thegreen
gençlik festivaline gitmek isteyip de yalnızlıkdan gidemeyen herkese kapım açık. gelin birlikte gidelim .
hatta @admin ayarla topluca gidelim.
thegreen
uzaktan bakınca türbanlı ama açık giyinmiş diyip, az daha yaklaşınca o kişinin travesti olduğunu anlamak kadar değişikti hayat...
İyi geceler
thegreen
bu aralar hiç kimseyi anlayamıyorum. ya bende bir anormallik var yada herkes bir anda bana düşman oldu veya istemeden bir hata yaptım bilmiyorum. en yakın arkadaşım ile 2 haftadır bulusamıyoruz. bunu ona da söyledim haklı sebebler vardı tamam eyvallah anlıyorum da insan bir arar dimi hadi onu geçtim aradığımda telefonu açar bak bunuda geçiyorum aradığımı gördüğün de geri arar. bir başka yakın arkadaşım da bu aralar kendi kendine triplere girmeye başladı. ona da mesaj attım sanki yabancıymıs gibi benle konuştu. gerçekten anlamıyorum. kendi kendime lan ölünce arkamdan iki fatiha okuyacak kimsemiz bile yok heralde demeye başladım artık. sevgili geçici dost kalıcıdır. şimdi atlayıp evlenmicen mi neyin gecicisi diyenler olacaktır eminim. anlatmak istediğim bu değil. ben nedense arkadaşlarım benle 4-5 gün muhabbet kurmasın kafama takmaya başlarım. herşeyi kafama takıyorum o ayrı bi muhabbet. neyse gösterip de gelmeyen yazın etkisimidir nedir anlamıyorum ben bu işten bir şey. gerçekten bu ve daha yazmadığım bir çok şey yine üst üste gelmeye başladı. şu zamana kadar hiç gitmedim ama psikologa gitmeyi artık ciddi ciddi düşünüyorum.
hepinize hayırlı kandiller..
thegreen
uzun zamandır girmiyordum siteye. bi okuyim dedim bazı yazıları. yine aynı kalitede yazılar yazılmış. buranın insanı bir başka dostum :)
haaa tabiki arada saçma şeyler yazan olmuş ki ben böyle yazdım diye bazılarının beni "taşlayacağından" eminim. sıkıntı yok tabiki.
neyse sonuç olarak havalar ısındı fakat hayatım hala sıkıcı geçmeye devam ediyor. bakıyorum da millet ne kadar da güzel eğleniyor. İmreniyorum valla. ama yaşayın gönlünüzce. siz gidici samsunda biz kalıcıyız😂😂

thegreen
"yalan bu dünya yalan" diyen müslüm father reisi saygıyla andığım bir geceye daha sa.
saat 03:56
kaç zamandır konuşmadığım liseden beri beraber olduğum bir arkadaşım ile buluştum dün. biz hep 3lü takılırdık. lisede bizim arkadaşlığımız hep konuşulurdu. ama üniversiteye başlayınca dün buluştuğumuz arkadaşım ile aramız istemsizce açıldı. çünkü sevgili yaptı. bizi ikinci plana attı. halbuki zamanında onun için nerdeyse bıçaklanacak kadar mevzu yaşamıştık. neyse bu bana baya koydu. ne ben aradım ettim ne o aradı. samsun'u yazma amacımız ayrılmamaktı. beraber olmaktı. ama o öyle yapmadı. ben silmistim hayatımdan derken dün diger arkadaş buluşma ayarladı. İki gözüme geçtik. tabi masa kurulunca her şey ortaya döküldü. meğersem babaannesini kaybetmiş. kimseyle görüşmüyormus. kendini eve kapatmış. sevgilisiyle bile arası bozulmus bir ara. bunu duyunca neden söylemedin dedim. bunu nasıl söyleyebilirdim dedi. haklıydı.
ben hep onu suçlarken aslında kendime hic toz kondurmuyordum. aradığımda hep neden aramıyon diyip küfür ediyodum. ama hiç neyin var diye sormadım. yada akıl etmedim. her neyse bunu duyunca kendimden utandım. nerdeyse 1 ay olmuş kaybedeli. ama ben yanında olamadım ve üstüne onu suçladım. dicem şu ki önyargılardan vazgeçmek lazımmış. bunu anladım. ölümlü dünya. yarına cıkacagımızın bile garantisi yokken kalp kırmanın veya soğuk davranmanın yan geçmenin saçmalıktan başka bir şey olmadığını öğrendim. hayatım hep böyle geçti zaten. hep kötü bir olay yaşayıp ders çıkardım. tecrübe edindim. buda bana bi ders oldu.
thegreen
huzur, mutluluk, rahatlama = çarşamba
sonunda geldim. vizeler bitti ama bende bittim diyebilirim. şehrin sesinden, kirinden kaçıp biraz kafa dinlemek hiçde kötü olmaz heralde diye düşündüm. aynı zamanda memleketin tadı da bir başka oluyor .
ne öyle aşkmış, dersmiş bilmem neymiş derdi var ne başka bir şey.
