karakutuu
bu patosun üçgen yeşil olanını yiyen seven insan var mı acaba çok merak ediyorum yani alan da yok raflarda sürüsune bereket duruyor yine de üretmeye devam ediyorlar. kırmızı yuvarlak acili olanı baş tacı yerine başka cips görmüyorum ama bu nedir ya evlat olsa sevilmez .
Mona lisa
apartmanın giriş katında iki tane teyze oturuyor. karşılıklı daireleri var. hani şu dizilerde filmlerde falan gördüğünüz meraklı herşeyi soran, bilmek isteyen teyzeler var ya işte tam onlardan. yaşlı kadınlar herhangi bir saygısızlık yapmak istemiyorum. annemde uyarıyor yanlış bişey söylemeyeyim diye. ama artık gerçekten rahatsız ediyorlar. bütün apartmanı sorguya çekiyorlar. kapıdan içeri girdiğin an kapıyı açıp '' nerden geliyorsun'' diye soruyorlar. ailevi özel şeyleri bile öğrenmeye çalışıyorlar. sabah çıktın nereye gittin. geç kaldınız. bu saatte nereden geliyorsunuz gibi sorgu sual. bir bilgi öğrendiler se bütün apartmana komşulara söylüyorlar. gece 3 te çıksak ondan bile haberleri var. bütün apartman rahatsiz artık.yaşlılık mı insanları böyle yapıyor, karakterleri mi böyle anlamadım. daha önce karşılaşmadığım türden insanlar. keşke herkes kendi hayatı ile meşgul olsa, üstüne vazife olmayan şeylere burnunu sokmasa ne güzel olurdu. anlayışlı olmak her insana nasip olmuyor malesef.
Tuhaf Ama Gerçek
yiyecek renklendiri damlalar, sanki birbirlerini tanıyan canlı hücreler gibi hareket ediyorlar.

Tuhaf Ama Gerçek
günümüz pazarlaması buna döndü artık. duyguyu salıyorlar, ardından markanın logosunu highlight ediyorlar. birçok reklamda reklamı yapılan ürünle ilgili bir hikaye bile anlatılmıyor. tüketiciyi sadık müşterileri haline getirmek için duygusal bağ kurmaya çalışıyorlar. sıfır duygu😉 https://twitter.com/clozeeey/status/10390290763784...
teyit
şanlıurfa’da imza kampanyası için asılan pankartın üzerinde “tecavüz ediyorlarsa bize ediyorlar size ne” yazdığı iddiası doğru değil. montajlanan fotoğraftaki pankartta aile ve sosyal politikalar eski bakanı sema ramazanoğlu’na destek çağrısı yer alıyor. https://teyit.org/fotografin-sanliurfada-tecavuzu-...
Tuhaf Ama Gerçek
İktidarın son döneminin özeti adeta. ortak akıl kaybolunca bunlar oluyor işte. göz boyamak için gerçeklikten uzak, kime ne katkısının olacağı mechul, ayakları yere basmayan hayaller peşinde plansız programsız bir şekilde enerjilerini israf ediyorlar. ne yaptıklarını bilmiyorlar.
Tuhaf Ama Gerçek
cerrahlar yırtık aşil tendonunu böyle tedavi ediyorlar.

Tuhaf Ama Gerçek
bu çok güzel 👏

saadet partili vatandaşlar, cumhurbaşkanlığı adaylığı imza toplama işlemlerinin yapıldığı kamu binalarını temizledikten sonra görev yerlerini terk ediyorlar.
zaytung
son dakika - ak parti sözcüsü mahir ünal'dan ''baskın seçim'' tepkilerine yönelik açıklama: ''lütfedip seçim yapıyoruz, tarihine laf ediyorlar bir de...'' http://zaytung.com/sondakikadetay.asp?newsid=33953...
Eleni
deşifre;
~
anna vissi hayranı, 15 yaşlarında küçük bir kız. anna' nın konserlerini hiç kaçırmaz ve anna ile müthiş bir dostluk bağı vardır. söz konusu kız her konserde anna' nın kulisindedir. ancak anna bir konserinde onu göremeyince(eleni'yi) göklerde bir melek olduğunu öğrenir. ve haris alexiou'nun sözleri ile bu güzel parçayı eleni için besteler.

tabii bu çevirisi;

resimlerimize bakıyorum da
yüzün renksiz
nasılda yorulmuşşun
gitmek için acele ettin.

acı dolu gözlerin
gökyüzünde iki bulut gibi
acaba nereye gidiyorlar ?
nereye seyahat ediyorlar ?

eleni, gittiğin o yerde mutlu olmaya bak
beyaz bir sayfaya limon sarısı gözyaşlarıyla sarı
bir mürekkeple yazıldı kaderin bu kürede.

o öğleden sonralarını hatırlıyorum da
çıt çıkarmadan yanımda otururdun
sadece bana bakıp gülümsüyordun.

sana bu şarkıyı gönderiyorum
beni unutma ve daima gülümse
eleni, gittiğin yerde mutlu ol.

beyaz bir sayfaya limon sarısı gözyaşlarıyla sarı
bir mürekkeple yazıldı kaderin bu kürede.
~
~ : bu alıntı demek frank, her ne kadar düzenlemiş olsam da alıntı olduğu gerçeği değişmiyor.


13. Burç
oğlak: oğlaklar güçlü birer aşık oldukları halde, yaşamın her alanında birden fazla sorumluluk aldıklarından ilişkilerini sıkça ihmal ediyorlar. bu durum partnerlerini de gücendiriyor haliyle. her zaman ilk gözden çıkarılan olan sevdiceklerinizin gönülleri acilen alınmalı!
cüneyt özdemir
3)anaakım medyanın içinin boşaltıldığı bir dönemde bu dergileri çıkartan editörler, yöneticiler buralara akın eden müthiş bir potansiyeli heba ediyorlar. bu farklılaşmayı fark edip uygulayan ilk dergi (ne yazık ki) kendilerini nostalji sandığına haps etmiş dergileri bitirecektir
HAYKO CEPKİN
cem yılmaz ve ekibini tebrik etmek gerek. görseli,dekoru,sanat yönetmenliği, ışığı,rengi,emeği ile sinema hizmet eden filmler hedefliyorlar. 'kaliteli işçilik' sıfatını hak ediyorlar. hikayeyi seversin sevmezsin. emek takdir edilir.
cüneyt özdemir
göç yolları 5. bölüm

türkiye'den gidenler hikayelerini anlatmaya devam ediyorlar... ben de okumaya...
Hürriyet Gündem
Hurriyet.com.tr
Hürriyet Gündem
TRT HABER
ak parti sözcüsü mahir ünal: 15 temmuz'un ruhuna ve kutsiyetine yaptıkları saldırılar yetmedi, şimdi de o gecenin kahramanlarına en ağır şekilde hakaret ediyorlar." dedi.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/ak-parti-sozc...
milliyet.com.tr
cumhurbaşkanı erdoğan: "imfye borcumuz kapattık. afrika'yı borç vererek sömürmediler mi? hala da böyle sömürmeye devam ediyorlar."
CNN Türk
#CANLI bekir bozdağ: bu düzenlemeye karşı çıkanlar vatandaşı bir nevi tehdit ediyorlar https://buff.ly/2C78TR3 https://www.pscp.tv/w/1vAGRMyMzqvKl

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)