davsaan
dogma büyüme İstanbuldayım aslen samsunlu olmama ragmen gelirken cok tereddütlüyüm bütün sehirleri yazmışken samsun'u da yazıyım dedim nasipmiş demekki çıktı çıktığı günden beri cok çalışıp İstanbul'a geçicem diyorum ama burda konuşulanları okuyunca sanki sevicem ya babamda sana 3 ay veriyorum alışman için sonra gelmek istemiceksin diyo yoksa geçiş yapıcam kısmet 😊

Yorumlar

anonim
sanki geçiş yapmak çok kolay da herkes bu cümleyle geliyor.
safderuninsaatci
İstanbulda okumayı bende çok istemiştim ama istediğim bölüm tutmaynca gidemedim, nasip kısmet herşey.
davsaan
sana geçiş yapmak kolay diyen oldu mu ?
benim hem istediğim bölüm olmadı hem istediğim seyir olmadı 😞 @safderunimsaatci
yerdekigokyuzu
aaa hadi geçiş yapayım diyince geçiş yapabileceğinizi mi sanıyorsunuz ya siz çok komiksiniz, lise değil burası üniversite.
kayipgalaksi
kız belki çalışıp yapacak size ne! bu geçiş yapanlar nasıl yapıyor peki? İnsanların umutlarının içine etmekte on numarasınız. aslında var ya siz böyle demekle onların daha çok azim etmelerine neden oluyorsunuz haberiniz yok. boş boş konuşmaya devam edin.
Konçuy
bende samsunluyum ama dogma buyume istanbuldayim yani herkes diyor kendi memleketin alisirsin falan ama ben kimseye inandiramiyorum .İstanbul ankara gibi sehirlerde okuyabilirim ama cokta istemedigim bir bolumu.sirf bu yuzden katlancam.hangi fakultedesin belki tanisiriz :)

davsaan
ay cok sevinirim 😊 ama benim istemediğim bölüm oldugu içinde üzgünüm iibf @kivircikhukukcu
davsaan
farkındaysanız oraya cok çalışıp İstanbul'a geçicem dedim hayır yani neden sorun ettiniz ki ?
davsaan
cok tesekkür ederim senin gibi insanlar az gerçekten ama hayat bu @kayipgalaksi
Дан БилзЭрхан
çünkü üniversiteye gelen her 10 öğrencinin 8'i yatay geçii veya çift anadal hayalini kurar lakin üniversiteye gelince çoğu öğrenci derslerini bile doğru düzgün veremez ve fikirleri askıda kalır. ben de üniversiteye geldiğimde İstanbul'a geçmek gibi bir niyetim vardı ve benle de dalga geçtiler. nitekim, alttan dünyalar kadar dersim kaldı. ha bu demek değil ki kimse yatay geçiş yapamaz ancak üniversitedeki notlar kadar sınavda çektiğin puan ve yaptığın sıralama da önemli ki bu da omü öğrencilerinin İstanbul'a geçme ihtimalini imkansız denecek kadar düşürüyor. belki hoşuna gitmeyecek bu söylediklerim ama gerçekçi olmak lazım. hayal kurma ki hayallerin yıkılmasın, geçiş yapabilirsen de piyangon olmuş olsun.
davsaan
hahah kelimelerin için teşekkür ederim olursa olur olmazsa da hayırlısı buymuş der okuruz 😊 @chiko
yerdekigokyuzu
yatay geçiş yapan bi insan olarak yorum yaptım, istediğimi de yazarım asıl sanane! boş konuşma @kayipgalaksi
Konçuy
@davsaan insallah tanisabiliriz cok memnun olurum :) ayrica benimde gecis hayallerim var çünkü hayalini dahi kurmadigin bir seyi gerceklestiremezsin.en basta gecis yapamam cok zor dersen zaten unut gitsin ama bu ugurda caliscam diyorsan sana engel olabilecek hicbir sey yok bu yüzden ego kasanlari falan hicc takma :)
davsaan
aynen öyle ben illaki olur demiyorım ki ama benim istegim bu insallah ki olur hepimizin gönlüne göre 😊 @kivircikhukukcu