İneklerin mösü koyunların meesi kuşların cik cik sesi bir başka huzur kaynağı.
hukuk okuyanlar burayı neden beğenmiyor çok merak ediyorum doğrusu. neyini beğenmezsiniz güzel çarşambamın...
thegreen
üstünden bir gün geçmesine rağmen hala unutamıyorum.
abi o top nasıl direğe çarpar ya.
hadi girmedi diyelim 91 de gol yemek nedir.
annem söyledi. rüyamda konusuyormusum. dün sesi çıkmayan taraftara sövmüşüm. 😂😂😂 gerçekten takım belki seneye ümit verdi ama fena şekilde etkiledi bu maç beni..
thegreen
beni en sevdiğim yerden en acımasız şekilde vurduğun için teşekkür ederim.
belki sen bunu habersiz istemeden yaptın fakat bugün yine hayatımın en kötü günlerinden birini yaşadım.
her şey yine üst üste gelmeye başladı.
yarın ki vizeye de girip artık kafa dinlicem.
thegreen
burda gördüğüm bir paylaşım üzerine bunu yazma gereği duydum.
" şehit haberlerini es geçeriz ama vatan millet temalı dizilere filmlere bayılırız! "
thegreen
zor sınavları verdim diyemidir nedir bu gaz bana nerden geldi anlamıyorum sayın omü dedikodu.
arkadaşım sende iyi cesaret var diyoda ne bileyim kafam attımı kendimi tanıyamıyorum. 😂
thegreen
dün uzemden çıktık gözüm onu ararken vazgectim. dedim nerdeeee geç bunu thegreen.
oturduk bir banka.
bir de ne göreyim.. görmüş geliyor..
yuh dedim bu kadar da olabilemez.
sonra dıp dıp atan bir organ. baktım kalbimmis o..
sonra dedim ah kalbim ben senden çok çektim. bu sefer seni dinlemicem.
aylardır konuşmuyoruz. sesini özlemişim desem yeridir.
seviyormuyum? orası biraz karışık..
ama şunu farkettim; hayat en beklemediğin anda bir şeyleri karşına çıkarıyor. bu hayırda olabilir şerde bunu tanrı bilir. fakat bu konularda çok karamsarım.
İstediğim hiç bir şeye sahip olamadığım için olabilir bu.
neyse vize haftası ince işlere kafa yormak da istemiyorum. aylardır kafam rahat zaten. karşıma çıktı diye bu rahatlıkdan olmak istemiyorum kısacası.
benden bu kadar .
saygılar sevgiler..
sevgili omü dedikodu ailem...
thegreen
şuraya yalnızlıktan, sıkıntıdan harap olmuş bi "thegreen" yazısı paylaşalım.
vizeler geldiğinden midir nedir kendimi baya yalnız hissediyorum. normalde hiç susmayan telefon bugünler de ne çalıyor ne ediyor boş boş duruyor gözümün önünde.
varmıdır derdime çare bilmiyorum.
hatta bu bir dertmi onuda bilmiyorum 😂
neyse bi sigara daha yakayım ben hadi iyi geceler..
thegreen
fatih terimden nefret etsemde milli takıma başarılar. 2017 de kova olan volkan babacan ilk 11de fakat 2017de sadece "3" gol yiyen onur recep kıvrak yedek... imparator sahnede..
thegreen
bu gece malum şampiyonlar ligi maçları vardı sevilla beni ve bir çok kişiyi batırdı. neyse yüklü para kaybeden en yakın arkadaşım beni aradı. 1 saat boyunca sevilla ve juventus'a sövdü :) hem gülüyor hem sövüyor derken ağlama kanka ağlama dedim açtım youtube dan fener aglama bestesini
bağımlılık yaptı hala dinliyorum. 😂
fenerli arkadaşlar kızmasın
thegreen
sevmek çok güzel şey fakat unutmak çok zor.
5 senedir tek taraflı seviyorum zalımı. (daha doğrusu seviyordum. artık yeter daa.)
bugün 8 mart da doğum günü.
her sene beni sevmediğini bile bile ilk ben kutlardım. saat 23:59 dan 00:00 a kadar saliseleri bile sayarak beklerdim.
ama şunu anladım ki kendinden başka kimseyi fazla sevmiceksin.
