minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
r11 mağdurluğuna son!!!
kampüs içinde sadece r11 değil bütün belediye otobüslerinin ücretsiz olması lazım. mesela kyk yurtlarından, yaşam merkezine gitmek isteyen de tramvaya gitmek isteyende r11 e biniyor. r11 in asıl güzergahı tramvay ve kampüs arasında ki ulaşımı sağlamak. sabah ders saatlerinde kyk yurtlarına dolu gelen r11 yüzüne herkes mağdur. mesela sakarya üniversitesi'nde kampüs içi bütün belediye otobüsleri ve bütün dolmuşlar ücretsizdi. derse gitmek isteyenler r11 yerine diğer otobüsleri de kullanabilirse bu kadar yoğunluk olacağını düşünmüyorum. bazı otobüslerin güzergahı değiştirilip r11 güzergahı (kyk yolu) ile aynı yapılsın. saat külesinin olduğu yere ring tarzı birşey yapılabilir. otobüslerin son durağı orası olsun. kampüsten çıkan otobüsler ringte durup herkes inse ve yola devam edecek olan yolcular kart basarak tekrar binse sıkıntı olmaz. r11 kullanmıyorum ama mağdur olan arkadaşlar için projeyi ben çizerim. zaten saü de benzeri bi proje var. bence bu konuyu rektörlüğe kadar götürün. İmkansız diye birşey yoktur. mantıksız dediğiniz bi yer varsa sorun açıklarım.
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
dedim ki bu hafta bütün derslere gidicem. pazartesi arkadaş hastalandı doktora götürdüm. salı alarm çalmadı. dün akşam kaza yaptım ayağıma adam gibi basamıyorum. İnat ettim bu sabah kalktım zorla derse gittim hoca dersi iptal etti. ben böyle şansın da... böyle hocanın da...
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
bugün çalıştığım dersi aslında almadığımı yeni farkettim. bende diyorum okulum niye 2 yıl uzadı. 4 yıl boyunca hiç çalıştığım yerden sormamış ki hocalar.. hayırlı cumalar..
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
ulan bir sorunun çözümü 4 sayfa sürüyor. acaba vizede ne kadar zaman verecekler merak içindeyim.
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
"aşk meşk boş işler kardeşim yalnızlık iyidir" diyen insanlar hiç aşık oldular mı acaba? bence olmamışlar. eğer aşık olsaydılar; rakının tadını, şarkıların türkülerin ne kadar anlamlı olduğunu, aşk filmi izlerken ağlamanın ne kadar güzel olduğunu, gülmenin mutlu olmanın ne kadar kıymetli olduğunu, gecelerin aslında karanlık olmadığını, denizi izlemenin ne kadar güzel olduğunu, oğuz atay'ın ve neşat ertaşın acısını, bir fotoğrafın değerini, göz yaşıyla ıslanan sigaranın tadını, bir kadının sadece vücuttan ibaret olmadığını bilirlerdi... eğer bunların anlamını ve ne kadar kıymetli olduğunu bilseydiniz aşk meşk boş işler demezdiniz. kısacası bence aşk olmasaydı hayatın anlamı olmazdı. hee bide "aşık olma kardeşim ben senelerdir unutamıyorum aşk güzel bişey değil" diyenlere soruyorum; eğer aşık olmasaydın geçen senelerin ayların günlerin hatta saatlerin anlamı olur muydu? sizde çok iyi biliyorsunuz aşkın kendisi de acısı da çok güzel.. (İlâhî aşk çok farklı birşey.. benim bahsettigim beşeri aşk. rica ederim karıştırıp tuhaf yorumlar atmayın)
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
