iibflimudavim
bugün atakum sahilde arkadaşımla güzel havanın tadını çıkarırken. sahil yolunu gaspedip yayıla yayıla kahkahalar atarak etrafına bakmadan kimseye yol vermeyen yanlarindan gecmek isteyenleri umursamayan ve ben birinizle çarpıstım diye hepinizin uzerime hücum ettigi günümü mahveden 8 kisilik kız tayfası hepinizin kulaklarını bu saatte çınlattıyorum haberiniz olsun. bunu buraya yazmak istemiyordum ama çok daraldım. allah kimseyi öyle bir ekiple karşılaştırmasın. hele kızıl saçlı olan senin ağzına vurmamak için zor tuttum kendimi. dua et kadına şiddete karşı biriyim. yoksa sana şiddetin en siddetlisini uygulamaya niyetlenmistim. allah kimseyi böyle eğitim gören egitimsizlerle karşılaştırmasın.
iibflimudavim
18 aralık akşam 9-10 civarı atakent laknur kafede otururken 3 arkadaş geldiniz karşı masaya oturdunuz. daha sonra tesadüfen kommagene de tekrar karşılaştık arkadaşın kartla hesap öderken yanlışlıkla 66 tl ödeme yapmak üzereydiki son anda durumu farkedip duzelttiniz. ordan ayrıldıktan sonra irem sitesinin oraya kadar siz karşı yoldan ilerlediniz. ben diğer yoldan. muhtemelen buralarda oturuyorsun bugun seni tekrar gördüm buralardaysan tekrar görürsem bilki seninle konuşabilmek için elimden gelen her şeyi yapacağım. en uzun geceden bir önceki ben hala seni düşünüyorsam inşallah vardır bunda da bir hayr.
iibflimudavim
bu aksam 17 18 civarı turkis sahilde rastladığım bir bayan vardı gözlerinden akan yaşlar onu yıkmış zorla adım atıyordu bu durumu fark edip döndüm peşine doğru yol aldım daha dogrusu denize doğru iyice yaklaşınca bir delilik yapmasından korkup uzaktan uzağa takip etme kararı aldım. o kadar yorgun o kadar hüzünlü gözleri vardi ki o halini anlatacak kelime bulamıyorum. bazen onu geriden bazense önüne geçerek takip ettim. biliyorum beni farkettin ama gözlerindeki o yaşlar ve hüzünlü bakışların sana yanlış bir şey yaptirmasindan korktum. bu nedenle sen atakum yurdundan içeri girene kadar takip ettim. ve denizin kıyısına okuman için bir not yazmıştım sana uzaktan onu yazdığımı gördün ama keşke bakmakla kalmayıp ben ordan ayrılınca gelip onu okusaydın. belki merak edersin orada bazen onlarca insanda bulamadığın huzuru denizin sesinde ararsın yazıyordu. insallah akıttığın o gözyaşı dinledigin dalga sesleri sana huzuru getirmis. seni üzen her ne ise unuturmuştur .
iibflimudavim
bugün ringte yada körfez - omurevleri sahil arasındaiçinde ehliyet ve atm kartlarının olduğu kartlıgımı kaybettim. bulan ya da haberdar olan olursa buradan iletişime geçmesini rica ediyorum :((
iibflimudavim
bugün atatürk kültür ve sanat merkezi& #39;ndeki tiyatro gosterisinde emeği geçen herkese teşekkür ederim. uzun süredir siyasi bir düşünce içermeyen tiyatro gösterisi izlememistim. kanaatimce amatör bir grup için gayet başarılı bir gosterimdi emeği geçen herkese tekrardan teşekkürler. bu arada gösterim sırasında ve tiyatro sonrası dolmuşta hafifte olsa gözlerimizin konuştuğu ismi a. ile başlayan bir bayan vardı umarım tekrar karşılaşmak nasip olur.
