omü tıp fakültesi

and he lived happily ever after
and he lived happily ever after @son
diğer tıp fakültelerini pek bilmediğimden karşılaştırma yapamayacağım ama kendi tecrübelerime göre pek de zorluğu olmayan bir fakülte (ki ben tembel bir öğrenciyimdir). sadece diğerlerinin genelinde geçme notu 60 iken omü tıpta 69, o biraz sorun.

şu an için amfi derslerinde yoklama alınmıyor. bu sene bir defa bile amfi dersine gitmeyerek bu nimetten sonuna kadar yararlandım. uygulama derslerini tabi aksatmadım. yalnız bir eksisi var, uygulama derslerinde de sizinle aynı grupta değilse insanlar derse gitmediğinizden dolayı isminizi cisminizi unutuyorlar, sen geçen sene var mıydın yeni mi geldin diyen oldu bana hahah. neyse, pek bir zorluğu yok dememin nedeni sınavlarda son 1 hafta çalışılınca geçer not alınabiliyor (hiç derse gitmediğim, sadece sunumlara ve çıkmış sorulara baktığım halde). yani fazla kasmaya gerek yok, geçme notu 69 ama sınavlardan 60 üstü alınca yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi pdö* ve mdu** 85-90 gelince notu yükseltiyor ve sorun kalmıyor. he bölüme pek de istekli gelmediyseniz bazen bezdiriyor orası ayrı.
______________________________
pdö: probleme dayalı öğrenim. yuvarlak masa şovalyeleri gibi masanın etrafına doluştuğunuz (10-12 kişi), karşınıza bir vaka geldiği ve bununla ilgili tartıştığınız, akıl yürüttüğünüz, konuyu anlayabilmek için gereken hedefleri çıkarıp diğer oturuma o konuları araştırıp geldiğiniz bir öğrenme biçimi.
mdu: multidisipliner uygulama. tansiyon ölçme, kalp masajı, subkütan enjeksiyon, göğüs muayenesi gibi şeyleri öğrendiğiniz uygulama dersleri.