herkesin acısı var.. 17 yaşımda bir kıza aşık oldum. abi o kadar çok seviyordum ki 35 kişiden dayak yemeye tek başıma gitmiştim. namazdan sonra ki duama dahil etmiştim onu. herşeyimi ona adamış ve geleceğimi ona göre planlıyordum. ygs lys yi bırakıp sürekli ona süprizler yapmaya çalışıyordum. gözlerine hiç doya doya bakamadım. kokusunu içime çekemedim. elim eline bile değmedi. hatta ilk ve son buluşmamızda utancıma gözlerine bakamadım. sevinçten sürekli gülmüştüm. aşıktım işte abi ölümüne aşıktım. ona olan aşkımı kelimelere dökemem. döksem de buraya sığmaz. anlatsam bitiremem. çok temiz ve saf duygularla sevmiştim onu. peki o ne yaptı; yakın bi arkadaşımla beni aldattı. ulan 17 yaşımda ölmeyi öldürmeyi düşündüm. ben bunu hak edecek ne yapmış olabilirdim ki? ben sadece sevmiştim. açtığı yara hala kapanmadı diyebilirim. 4 sene oldu. çünkü o yarayı kapatabilecek hiç kimse çıkmadı karşıma.. sevmeyi aşık olmayı unutmaya başladım. artık birini istiyorum hayatımda. "yolu uzun süre aska düsmemis bir adama denk gelirse yüreginiz; çalkalayın, zira dibine çökmüs olabilir seven yanları.." biri beni çalkalasın artık!!! aşık olmak istiyorum. kapısında sabahlamak istiyorum. deniz kenarında onunla dans etmek istiyorum. onunla ağlamak onunla gülmek istiyorum. onu kendinden daha çok sevmek istiyorum. anlatamayacak kadar çok sevmek istiyorum. kalbine gözlerine saçlarına gülüşüne göz yaşına yürüyüşüne ruhuna aşık olmak istiyorum..
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
karşınızdakinden anlayış beklemeden önce; karşınızdakini anlayın. İnanın çok zor bişey değil bu..
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
ben dün birine söz vermiştim. sohbet bittikten sonra yattım saat 8 de uyandım (yani 4 5 saat anca uyudum) hazırlandım çıktım kampüse. yurdun önünde yurttan çıkmasını yarım saat kadar bekledim ama göremedim ve derse gittim. İstediğim sadece bir şanstı. ben hayatım boyunca keşke dememeye çalıştım. mesela o yurdun önüne bu sabah gitmeseydim şimdi keşke gitseydim dicektim ama şuan içim rahat ben elimden geleni yaptım. ve ben herkese başta bi şans veririm. bana da verilmesini isterim. abi ilk şans tanışmak için istenir. tanışınca bişey kaybetmeyiz. tanışma sonuçları ne olursa olsun kazanırız. tanışma sonuçları şunlar olabilir 1-belki ben tanıştıktan sonra vazgeçebilirim 2-belki karşımda ki benle daha fazla tanışmak isteyebilir 3- belki ikimizde daha fazla tanışmak isteriz 4-yada ikimizde bir daha görüşmemeyi isteyebiliriz. 1,2,4 gibi sonuçlanırsa da yine kazanırız. çünkü ileride bir gün keşke tanışsaydım demekten iyidir. size tavsiyem ilerde keşke diyeceğiniz hiç bişeyi yapmayın.. (her konuda)
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
bu sene mezun olmak varken 1.sınıf derlerine giriyorum. bu gerçekten çok acı verici. siz siz olun sakın sene kaybetmeyin. he bide sakın başka okula yatay geçiş yapmayın, başladığınız yerde bitirin. hayatı daha fazla zorlaştırmanın manası yok.
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
bugün (11/10/2016) saat 12:00-13:00 arası yaşam rizeli'de mavi gömlekli, beyaz ceketli, çenesinde beni olan güzel hanımefendi; gülüşlerinizle gözlerinizle aklımı başımdan aldın. duy sesimi
minyonerkek
minyonerkek
1 yıl
bugün 20:00 gibi osmanlı cafe de; girişin hemen sağında arkadaşla tavla oynuyorduk. sol çaprazımda ki masada 3 bayan oturuyordu. biri kapalıydı. saçları hafif kıvırcık, gri montu olan ve arada öksürün (hasta olmuş kıyamamm) hanımefendi; burdaysan seninle tanışmak istiyorum..