anonimmisali
anonimmisali
11 ay
yine karabasanlar görmeye başladım aaa dostlar hemde bi gecede 3 ya da 4 kere allahım sabır ver psikolojim bozulmadan bi yardım edin napılır ne edilir

Yorumlar

anonim
anonim
11 ay
steres altındaysan ya da yatakta yemek kırıntısı varsa görülür karabasan. duruma göre artık ya carsafini yıka ya da kağanı boşalt. yatarken de nas süresiyle ihlas suresini okurum ben genelde sonra bir şey görmem.
dakoh
dakoh
11 ay
gördüğün karabasan değildir, yalnızca uyku felci yaşıyorsun. bilincin açılıyor ama beynin motor sinir yollarını açmamış oluyor, haliyle bağırmak istesen bağıramıyorsun, kolun bacağın ağırlaşıyor, göğsün yatağa göçmüş gibi ağır geliyor, çünkü kas tonusun da olmuyor, korkulacak bir şey değil aslında. uyku felci esnasında sesler ve görüntüler deneyimlemek korkutucu yalnızca, ben de çok yaşıyorum, bir yerden sonra hoşuna bile gitmeye başlıyor. ama en son bir gecede 16-17 kere yaşayınca ben de korkmuştum. çözümü pek yok aslında, sadece oluşmasını tetikleyen durumlardan kaçınabilirsin. stres ve yorgunluk bu durumu tetikleyen şeylerin en başında gelir. yatış pozisyonun da onların peşinden gelir. başın alçakta kalacak şekilde sırt üstü yatarsan ya da tamamen yüzükoyun yatarsan uyku felci olma olasılığın artar. bu dediklerimden kaçınmalısın. bir tavsiye daha verecek olursam o da şu olur, uykuya dalmadan önce güzel şeyleri düşünebilirsin, yaşadığın iyi anıları ya da geleceğe dönük hayalini kurduğun güzel şeyleri düşünebilirsin. şimdiden geçmiş olsun :)
kizilsakal
kizilsakal
11 ay
yatarken fela ve nas surelerini oku yardimina inanirsan yardimi dokunur ;)
ricardoveritas
gusletmek, yani boy abdesti almak isteyen bir kişi önce besmele okur ve : "niyet ettim allah rızası için gusül abdesti almaya" diye niyet eder. elleri bileklere kadar yıkadıktan sonra edep yerlerini temizler. bundan sonra sağ avucuyla ağzına üç kere su alır ve her defasında ağzını boğazına kadar gargara şeklinde çalkalar. oruçlu ise boğazına su kaçmamasına dikkat eder. sağ avucuyla burnuna, genzine kadar üç defa su çeker, her defasında sol eliyle burnunu temizler. bundan sonra tıpkı namaz abdesti gibi abdest alır.

abdest aldıktan sonra önce başına, sonra sağ, daha sonra da sol omuza üçer defa su döker ve vücudunu yıkar. suyu her döküşte elleriyle vücudunu iyice ovuşturur. İğne ucu kadar kuru yer kalmaksızın vücudun her tarafını güzelce yıkar. gusülde bıyık, saç ve sakal diplerine suyun iyice işlemesi için ovuşturulur. göbek boşluğu, küpe delikleri dikkat edilerek yıkanır. böylece gusül abdesti almış oluruz.