turevinial
turevinial
8 ay
İyi geceler omü yükseköğretim fakültelerindeki 4+ halk -{ziraat fak.} öncelikle iyisiyle kötüsüyle herkese teşekkür etmek istiyorum. İki yıllık dostlarda dahil. teşekkür ediyorum çünkü artık tanımadığım kişilere karşı bir kötü niyet, düşünce oluşmaya başladı kafamda. kesiştiğim her kız hakkında bu böyledir şu şöyledir diye yorum yapmama neden bu düşleri bir türlü atamıyorum kafamdan. herkesin yaptığı bana göre yanlış olan her hareket beni sinir küpüne çevirmeye yetiyor. yeni tanıştığım erkeklerde kötü davranış, hareketi belli noktaya kadar sineye çekerken, tanıştığım kadınlarda ise en ufak hareket(ondan etkilensem bile) beni soğutmaya yetiyor. şimdiki aşkların sadece cinsel tatminden ibaret olduğunu savunduğum, şimdiki aşkların şişirilmiş bir balon, bir bidon olduğunu düşündüğüm için mi böyle davranıyorum. bir hal çaresi var mıdır? görüşlerinizi bekliyorum. (İnstagram ve snapchate çikolatalı süt fotoğrafı atan bağyanlar ve sigara kullanmayıp sigara kullanan arkadaşına neden marlboro parliament içmiyorsun diye soran erkekler yorum atmazsa sevinirim. sigara kullanmayan arkadaşa günde 1 paket parliament içen birisinin aylık 405 tl ödemek zorunda olduğunu ve asgari ücretin 1300 lira olduğunu ve saçma sapan davrandıklarını söyleyip haftada 1paket parliament veya marlbora alıp geri kalan günlerde otlanan ve salakça hava atmaya çalışan embesillerinde yazmaması dileğiyle yazımı noktalıyorum...

Yorumlar

chen
chen
8 ay
bi yerlere fotoğraf atmadığımı belirtip düşünce kısmına geçiyorum. bence yobazsın garanti öylesin yani o bakımdan bi hal çaresi olduğunu sanmıyorum.
turevinial
turevinial
8 ay
@chen yobazlığın tanımı cahil olmak ve öyle de kalmaktır. ben ise bu durum için sizden yardım istemekteyim. yani senin anlayacağın şekilde yazayım cahil olsam bile bu durumdan kurtulmak istiyorum. görüşün için teşekkür ediyorum.
chen
chen
8 ay
evet başka bir deyişle öyle. madem çok değişmek istiyorsun daha açık fikirli insanlarla takılmayı dene -yargılamadan- belki biraz hoşgörü sahibi olursun. tabii bu insanları sevmelisin, sevdiğin insanların farklılıklarını daha anlayışlı karşılarsın. bu şekilde de görüşün yumuşar ön yargılı davranmazsın. rica ederim.
anonim
anonim
8 ay
aslında nasıl olduğu hakkında önyargıda bulunduğun insanları tanımaya çalışsan, öyle olmadıklarını gördüğünde zihninden bir sıfır önde olmuş olacaksın. bir zaman sonra önyargı üreten zihnin susar ve deneyimledikten sonra fikir sahibi olursun.
mesela aşk kavramı... ben tarif ettiğin şeylerin zaten aşk olduğunu düşünmüyorum ister bidon de ister başka bir şey ama aşk değil. bu yüzden yargılamaya da değer görmüyorum. benim tanımımla aşkı yaşar mıyım bilemem ama bu gerçek aşktan ve erkeklerden soğumama sebeb değil. diğer anlattığın örnekleri yaşayan biri değilim.
çok insanla tanışmaya çabala eminim seni de şaşırtacak kişiler çıkacaktır karşına.
ve kitap oku, okuyorsan daha da çok oku :)
seninle oturup bir sohbet etmek isterdim sebebi ise şu; kolay kolay insanlardan soğumam ya da nefret etmem. önyargılarım var yok değil ama bastırmak için çabalıyorum. kafa yapın benden oldukça farklı olaylara bakış açını dinlemek ilginç olurdu ve karşılıklı düşünce değişimi yaşardık zannımca. belki karşılaşırız bir gün, ve unutmadan her şeyden önce kendini sev ;)
berserker
berserker
8 ay
o bende de var ya @turevinial. bence kaynaklandığı kısım ilk başta bi kızla etkileşime geçme kısmında kendinle ilgili olan düşüncelerin masumken, daha sonra tek gerçeğin para,araba olması gerçeğini kabul ediyorsun. bu da seni böyle olması için ufak değişimlere itiyor. yani benimkinin en azından sebebinin bu olduğunu düşünüyorum