çok şükür artık eskisi gibi değilim fakat biri yüzünden artık kimseye aşık olamam fikri belirdi beynimde.
bu yüzden aşırı sevgi zararlı bunu tecrübe ettim.
bu arada bütün bayanların dünya kadınlar günü kutlu olsun.
hepinize iyi geceler...
thegreen
dün İng bütünden çıktık . son büt kafam rahat artık diyorum. neyse 2 arkadaşımla osmanlı kahvecisine gittik. tavla sigara çay muhabbet felan derken gördüğüme inanamadım. burda ne olduğunu anlatmicam ama cidden adaletsiz bir dünyada yaşıyoruz. yani ne bilim nasıl başarıyor bu millet anlamış değilim. yanımdaki arkadaşlarım ve ben o an şok olduk yani. ve bu muhabbetten 2 saat sonra dağıldık. o 2 saat içinde kaç sigara yaktım hatırlamıyorum ama şöyle söylim sabah 9 da aldığım paket 4 buçuk 5 gibi bitti.
velasıl kelam 2. devre herkese haddini bildiricem. atamız oğuz kağan "öc almayı türk asla unutmasın" demiş. kendime bu sözü ilke edindim. 2. devre bambaşka bir thegreen olacak!!!
thegreen
büt'süz bir dersim olmadı gitti
kagıdımda geçer not görmedim hocaaa
cc almak zor imiş gecmek ise hayal
böyle üniversiteden bıktım ben hocaaa
bıktım ben hocaaa
böyle üniversiteden ben bıktım hocaaa
hayırlı geceler arkadaşlar . elden geldiğince hepimizin isyanını şiire dökmek istedim.
hocalar insafsız, sevgimizin kıymetini bilmeyenler insafsız...
artık insaflı vicdan sahibi rastgelsin istiyorum.
çokmu??
thegreen
"ölüm ölüm dediğin nedir ki gülüm ben senin için yaşamayı göze almışım" diyen delikanlıları üzdüler albayım.
bunları yazarken saat 04:57 olmuş.
yaklaşık 1 buçuk senedir sabahlıyorum. neden mi?
kendimi dinliyorum. geceyi seviyorum çünkü sadece şu 3lü kalıyor yanımda. sessizlik karanlık ve içimde verdiğim kavgalar. . .
İnsanın kendini dilemesi iyi bir şey. ve mümkünse bu saatlerde olursa.
daha mantıklı kararlar veriyorsun. elinde sigaran yanında çalan bir müslüm baba şarkısı . . .
müslüm baba diyince ilk akla gelen dert keder efkardır. halbuki içinde asıl yatan şeyler sözlerden ders çıkarmaktır. örneğin baba bir şarkısın da şunu der ; "en yakın bildiğim vefasız çıktı beni düşman değilde dostlarım yıktı". bu söz de aslında en yanındakine bile güvenilmeyeceğini anlıyorsun.
başka bir şarkıda da şöyle der ; "güzelmiş çirkinmiş ne farkederki deli gibi sevmek ruhumuzda var". burda ise her şeyin dış güzellik olmadığı asıl sevginin ruh sevgisi olduğu, karakterin uyuyor ise bu sevginin olacağını anlatır.
allah insanı en üstün varlık olarak yaratmıştır. üstün olmasının nedeni de aklı olmasıdır. burda okuyorum çoğunuz şurda ki bay/bayan sizi beğendim hoşuma gittiniz diyor. halbuki içini bilmiyor. rasyonal davranın arkadaşlar.
bu sözlerime kızanlar olabilir. saygı duyarım. herkesin bir görüşü vardır.
ben bu kavgalarımı kendimi dinleyerek yenmeye çalıştım. size de tavsiye ederim. milleti değil kendinizi dinleyin. ancak bu şekilde doğru kararlar verirsiniz.
thegreen
bu 2017 bana iyi geldi sayılır arkadaşlar .
4 zayıftan 2sini verdim. bütlerden de ümidim var. var madem neden kaldın?diyenler olacaktır.  bi dersde vize notum 05 di :) fakat finalin bu kadar kolay olduğunu ve konuların az çalışılsa anlasılabilecegini görünce ümit doğdu. İktisat finaline calısmamıstım. ama digerlerine çalıştım . diğer büt İngilizce. İngilizce allaha emanet ona yapcak bir sey yok :) ve son olarak 2017nin son güzelliği bugün trabzonspor'un galip gelmesi oldu (: aşk hayatım yine yok tabi ona zaten alışığım :)) neyse bütlerde başarılar omudedikodu ailesi...
thegreen
bu bütler iptal oldu yalanını yayan kimse kulağı ne kadar da güzel çınlamıştır :))