Sözlük Başlıkları

intihar etmek
sorunları çözmeyi değil kökten yok etmeyi barındırır bünyesinde. İntihar düşüncesi bir hastalık gibi ele geçirir insanın ruhunu, bir hastalık gibi de tedavisi vardır intihar düşüncesinin. allah kimsenin başına vermesin, dipsiz bir çukurdur. İntiharı düşleyen insana yaşaması için ne sebep sunarsanız sunun, reddeder hep. böyle kişileri yalnız bırakmayınız.
5 ay
garip şarkı sözleri
"i do not feel obliged to believe that the same god who has endowed us with sadness, reason and intellect, has intended us to forgo their use."
6 ay
sevgilisine atkı ören kız
bir zamanlar olduğum kişi. ördüğüm her ilmeğine lanet etmekle meşgulüm kaç yıldır. atkı öreceğiniz kişiyi iyi seçin kızlar :(
6 ay
bir şey olacakmış hissi
tüm gününüzü, haftanızı, ayınızı bıçak sırtında geçirmenize neden olabilecek en kasvetli his. bu hisse bi renk vermek isteseydim kesinlikle yağmurlu bir gündeki karadeniz rengi olan mavili siyahlı fümemsi gri rengi verirdim. denizde olan hali favori rengimdir ama bu histe olduğunda çok çok nefes daraltıcıdır. ha, bir de, uyutmaz.
6 ay
korkutucu olaylar
altından geçtiğiniz sokak lambalarının sönmesi ve siz geçtikten hemen sonra tekrar yanması. artık tesadüf sınırını aştım ben, olayın içinde paranormal bir şeyler olmalı!
6 ay
rimel sürdükten sonra hapşırmak
makyaj yapmaktan vazgeçme sebebidir. hapşırmadan önceki o muazzam makyaj harikasını bir daha asla yapamazsınız :( bkz: sad story
6 ay
ürkütücü sesler
*saçılmalı
6 ay
ürkütücü sesler
bkz: patlayan kafa sendromu. yaşamadan anlayamazsınız arkadaşlar. kulağınızın dibindeki yüksek, yalın, tok bir patlama sesiyle uyanırsınız aniden. bu ses sobada yanan odunların bir anda patlaması kadar boğuk değildir. bi silah sesi kadar saçılmalo bir ses de değil. ya da bir bomba kadar uzaktan gelen, yaygın bir ses değil. keşke seslerin resimlerini çizip "şunlara benzemiyor, tam olarak böyle" diyerek ifade edebilsem ama edemiyorum. ve bu sesi duyup uyanıp herkese sesin nerden geldiğini sorduğunuzda cevap yerine bomboş bakışlar almanın hissini de tanımlayamıyorum. ürkütücüden fazlasıdır. kimse yaşamasın, amin!
6 ay
çocukluk aşkı
çocukluğumdan beri zaman zaman hala rüyalarıma giren ilkokul arkadaşım. 7-8 yıldır hiç görüşmedik, hatta o zamanlarda ona açılmıştım bile. gariptir ki hep gözüme çok iyi bir insan olarak göründü. halen öyle. çocuk mocuktum ama hakkatten güzel sevmişim :)
6 ay
yabancı kelimlerin efsane türkçe çevirileri
hypocrite: ikiyüzlü
hypocracy: ikiyüzlülük. muazzam ingilizce okunuşları var, duyguyu kelimeye yöneltebiliyorsunuz.

6 ay
üniversite öğrencisi
5. sınıfta insan olmaktan yorulduğunu anlayacak şahıslar bütünü.
6 ay
insanı dağıtan şiirler
..

eğilip
öpüyorsun geceyi en mavi yerinden
yağmurlardan bir elbise giydiriyorsun bana da
kimselerin bilmediği
ışıyan!
karanlık köşesinde ruhumun.

bulacaklar diyorum kardeşim
nasıl olsa suçluyu nisanlarda bulacaklar
güzelliğimize âşık taşları da…

İsmail karakurt'un, kimselerin bilmediği simurg adlı kitabından , nisanlar akıyor ellerinden adlı şiirin bir kısmıdır. uzun yıllar önce babamın kitaplığında bulduğum en nadide eserlerdendir. ve nisanlar, onlar sadece güzeldir...

simurg şiirini de şiddetle tavsiye ederim, okuyunuz efendim.
6 ay
efsane geri dönüşler
başlığı epic comebacks olarak düşünürsek eğer, şunu derdim:
-sanane
+saman ye, daha da doymazsan beni de ye.
*old is gold*
6 ay
üniversiteye yeni başlayanlara tavsiyeler
veteriner-tıp-diyetetik tarafındakilere söylüyorum, vet kantininin tuvaletine asla ama asla gitmeyin :(
7 ay
abartıldığı kadar güzel olmayan şeyler
çalıkuşunun dürüm döneri.
7 ay
kapitone
iki kat kumaşın arasına bir miktar dolgu malzemesi konup -ki bu malzeme genelde dolgu telası da denen, kağıt gibi duran elyaftır - kareler oluşturacak şekilde yahut baklava dilimleri gibi dikilen kumaş türüdür. montlarda, tulumlarda, ofis kapılarında, koltuk takımlarında görebileceğiniz bu desen aynı zamanda yorgan yaparken de kullanılır ve cafcaflı -aynı zamanda inkiliççe- adı ''quilting'' dir.

not: evet dikiş makinesi aldım, ben de yapıcam.
7 ay
müdavimlerin nicklerinin hikayeleri
tamam tamam tamam 👌
7 ay
uzun yolda dinlenecek şarkılar
bob dylan - one more cup of coffee
loreena mckennitt - caravanserai
wardruna - naudir
garmarna - brun
8 ay
okulda öğrenilmiş en unutulmaz bilgiler
büyüklerimden sürekli duyduğum "ali ata bak" cümlesini ali atabak isim-soyisimli biri olarak düşünmüştüm. okulda meğer fiilli miğilli bi cümleymiş, onu öğrendim. garip.
8 ay
öğretmen lakapları
"soyadı uzun boyu kısa"
8 ay
dakoh
dakoh
@dakoh
||| Return of the Grammar Nazi ||| Dişçisin sen dişçi kal ||| Samsun Gramer Nazi Komün Devleti Fahri Konsolosluğu
2015 Girişli