jbourne
ben yabancı dil öğrencisiyim. ama derste, dışarda kısaca günlük hayatta yarı ingilizce yarı türkçe havalı kelimeler kullanınca sanki çok farklı şeylermiş gibi önümüze konulan bi' çok şey aslında hepimizin senin benim köşedeki bakkalın manavın anamızın babamızın artık refleks gibi farkında olmadan yaptığı şeyler. bunu yapan insanlara gıcık oluyorum. tşk.
jbourne
havanın kasvetli olduğu yağmurlu olduğu günlerde paylaşımlar genel olarak çok dertliyim çok kötüyüm en kötü benim gibi oluyor. böyle günlerde genelde herkes neşeli herkes mutlu herkes hayatındaki iyi bir şeye tutunuyor. ya da ben yanlış hissetmiş olabilirim. bugün hava çok güzeldi. yeni aldığım ceketi giyemedim sıcaktan biraz üzdü ama olsun buraları böyle görmek de güzel. hep böyle olalım.
jbourne
şimdi kendisiyle iyi muhabbet edebilen biri olmadığı için ve şehre geleli henüz 1 hafta olduğundan ötürü yalnız kaldığı için samsuna ve okula gömmeyen kaldı mı ?
jbourne
suriyeliler bu kadar dışlanmadı be kardeşim. bu muhabbetin bu kadar ciddi oluşu gerçekten çocukça yahu.
jbourne
şimdi canikten gelenle benim itirafım bir mi 😀
jbourne
bi şey yazmayalı bayaa oldu. çünkü hiç farklı güzel bi şey yaşamadım günlerdir. bugünse sınav kağıdının arkasına "hocam 70 verirseniz geçiyorum" yazdım. gülücük de koydum. bence tatlı bişey oldu. sonuçları açıklandığında size de açıklıcam. hayırlı iftarlar 😄
jbourne
bu kardeşiniz artık lokma kafede çalışıyor. bi hayırlı olsun isterim. hepinizi de beklerim :)
jbourne
35 beğeniye yarınki sınav kağıdına "hocam saygısızlık olmasın diye geldim bütlerde görüşürüz" yazarım.
jbourne
bugün @odın sayesinde el kadar bi kedim oldu. aşırı tatlı bi şey. oynuyoruz sürekli görmeniz lazım. İsim konusunda kararsızım ama tavsiyelere açığım. :)
jbourne
bugün de sözlü iletişim sınava 2 saat geç gitmeme rağmen hoca odasında sınav yaptı. bunu da iptal ettirir misiniz rica etsem?
jbourne
vizesine girmediğim dersin finali için hocayla konuşmaya gittim ve kalmıyım diye oracıkta ayak üstü vize yapan eğitimden ahmet hoca. adamsın be hocam :)
jbourne
dün ablam evlendi. bugün de gittiler damadın evine. bu iç burukluğu çok garip. karşı tarafı çok sevmemize rağmen tuhaf, tarif edemediğim bi şeyler var içimde. ama olan her şeye çok özendim. ben evlenmem ayakları bitti. okul gittiği gibi evlenmeye karar verdim.
jbourne
bugün her yere ödeme yaptım. 14 liram kaldı. gittim sigara aldım 6 lira kaldı ve 3 kez dolmuşa binicem. yani sıfırlıyorum kendimi. dolmuşa bindim 5 lira verdim. üstünü 50 kuruş eksik vermiş ama farketmedim. yanımdaki kız da öğrenci değil miydi dedi. evet dedim başta farketmemiştim eksik olduğunu. kız şöföre döndü 50 kuruş eksik verdiniz gibi bişey dedi tam anlamadım o 50 kuruş bana geri geldi. herhalde şekli bozmamak için de dedim ki kıza farkettim de tekrar şey yapmak istemedim dedim. halbuki kız bu hareketi yapmasa meydandan atakente yürüyerek dönecektim. bunları ona söylemedim tabi nasıl söyliyim. ama beni büyük bi dertten kurtardın teşekkürler :)
jbourne
site dertten alev alacak bu gidişle. aşk acıları her şeyin önüne geçmiş durumda. hakkımızda hayırlısı
jbourne
medeniyet adı altında gevşekleşenler yazıyı okumayı burda bırakabilir. bugün saat 13.00 civarlarında okuldaki oktay ustada (çok afedersiniz bu durumu anlatmak için başka kelime bilmiyorum) yiyişen bir çift vardı. şimdi o kişi burdaysa söylemek istediğim şu: sen bu kızı seviyorsan kardeşim millete reklam etmezsin. hayır sevmesen bile o kadar insanın içinde yapılacak şey değil bu. liseliler bile sinemada öpüşüyor lan. kız yanından ayrılsaydı yüzüne de söylemek isterdim. öpersin sarılırsın eyvallah da o kadar değil.
jbourne
gecenin şarkısını söylüyorum. fuat saka - şimdi ne yapar. İşler güçlerdeki gibi, cam cama, can cana :)
jbourne
bugün saatlerce atakent sahilinde oturdum. canımı sıkan her şeyi herkesi düşünüp hiç gerçekleşmeyecek şeyler hayal ettim. 1 paket sigara içtim. bi işe yaramadı. sahil artık işe yaramıyor. bana yeni mekanlar lazım.
jbourne
aranızda bana borcu olan varsa ödeyebilir mi lütfen? söylemiyim söylemiyim diyorum ama artık gınaa geldi
jbourne
ulan ben çift görünce erkek olan hiç rahatsız olmasın diye ya yere bakıyorum ya da erkeğe, kıza bakmak bile doğru değilken laf etmek nedir? dün gece böyle bi olaya şahit oldum, inşallah başıma gelmez. ya cidden sağlam bi dayak yerim ya da karşımdaki yer bilmiyorum ama inşallah gelmez yani düşünmek bile istemiyorum.
jbourne
@artemis 'i gerçek hayatta tanıyan bir kişi yarın arkadaş ortamında bozarsa veya itip kakarsa veya herhangi bir şekilde rencide ederse çok sevinirim. yarın en önemli sınavım var ve onun yüzünden çalışmayı bırakıyorum. kalbim kırıldı, bozuldum, utandım.