syntaxerror
normalde çocukluktan beri birçok şeye sinirlenirim. çocuklukta sinirlendiğim insanlarla kavga etmişliğim dahi vardır ama sonradan bunun yanlış olduğunu fark ettim, insanları kırmanın kırılan kalbi onarmanın zor olduğunu fark ettim. artık ne zaman sinirlensem hep sinirimi içime atar oldum. ancak; sevdiklerim beni tanıyan insanlar sinirlendiğim zaman çok farklı baktığımı söyler oldular ve ne zaman yaptıkları bir şeye sinirlensem hemen yapmayı kesiyorlar. bazen çok sinirlenirsem ağladığım da olmuştur. neyse işte üniversitede son 1-2 yıldır sınav zamanları elimin titrediğini fark ettim. bunu arkadaşlarım da söylediler. İlk başta az gibiydi. sonra giderek arttı sanırım. bugün araba kullanırken ise biri arkamdan korna çaldı, sonra yandan hızla geçerken yine bir korna çaldı. klasik türk sabırsızlığı diyelim biz buna. bunları fazla önemsemezdim. yalnız bu sefer bütün vücudumda, benliğimde aşırı bir öfke hissettim daha önce hiç hissetmediğim bir şeydi. sinirden elim, kolum titredi. çok acayip bir şeydi gerçekten. tabi bu stresten de olabilir. bu sene son senem alttan derslerim var, okuduğum bölüm de çok zor bir bölüm. sizce bir doktora, psikologa falan gitmeli miyim? geçici bir şey midir? bir birikim mi acaba ya da anlık mıdır?

Yorumlar

josefin
bence boks tarzi bir aktivite veya aktif siddete dayali bir seyleri parcalama stresini gecirecektir
Gerekovic
icine attigin sinirlerin bir sonucu bence. doktora gitmeni tavsiye ederim ben..
mortavsan
geçmiş olsun. beceri sen en iyisi bi git doktora en azından birsey olmasa bile var mı yok mu öğrenirsin 😊
anonim
evet gitmelisin, kesinlikle. titremelerin sebebi sadece stres değil ileride kendini gösterecek bir hastalıktan kaynaklı da olabilir. örn parkinson, panik atak,
syntaxerror
teşekkür ediyorum yorumlarınız için. yalnız boks felan yapamam. çünkü bu sene herhangi bir aktivite için kaybedecek zamanım yok. neyse bi bu sene bitsin de bakalım devam ederse giderim. strestense zaten anlaşılır zaten.
syntaxerror
ha bir de bu titremeler genelde sinirliyken, gerginken falan ortaya çıkıyor.yani normalde titreme hissetmiyorum. nadiren oluyor.
anonim
sitresini boks tarzı şiddet eğilimi olan bi aktiviteyle atma bence sonra istemediğin durumlarla karşılasabilirsin , alışkanlık haline gelir daha kotu olur.
syntaxerror
yok ya boksa felan gitmem. doktora gidebilirim seneye manasında dedim onu tam yazmamışım.