kivircikfilozof
eğer atatürk'ü öğrenerek büyümüş çocuklarsanız, masal kahramanlarına ihtiyaç duymazsınız.
kivircikfilozof
bu akşam ömürevleri efsane eğlenceli bi akşam geçirdi. tulum çalanın nefesine,horon tepenlerin ayaklarına ve herkesi eğlendirmeye çalışan ortadaki çocuğun ciğerine sağlık. final haftasının en rahatlacı yanı oldu bu akşam. herkse teşekkürler. ☺
kivircikfilozof
samsun belediyesi bi yerlere heykel yapmak,yol yapmak ya da saçma sapan etkinlikler yapmak yerine e1'i turgut özala kadar uzatmak için yöntem geliştirsin. çok değil 1 saat önce genç bir kız yurda belirli bi mesafeden yürümek zorunda kaldı. çok kısa yoldu belki ama o kız için en kötü an o andı. çünkü kendini bilmez insanlar o kızı arabayla adım adım takip ederek rahatsız ettiler. sadece tek derdi yurda gelmekti. ama minibüs haricinde başka bi şey olmadığı için yürümek zorunda kaldı. ve herkes her zaman minibüse binemiyo. nakit olmuyo ya da 2,5 tl her gün verilince pahalı geliyo. lütfen yetkililer bir işe yarayın!
kivircikfilozof
derbilerin en sevdiğim yanlarıda var. bugün kalabalık bi arkadaş grubuyla kalabalık bi mekanda maç izledik. İlk gol atıldığında da 90+4 de (belirtmeden edemedim) atılan golde de kimse kimseye hakaret yağdırmadı. türk insanının bu konuda bilinçlenmesi beni mutlu etti. her zaman bu şekilde devam etsin.
kivircikfilozof
her gün canlı müzik dinlemek için para vermeye son. akşam 8'de ömürevleri sahile geliyosunuz. yanınıza çekirdek falan da alın. tam starbucks karşısında ki banklardan kendinize bi yer bulun ve oturun. hiç yorulmadan pes etmeden cihazının bataryası bitene kadar şarkısı söyleyen bi amca var onu dinleyin. sakın ama sakın kaçırmayın. her mekandan daha samimi ve sıcak ortam. çekirdeklerinizi alın gelin 😂😂
kivircikfilozof
yine bir vize. yine aynı hoca ve yine aynı durum. geçen dönem bi hocanın dersinde 11 konu vardı ben 1 konu hariç 10 konuyu nerdeyse ezberlemiştim. sonra vizede çıka çıka o soru çıktı. zaten hoca 1 soru soruyo falan. her neyse. yine bugün o hocanın sınavı var. bu sefer 4 konudan sorumluyuz. ben yine 3 konuyu ezberledim resmen 1 tanesini bıraktım. arkadaşlarda sen bu hocada tahmin yapamıyosun diye benim bakmadığım konuya çalıştılar derken. sınav kağıdı önüme geldi. ve dejavu yaşadım. aynı kaderi yine yaşadım. buda böyle 2.bahtsızlığım. hoşçakalın.
kivircikfilozof
bugün arkadaşlarımla kahvaltı ederken bi kadın ve çocuğu geldi. paraya ihtiyacı olduğunu söyledi. ama bizde malesef öyle bi izlenim var ki para vermek içimizden gelmez. 'bunlarda ki para kimse de yok' muhabbeti yer etmiştir aklımızda. o an düşündüm. bi kadın çocuğunu nasıl bu tür şeylere alet eder dedim sonra yanlış düşündüğümü farkettim. asıl bi anne çocuğunun gözü önünde başkasına muhtaç durumuna düşmek istemez. bugün yine hayatın acımasız olduğunu öğrendim. adaletsiz olduğunu ve böyle devam edeceğini gördüm. elimden o an gelen tek şey o çocuğa elimdeki yiyeceklerden verebilmek oldu. o an utanarak aldı yiyeceği elimden ama sonrasında ki bakışı her şeye bedeldi. hayat onlara güzel olsun nolur.
kivircikfilozof
yurtlarda belirli bi saatten sonra koridorlarda telefonla konuşmak yasaklansın. bu nedir ya? dün gece tüm yurt dökülmüş koridora telefonla konuşuyor. hadi konuşuyosunuzda bi sakin konuşun. ayıp denilen bi şey var. saat gece yarısını geçmiş arkadaşlarımdan bazıları yorgunluktan perti çıkmış uyuyo bizde ders çalışıyoruz demek isterdim ama mümkün değil. kısacası kızlar yurtlarda yaşayan tek siz değilsiniz. kimse sizin gece yarısında 'aşkım ama ben öyle demek istemedim' yok efendim ' bende seni çok özledim' mıymıntılarınızı çekmek zorunda değil. sadece biraz saygı gösterin.
