frances
arkadaşlar siz üniversitede okuyan insanlarsınız. bu ne demek? 12 yıl boyunca türkçe dersi aldınız. bu derslerden sınav oldunuz. öss gibi bir sınavı kazandınız. hala cümle kuramayanlar görüyorum. o kadar önemli değil. aslında hoş görmek benim için zor değil. ama fikirleriniz beni bunları yazmaya itti. başına "benim fikrim bu, kendi kanaatimce, ben öyle düşünüyorum" filan yazınca ağzına gelen her şeyi söyleyebileceğini sanan adamlar var burada. pardon, "adam" demişim. kadın da olabilir. şöyle giyinen erkekler gaydir. böyle giyinen kızlar yolludur. oldu. sen nesin? kafası çürümüş insanlar görüyorum. cehalet görüyorum. genelleme görüyorum. cümle kuramayan birinin karşınıza çıkıp ne giymeniz, nasıl davranmanız, nasıl düşünmeniz gerektiğiyle ilgili yıkıcı eleştirilerde bulunması sizi çileden çıkartmıyorsa kendinize "ben bir insanım" bile demeyin. siz ot olmuşsunuz. o kadar sinirlendim ki konudan konuya atlıyorum. her gün tramvayda, r11de karşılaştığım insanlar bu kadar beyinsiz mi diye düşünmeden edemiyorum. ben okumanın bu kadar pahalı olduğu bir ülkede açıkçası daha zeki insanlar görmeyi umuyordum. ama birçoğunuz boşsunuz hakikaten. burası hemen her şeyin konuşulduğu bir yer. kimisi gördüğü kızı/erkeği yazıyor. kimisi annesiyle ya da babasıyla tartıştığını yazıyor. kimisi bir sağlık sorununu anlatıyor. bunlar güzel şeyler. kimisi de gelip bütün havasını alıp götürüyor. tayt giyen kızlar, bıyıklı kızlar, kısa boylu erkekler, şişmanlar, zayıflar, fakir giyinenler, kapalılar(o ne demekse?) biraz dönüp de aynaya bakın arkadaşlar. mecazen söylüyorum. kaşınıza gözünüze değil, ruhunuza bakın. çürümüşsünüz.

Yorumlar

anonim
aklın sıra bana laf sokmaya çalışıyorsun ben allaha şükür fikirlerimi de beyan etmeyi biliyorum konuşmayı da çevremde de çok sevilen ve saygı duyulan birisiyim.. bunu laf olsun diye söylemiyorum inanmıyorsan admin vasıtasıyla kendimi size tanıtadabilirim.. bunun yanında böyle yazarak değilde telefonda gerekirse bu konuyu sabaha kadar konuşup tartışabilirim..
frances
kalsın. saygı duyulan ve sevilen biri olabilirsin. bu neyi değiştirir? toplumun onayı seni her daim doğru düşünen biri mi yapar? biraz pişmanlık duysana. çocukça bir ön yargıymış, haklısın desene. yukarıdaki devasa yazı yalnız seni mi anlatıyor sanıyorsun? sadece "sosyal medya hesabı olan kızlar çok rererö" dedin diye mi bu kadar sinirlendim ben? bin sayfa itiraf var burada. okusana birkaçını. bana hak vereceksin. İstersen de verme. hak verip vermemen çok umurumda değil. doğruları söylediğim için çok köyden kovuldum bu güne kadar. ama birilerinin söylemesi lazım.
anonim
ben düşüncelerimde sonuna kadar haklıyım bu benİm düşüncem.. sen de bi ara at gözlüklerini çıkar ve hayatı toz pembe görmekten vazgeç.. hadi size iyi geceler..
kimimben
bunlar nasıl üniversite kazanmış ? dediğimiz çok insan var . + 1
foreveralone
şu sitede yazılarını en beğendiğim kişisin. düşünen biri olduğun belli bunların olma sebebini de tabiki biliyorsun söylememe gerek yok. yapılacak bişey de yok. o kişilere direk kızıyoruz beyinsiz diyoruz ama eğitim yetişme olayın temeli.
frances
haklısın emel hanım
anonim
katılmamak elde değil. ben olayı sadece bu platformda değil, kampüs içerisinde de hissediyorum. bir kez bir çalışana kolay gelsin, iyi akşamlar diyeni görmedim. ben geçiş öğrencisiyim, geçiş yaptığım yerde çalışanlara bir gün merhaba demesem ne oldu? ne neyin var? diye yanıma gelirler. burada çoğu kişi soğuk. tramvayda başlıyor o bakışlar. sadece bakış. r11 ve okulda sürekli devam eden bir durum. gerçekten sorguluyorum bu insanlarla ben aynı okulumu kazandım diye. otobüste, tramvayda, r11 de ama ayağıma basıyor ama bi pardon bile demek yok. ben ne kadar yoğun olsada r11 hep özür diliyorum, oysaki dilemesemde olur, sonuçta r11 yoğunluğunu hepimiz biliyoruz. neyse çok uzattım. arkadaşlar boş olmayın, nazik olun.
anonim
şurda kaç tane girdinin altına lütfen genelleme yapmayın diye yorum attım yine üstü çıkıp beni suçladılar hani varya okumuş cahil diye bir laf cuk oturur birde at gözlüğü takan biz oluruz insanları rahat bırakın artık o ağlarla örülmüş hayatınıza dönün lütfen
joker
joker @joker
2 yıl
sen össyi neden bu kadar gözünde büyüttün ki? her össyi kazananın kafası bassaydı omü çok itici olurdu bi kere. tamam omü itici ama bunun össyle alakası yok. bunlar karışık işler boş ver şimdi bunları sen. dersine çalış büyük kadın ol .