iibflimudavim
bunu buraya yazıp yazmamakta gerçekten kararsız kaldım. ama belki bu davranışı gerceklestirenlerde bu platformu takip ediyordur düşüncesiyle yazmak istedim. bugün 16.40 civarıydı ömürevleri sapagında karşıdan karşıya geçmeye çalışan gözleri problemli kılık kiyafeti fazla iyi almayan ve üzerinde çamur lekeleri olan ihtiyar bir amca vardı. hep birlikte karşıya geçmek için bekliyorduk. ve o ortamda o amcaya yakın 3 kız arkadaş vardı amca kızlardan şu sözleri söyleyerek yardım istedi: "evlatlarım karşıya geçeceğim ama gözlerimde problem var göremiyorum bana yardım eder misiniz" kızlardan birisi ilk önce baştan aşağı amcaya göz gezdirdi ve arkadaşlarına "üstü başı kir pas içinde kim bilir kim duymamazliktan gelin" diyerek yollarına devam ettiler. şimdi size soruyorum bu insan üstü başı temiz olsaydı dış görünüşü güzel olsaydı yardım edecek miydiniz? atalarımız bize bu vatanı zengini fakiri, türkü kürdü, kadını erkeği birlikte savaşarak emanet ettiler. biz bu vatanı böyle insan ayrımı yaparak mı gelecek nesillere bırakacağız...

Yorumlar

kimimben
karakter şart . 😃
ejderiyaci
ne söylesen haklısın.hakaret,küfür kullanan birisi değilim o kafasız cahil düşünceli kızlara hakaret ettiğim zaman gireceğim günaha bile acırım ben.evlatlarım karşıya geçeceğim lafı bile yemin ediyorum gözlerimi doldurmaya yetti.o amca gözümün önüne geldi en azından.sen yardım etmişsindir diye düşünerek içime su serpiyorum sadece.allah akıl fikir "beyİn" versin o tür varlıklara.amin...
Gerekovic
sana soruyorum o kizlar insan mi?
Gerekovic
bence insan degiller !
iibflimudavim
@ejdariyaci elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım ki sözlerimide yüzlerine söyledim anlayana zaten yetmistir dediklerim. @oas evet insanlar ama hayvanlardan bile daha vicdansîz karaktersiz insanlar.
ejderiyaci
@iibflimudavim helal olsun dostum.yardım edip o tarz varlıklara insanlığın ne demek olduğunu öğrettiğin için teşekkürler.
Gerekovic
İibflimudavim insan denmez bunlara. varlik desek daha dogru. yahu bir amcaya yardim etseler nereleri etkilenecek?
Gerekovic
eksilecek yazacaktim..
iibflimudavim
@ejdariyaci kardeşim benim yada bir başkasının yardım etmesi önemli değil orada benim yerimde sende olabilirdin oas de olabilirdi ki bu hepimizin bir vazifesi zaten @oas demekki etkilenecek bir yerleri varmış karar onların sonuçta herkes özgür :)
Gerekovic
herkes özgür evet de bunlarin... neyse iyi sabahlar. onlarin en önemli seyi eksikmis zaten müdavim
mortavsan
İşte böyle dünyaya böyle evlat getirmek. tedirgin oldugum şeyler arasında. 😣😣
poseydon
herkes insan olarak dogar ama insan olarak yasayamaz
mikasa
dış görünüş zihniyetli yorma ordusu.
iibflimudavim
@oas hayırlı sabahlar insallah daha dikkatli olurlar artık sonuçta onlarda varlıklar :) @mortavşan mevla hepimize hayırlı evlatlar nasip etsin.
heymama
oku okumaz allah'a havale ettim en iyisini o bilir çünkü
Gerekovic
umarim olurlar mudavim bakalim :d