murekkep
murekkep
4 ay
değişik olaylar yaşıyorum şu sıralar. rüyalarım çok acayip. geçen haftalarda gördüğüm bir rüyanın hala sarhoşluğundayım. rüyamda bir akrabamızın düğününde beni aklımda olan bir bey arıyor. sonra ben de düğünde olduğumu belirterek onu daha sonra arayacağımj belirtiyorum. velhasılı bir hafta sonra gerçekten bir akrabamızın düğünü var ve instagram üzerinden bana, o beyden mesaj geliyor. ben şok ! sonra arada hikayelerime yanıt veriyor ben de onunkilere derken...benim kız kuleli fincanım var ona kahve koyup instagramda storye atıyorum sonra ondan bir mesaj daha alıyorum aynı fincan serisinin galata kuleli olanı da onda varmış. bir arkadaşı ona galata kuleli olanını hediye etmiş. bana da hediye gelmişti kız kuleli olan fincan. “çok garip” dedim. tevafuk” demiş. ben kullanacaktım o keşimeyi ama yanlış anlarsınız diye kullanmadım dedim. o da neden yanlış anlayayım falan dedi. tevafuk tesadüften daha çok kadere yakın ya dedim. o da: zaten hayatımız kaderden ibaret değil mi dedi. bu konuşmanın verdiği sarhoşlukla dolaşıyorum bir kaç gündür. sizce ne olur halim ?
murekkep
murekkep
5 ay
arkadaşlar burası özgür bi' platform olduğundan mütevellit bunu paylaşmak istedim. bu gönderiyi gördüğümden beri uyuyamıyorum desem yeridir. olayı daha önceden duymuş yahut tarihin böyle olaylarıyla ilgilenen var mı ? doğruluk payı nedir ?
murekkep
murekkep
5 ay
yaa şimdi saçma bişiiler yazıcam buraya ama yoruma düşüncelerinizi yazmayı ihmal etmeyin olur mu ? bu bayram bize İstanbul'da abimin üniversite arkadaşı geldi. biz bayramlaşmak için geldi sanıyorduk meğerse abimi kırmış özür dilemek için gelmiş. 🙄 İki sene önce karadeniz turu amaçlı tekrar gelmişti, tanışıyoruz yani. şimdi saçma olan yere geldim ama cümleyi nasıl toparlayacağım bilmiyorum. bizdeyken hep bakışları üstümde gibi hissettim. bu bakışlar kötü bakış değil yanlış anlamayın sadece sanki beni hal ve hareketlerimden çözümlemeye çalışıyormuş gibi geldi. yanında çok durmadım, bu gelişinde muhabbetimiz de çok olmadı sessizdi. geçen gelmesine karşın... bu sefer hiç kardeşim demedi bir de.. velhasılı otogara götürürken slow bir şey çalıyordu ama o şarkıyı değiştirdi. -bizim arabanın müzik listesini o düzenlemişti geldiğinde.- sezen aksu/canımsın sen'i açtı. "adın başka, tadın başka.....ayağı eşikten dışarıda
git gidersen
bu gönül senden çoktan razı
nasıl istersen

delip geçen gözlerinle
söylenmemiş sözlerinle
sırsın sen" ... bu şarkı işte eve geldim tekrar dinledim. acaba mesaj mı var diye. ya da benim hüsn-ü kuruntum. otobüse bindikten sonra mesaj attı işte adımın sonuna ..ciğim eki katarak fotoğrafları istedi. mesaj geç geldiğini telefonunun çekmediğini de. bu saçma şeyleri yorumlar mısınız karındaşlarım.
murekkep
murekkep
5 ay
girmeyeli buralara n'olmuş böyle ? 😁
murekkep
murekkep
11 ay
heeyyy ! sevgili dostlar, beslenme ve diyetetik bölümünde okuyanınız var mı ? yâhut dersler hakkında bir bilginiz ? şuan omü'de falanca myo'da gıda üzerine bir bölümde okuyorum ve seneye dgs ile geçiş yapmayı düşününüyorum. "geçemezsin, çok zor vb" olasılıklar üzerinden konuşmayın lütfen :)
murekkep
murekkep
1 yıl
alıp başımı gidesim var. ama bunun için bir vosvosumun olması lazım-onu da babam mezun olduktan sonra diyor tabii-, yanıma can dostum-biriciğim(köpeğim) şeref'i de alabilmem için.. hee bir de kitaplarım var tabii. buralardan çok uzağa da gidemem, memleketimi özlerim. karadeniz dolayları kâfî gelir bu bıkkınlığıma. belki yeni insanlar tanımak, iki çift güzel söz, samimi gülüş iyi gelir diye düşünüyorum yorgunluğuma.. bilinçaltımı popülarizmin etkilerinden ancak seyahat ve bir de canım hüsnü arkan şarkıları, göksel baktagir tınıları, İncesaz nameleri, ezgi'nin günlüğü besteleri kurtarır diye düşünüyorum. kısacası; karadeniz sahil şeritinde saydığım sanatçıları dinleye dinleye ve ara ara dinlene dinlene seyahat etmek istiyorum. çok değil 5-6 yıl sonra inşallah gerçekleştireceğim hayalimi. şimdi ise bilinçaltı yorgunluğumu yazdan yaza ailecek yaptığımız seyahatlere saklıyorum. bir de sevgili dostum kaan murat yanık cümleleriyle hafifletmeye çalışıyorum(bilinçaltı yorgunluğumu). hee rüya tasarlamakta çok iyi geliyor bilinçaltı yorgunluğuna. ya siz bilinçaltınızı yorgunluğunuzu nasıl gideriyorsunuz ?
murekkep
murekkep
1 yıl
hey! beni hatırlıyor musunuz bilmiyorum. -kuul çocuk meselesi- instagramda hikayeme yanıt vermiş. (hikayede müzik paylaştım o da like işareti göndermiş) ben de düşüncelerimiz aynı yazdım. 💃bundan göndermiş, anlamadım :)
murekkep
murekkep
1 yıl
merhaba karşı cinslerim. size müsaadenizle sorum olacaktı.. bir kız size "çok kuulsun(cool)" diye mesaj atarsa ne diye nitelendirirsiniz ? "oo kız bana abayı yakmış" mı dersiniz ?
murekkep
murekkep
1 yıl
kaan murat yanık seven var mı ? ilk önce tanıyan var mı diye sorayım.. :) ben çok severim. omü'ye de defalarca geldi..
murekkep
murekkep
1 yıl
ah be şimdi ankara yollarında olmak vardı.. atam nurlar içinde yat ! bir daha ülkemize senin gibi lider gelmeyeceğinin bilincindeyiz.
murekkep
murekkep
1 yıl
bir küpeli ümit ederek geldiğim üniversitede küpeli yok, tanrıım. gerçi myo'dan ne bekliyorsam.. dgs'de güzel bir üniversite kazanmak ümidiyle...