iibflimudavim
saat olmuş 02.45 ve ben uyumak yerine biraz daha ders çalışabilmek için bir fincan kahve daha yudumluyorum. eğitim sistemimiz uygulama becerisi yüksek, grup çalışmasına yatkın, kendini ifade edebilen bireyler yetiştirmeyi hedefliyor ancak iş uygulamaya gelince ezber yapabilme yeteneği kuvvetli öğrencilerin daha başarılı olduğu bir sisteme dönüşüyor. hele hele kamuda çalışmak için ter dökenlerin yarıştığı kpss ye gelince, üst düzey bir ezber yeteneği gerekiyor ve geceleriniz gündüzleriniz ezber yapmakla geçiyor. birde a grubundan sınava hazırlanıyorsanız vay halinize demem o ki eğer kamuda çalışmayı planlıyorsanız ne yapın edin 4. sınıf olmadan ve okul bitmeden bol bol kitap okuyun anlama, yorumlama ve ezberleme yeteneğinizi geliştirin. sınava hazırlanırken çok faydasını görürsünüz benden size küçük bir tavsiye olsun. İnşallah herkesin hakkettiği yerde olması temennisiyle iyi geceler :)
iibflimudavim
bugün saat 3 civarı fen edebiyattan ringe bindigimde yanimda duran bir bayan vardı nedendir bilmem gözlerimin dalıp gittiğini ve her fırsatta ona bakmaya çalıştığını fark ettim. ringin orta kapısının karşısındaki boslukta arkadaşınla beraber ayakta kalma çabası içerisindeydin sürekli her sendelediginde içimden düşmesin diye dua ediyordum ve sağ elim hep hazırda bekliyordu düşmene engel olabilmek için. yanlış hatırlamıyorsam elinde 2 tane defter vardı birisi yesil kapaklı. İnşallah yarın tekrar karşılaşırız seninle.
iibflimudavim
cuma günü, o güne kadar hayatımda hiç yapmadığım bir şeyi yaptım. bir arkadaşımla yaşamdaki canlı müzik programına eğlenmek, kafa dağıtmak amacıyla gittik. canlı müzik başladı filan dinliyoruz ve gerçekten keyifte aldık. taki 3 arkadaşıyla birlikte canlı müzik ekibine yakın bir masada oturan bir bayan vardı gercekten dikkatimi çekti. bu bayana bakıyorum hali hareketleri nasıl ben ona o bana uyar mıyız diye düşünüyorum kendimce. tabi benim baktığımı da farketti ve bunu yanındaki bütün arkadaşlarına da söyledi hepsi biranda bana bakınca anladım arkadaşlarına söylediğini neyse bir kaç defa daha göz göze geldik filan. sonra ben kahve alırken bir arkadaşıyla birlikte dışarı çıktılar konuşmak için dışarı çıktım. ben çıktım onlar içeri girdiler konuşamadım ve tekrar masalarina oturdular bende geldim masama oturdum yine bakısıyoruz filan kendime dedim o masadan kalktığı anda gidip konuşacağım nitekim programın sonuna doğru kalktilar hayatımda ilk defa bakıştıgim bir kızın karşısına çıkıp konuşma cesaretini gösterdim. ve dedim ki: hanimefendi bir dakikanizi alabilir miyim? anlamadı galiba "ne" diye karşılık verdi? tekrar bir dakikanızı alabilir miyim diye sordum verilen cevap hayır!!! madem bu cevabı vereceksin neden o kadar bakıyorsun hatta ve hatta benim sana baktığımı yanındaki bütün arkadaşlarına söylüyorsun ve hep birlikte bana bakiyorsunuz madem hayır diyeceksin neden umutlandiriyorsun. oysa ben o güne kadar göstermediğim cesareti senin için gòsterip ne hayallerle karşına çıkmıştım.
iibflimudavim
bunu buraya yazıp yazmamakta gerçekten kararsız kaldım. ama belki bu davranışı gerceklestirenlerde bu platformu takip ediyordur düşüncesiyle yazmak istedim. bugün 16.40 civarıydı ömürevleri sapagında karşıdan karşıya geçmeye çalışan gözleri problemli kılık kiyafeti fazla iyi almayan ve üzerinde çamur lekeleri olan ihtiyar bir amca vardı. hep birlikte karşıya geçmek için bekliyorduk. ve o ortamda o amcaya yakın 3 kız arkadaş vardı amca kızlardan şu sözleri söyleyerek yardım istedi: "evlatlarım karşıya geçeceğim ama gözlerimde problem var göremiyorum bana yardım eder misiniz" kızlardan birisi ilk önce baştan aşağı amcaya göz gezdirdi ve arkadaşlarına "üstü başı kir pas içinde kim bilir kim duymamazliktan gelin" diyerek yollarına devam ettiler. şimdi size soruyorum bu insan üstü başı temiz olsaydı dış görünüşü güzel olsaydı yardım edecek miydiniz? atalarımız bize bu vatanı zengini fakiri, türkü kürdü, kadını erkeği birlikte savaşarak emanet ettiler. biz bu vatanı böyle insan ayrımı yaparak mı gelecek nesillere bırakacağız...
iibflimudavim
bugün 21.45 kız yurdu arabasında arkadaşlarıyla birlikte muhabbet ederken sözlerine kulak verdiğim bir kız vardı 3 lise arkadaşı aynı odada kalıyoruz diye bir arkadaşıyla konuşuyordu. tepe otelde indiniz inerkende bakıyor mu acaba diye baktığını gördüm. buralarda mısın acaba.