kivircikfilozof
bugün samsuna geldim ve haliyle hala doğalgaz sorunu çözülmemiş. yurtta artık donmaya başladım. kızlara siz kaç gündür nasıl duruyosunuz dedim ve şu an yorganın altında saç kurutma makinasıyla ısınıyoruz.
kivircikfilozof
babam geldi. 'ne zaman samsuna gitceksin?'diye sordu. hayırdır baba otobüs bileti mi için soruyosun dedim. yok ondan değil, elektrik ve su faturası gereğinden fazla gelmiş. bence artık gitmelisin dedi. çünkü o baba. o reis. o ne derse o. canım babam.
kivircikfilozof
uzun zamandır anlatacak bi şey olamadığı için yazmıyorum. yazmıyorum şimdi. kahve içiyorum. iyi geceler.
kivircikfilozof
kızlarla telefondan konferans yapıyoduk. herkes problemlerini anlatıyor falan. biri '3 tane büt var hala memlekete gelemedim' diye isyanlarda. diğeri 'çok yalnız kaldım buralarda bulamıyorum' isyanlarında. diğeri hepsinden beter '14 şubat yaklaştı ve ben sevgilime alınacak hediye bulamıyorum' derdinde. ve ben i an dedim ki ' siz asıl acının asıl problemin bunlar olduğunu mu düşünüyosunuz. gerçek acı nedir bilir misiniz ' dedim. hepsi ne falan dedi.
"dün gece sherlock final yaptı" dedim. baktım hepsi telefonu kapadı.
kivircikfilozof
+ abi kek vardı. bitti mi?
-gece acıktım yedim ben onu.
+ gong vardı o nerde?
- film izlerken yedim onu ben ya.
+ nese olsun. cips de almıştım da oda yok 😡
- koskoca filmi gong ile bitiremezdim demi?
+ jelibonları sormuyorum ben o zaman.
- yok yok ondan ayırdım sana.
+ 3 tane mi??? 😱😱😱
paket olarak değil ama adet olarak. sağol abi. sen kingsin.
kivircikfilozof
ülkeler, dünyaya kendini yaptıkları icatla, besteledikleri şarkılarla ya da çektikleri filmlerle tanıtırlar. biz türkiye olarak kendimizi nusr'et'in tuz döküşü ile tanıtıyoruz. şimdi yine yapmamız gereken tek şey 'as as bayrakları as'
"neyse, şimdi gidip makarnama dirseğimden tuz dökmem gerekiyor."
kivircikfilozof
görünmeyen bir adam görünmeyen bir duvara çarptı ve onu kimse görmedi.
İyi geceler....
kivircikfilozof
bugün önümde arabanın biri kuryeye çarptı. allahtan bi şey olmadı. kurye canının acısını unutup "abi arabada bi şey var mı, sipariş yetiştiriyorum özür dilerim" dedi. sizin şu saçma sapan 30 dakika kuralınızın canı cehenneme.
kivircikfilozof
az önce minibüse bindim. minibüste ki kişiler teyze ve amca bi ben öğrenciyim. kaptanda hani belli oluyo delikanlı elinde tesbih falan bi abimiz. sonra radyoyu açtı kulaklığı çıkardım ne çalıyo die dinledim. baktım selena gomez. dedim heralde değiştirecek yok devam ediyo. abi sen tesbih kullanan abisin değiştir işte. herkes sessizce dinlemeye devam etti. bende kulaklığı takıp cem karaca dinlemeye devam ettim.
kivircikfilozof
türkiye bu gece üçe ayrılıyor.
1- clubta eğlenenler.
2- o ses türkiye izleyenler.
3- müslüman noel mi kutlar?
diyenler olmak üzere.
kivircikfilozof
@simsiyakiz 2 gün sonra ki doğum günüm için sağolsun hediye almış. kargoyla gelecekmiş. ama siparişi verdikten sonra şunu farketti ki kart limiti dolmuş. ve bugün yanıma gelerek "kanka kartını versene ben sana sonra veririm" dedi. kısacası kendimi fiyatını bilmediğim ve ne olduğunu bilmediğim doğum günü hediyesi aldım. çünkü arkadaş olmak bunu gerektiriri. 😂
kivircikfilozof
uykusuzluk+kahve+sinir+stres+dizi çıkmış eşofman+eşofman üzerine çekilmiş uzun çorap+anlamsız kağıtlar+kanka not versene mesajları+bitsede memlekette gitsek hayalleri = final haftası.