omü tıp fakültesi

hipokratinyegeni
hipokratinyegeni @hipokratinyegeni
geçme notunun 70 olmasıyla türkiyenin en zor tıp fakülteleri arasına adını yazdıran; pdö süyle, yarı finaliyle, kendine has değişik eğitim sistemiyle adından bolca söz ettiren, yaşamayanın bilemeyeceği bir garip fakülte :d
Sessizkadin 🕵️‍♀️
Sessizkadin 🕵️‍♀️ @Sessizkadin
bu aralar @ucuncunesilsaglikci ' yı kendinden bezdiren, bitmeyen finalleriyle mevcut öğrencileri hayattan soğutan fakülte. diğer fakülteler neredeyse 1 aydır tatilde iken @ucuncunesilsaglikci daha finale bile girmemiştir.
öğrencileri için dua edilesi fakülte.
ucuncunesilsaglikci
ucuncunesilsaglikci @ucuncunesilsaglikci
@sessizkadin dediği gibi. ek olarak saç dökülmesine, çarpıntıya, anksiyeteye sebep olan fakülte. ve sonuç olarak hala finale girmedim 😒😐
ucuncunesilsaglikci
ucuncunesilsaglikci @ucuncunesilsaglikci
finali öldürmeyen süründüren, bizi bu yaşta sinir hastası eden fakülte.
Snake
Snake @weiss
eskiden baraj muhabbetininde olduğu lanet yer, lan canım çıkıyor 65 alıyorum onuna baraj ayağına 60a düşürüyorlardı
hoş şimdi kaldırdılar bir işime yaramıyor, gelecek nesiller sevinsin
joker
joker @joker
buradan gelecek nesillere sesleniyorum. gelmeyİn!!!!
Maviş 🐣
Maviş 🐣 @mavis
severek geldiğim ne kadar sövsem de aslında kıyaslanınca çoğu yerden iyi olan okul 😊 bu kadar güzel arkadaşlıklar kazandığım yeri nasıl sevmem 🙄 İyi araştırın öyle gelin fakat şu var ki yine de köklüdür. okul değil tıp soğutur hayattan.
legolas
legolas @legolas
ilk gelinince 'huoo yetmos gocmo noto no yaa' denilen ve ogrencileri tarafindan en zor tip fakultesi denilen (sanilan ) okul. diger tip fakultelerinde okumadiklari icin baraj sisteminden hic cekmemis ogrenciler tarafindan one surulen buyuk bi yanilgidir . hafif bi ongoru ve sistemle butun yil gezerek sinif gecilebilir. bknz (ben) . hocalarin sunumlarda soracaklari yerler kalin puntoyla cizilmistir, hadi ilk sene anlamadiniz 2. 3. senede anlayin bari . onun disinda pdösü mdu su derken azcik ugrasmayla 90-95 alip not ortalamanizi rahatca yukari kaldirabilceginiz bi sistem. neredeyse her tip fakultesinde sabah 9.30 da ders baslar ve sizi devamsizlik denen illet yuzunden sabahlari bi huzursuzluk tutar fakat omu tipta devamsizlik yoktur 1 yil sadece sinavlara ve pdölere gelip gecersiniz isterseniz . sadece lab ve mdu derslerine %20 devamsizlik hakkiniz var ama buralarda da cok kolayca imza atiliyor hocalae bakmiyor bile . kotu yonleri ise cok erken baslayip cok gec biten , haziran aylarini takvimden sildirten ve son zamanlarda darbe olaylari , ihraclar vs yuzunden sisteminde cok catlaklar olusmus , burokrasisi gec isleyen bir tibbiye ek olarak da bu seneye kadar yari final diye deli sacmasi bir sinavi olan somestr oncesi ogrencilere kabus gecesi yasatan bir sinavi vardi ama gelecek seneden itibaren kaldirilacak.
Snake
Snake @weiss
İyide omü'de de baraj vardı 2 yıl öncesine kadar
hipokratinyegeni
hipokratinyegeni @hipokratinyegeni
pdö den 95 alan arkadaş göremedim o eskidendi ayda 1 pdö ye giriyordunuz :d şimdi bir blokta 5 pdö ye giriliyor ve pdö sınavları amfi deyapılıp cevaplar da yuvarlak içine alınıyor ki değiştirilemesin. bu sene pdö den 95 alan arkadaşım yoktu :d blok sınavlarına gelince full slayttan çalışırım öyle bir şey göremedim ki artık çıkmış da sormuyorlar bir sınavda en çok 3 çıkmış oluyor. omü nün sıkıntısı öğrenciden yana olmayan bir fakülte olması. barajın kaldırılması hariç öğrenci lehine yapılan bir şey yok
and he lived happily ever after
and he lived happily ever after @son
diğer tıp fakültelerini pek bilmediğimden karşılaştırma yapamayacağım ama kendi tecrübelerime göre pek de zorluğu olmayan bir fakülte (ki ben tembel bir öğrenciyimdir). sadece diğerlerinin genelinde geçme notu 60 iken omü tıpta 69, o biraz sorun.

şu an için amfi derslerinde yoklama alınmıyor. bu sene bir defa bile amfi dersine gitmeyerek bu nimetten sonuna kadar yararlandım. uygulama derslerini tabi aksatmadım. yalnız bir eksisi var, uygulama derslerinde de sizinle aynı grupta değilse insanlar derse gitmediğinizden dolayı isminizi cisminizi unutuyorlar, sen geçen sene var mıydın yeni mi geldin diyen oldu bana hahah. neyse, pek bir zorluğu yok dememin nedeni sınavlarda son 1 hafta çalışılınca geçer not alınabiliyor (hiç derse gitmediğim, sadece sunumlara ve çıkmış sorulara baktığım halde). yani fazla kasmaya gerek yok, geçme notu 69 ama sınavlardan 60 üstü alınca yukarıda arkadaşın da belirttiği gibi pdö* ve mdu** 85-90 gelince notu yükseltiyor ve sorun kalmıyor. he bölüme pek de istekli gelmediyseniz bazen bezdiriyor orası ayrı.
______________________________
pdö: probleme dayalı öğrenim. yuvarlak masa şovalyeleri gibi masanın etrafına doluştuğunuz (10-12 kişi), karşınıza bir vaka geldiği ve bununla ilgili tartıştığınız, akıl yürüttüğünüz, konuyu anlayabilmek için gereken hedefleri çıkarıp diğer oturuma o konuları araştırıp geldiğiniz bir öğrenme biçimi.
mdu: multidisipliner uygulama. tansiyon ölçme, kalp masajı, subkütan enjeksiyon, göğüs muayenesi gibi şeyleri öğrendiğiniz uygulama dersleri.
Snake
Snake @weiss
ayrıca pdö tamamen şans işi, iyi hocalara denk gelirsin tüm gruba 8-9 verir sınavıda iyi yaparsın halledersin ancak sınıf pdö ortalamasının 6-7 olduğu yıl hatırlıyorum ben, sınavlar iyi olmasına rağmen hocalar ceplerinden not çıkarmaya erinmemişti
İngilizcenin zararları belkide, az kişiydik dekanlıkta sesimiz bile duyulmamıştı