoğrafın değerini, göz yaşıyla ıslanan sigaranın tadını, bir kadının sadece vücuttan ibaret olmadığını bilirlerdi... eğer bunların anlamını ve ne kadar kıymetli olduğunu bilseydiniz aşk meşk boş işler demezdiniz. kısacası bence aşk olmasaydı hayatın anlamı olmazdı. hee bide "aşık olma kardeşim ben senelerdir unutamıyorum aşk güzel bişey değil" diyenlere soruyorum; eğer aşık olmasaydın geçen senelerin ayların günlerin hatta saatlerin anlamı olur muydu? sizde çok iyi biliyorsunuz aşkın kendisi de acısı da çok güzel.. (İlâhî aşk çok farklı birşey.. benim bahsettigim beşeri aşk. rica ederim karıştırıp tuhaf yorumlar atmayın)

Yorumlar

anonim
bak aşk geçici bir duygu sonra yerini sevgi ve saygıya bırakır sonsuza kadar sürmez bu yüzden saçma bir şeydir....
anonim
yazıyı okumaya başladım ilk baska dedım ki gercekten boyle aşklar ve bu aşkların kıymetini bilende varmis dedım ve cok hoş bir yazı oldunu ifade etmek isterim yazının sonu gercekten cok güzel rabbim hepimize ilahi askı tatmayı nasip etsin... diğeri ask degil herkesle yasadın mutluluk sevgi bitebilir ama ilahi ask bitmez buda bızım enguzel mutlulumuzdur. :)
anonim
unutamamanin neresi güzel geçen zamanın kıymeti yok sadece dusunuyosun sen dusunuyosun ama nerde kiminle bilmiyosun sen baskasina bakamiyosun ama o kimin elini tutuyo sana soyledigi sozleri kime soyluyo bilmiyosun.aski yasarken gelen guzel seyler acıya dönüştüğü zaman hicbiseyden keyif alamiyosun.bidaha asik olmam kapattim kendimi bekarlik sultanlık eğlenirim gezerim tozarim kızlarla ama bidaha sevgimi hicbirine vermem
minyonerkek
@anonim_bayan teşekkür ederim. dediğin gibi beşeri aşk gelip geçici. önemli olan İlâhî aşk..