twentytwo
twentytwo
1 yıl
arkadaşlar merhaba. hep bi şeyler anlatıyoruz ama kendimiz hiç dinlemiyoruz anlattıklarımızı. malum platform da dedikodu olunca ben biraz kendi dedikodumu yapayım istiyorum. ben nasıl bir insanım bak biliyor musunuz ; hani bir şeyi çok isteyipte onun için attığı her adımda batan insanlar var ya. aynen öyle işte. hayallerim var ya da vardı demek daha doğru olur. yıktım abi. kendi ellerimle aldım balyozu var gücümle vurdum alaşağı ettim hepsini. sonra da oturdum yaktım bir sigara seyrediyorum öyle. atılabilecek en büyük kazığı attım kendime. kendimi affetmekte hiç başarısız olamadım ama bak şu zamana kadar. hep bir şeyin arkasına sığındım. yok kaybettiklerimmiş yok çektiğim sıkıntılarmış yok ailevi problemlermiş yok psikolojik düzensizliğimmiş. her zaman bir bahanem vardı. kimseye bir şey söylemedim tabi. toz kondurmam da kendima ha. ben böyle bir insanım kusura bakma cümlesini kurmadığım bir tanıdığım kaldı mı sahi ? tabi her şey değişir zamanla yada biz öyle sanıyoruz bilmiyorum. sonra bir gün affedemedim kendimi, aldığım nefesten bile nefret ettim. aynanın karşısında, sahilde, yolda, evde, okulda nerde olursam olayım küfrettim bu zat'a nereye gidersem o nefret ettiğim şeyi de götürmek zorundaydım. kurtulamadım nefretimden. kendi hayallerini öldüren birisi olmayı kendime kendim bile yakıştıramadım. çok alındım açıkçası... peki. o zaman müsadenizle gecenin sorusunu soruyorum arkadaşlar :hayallerinden başka yaşama sebebi olmayan insanlar o hayaller öldüğünde ne kadar yaşarlar ?
bir de ufak ritim bırakmadan edemeyeceğim hatırası var.
duman-gözleri kanlı

Yorumlar

sana0sarilmak0istiyorum
aynısı be abi.bana da tek güç veren hayallerim.sevdiğim insanla kurduğum hayallerim.
bende senin gibi kendimi sevmiyorum galiba.hatta arkadaşım dedi bunu bana.İlk önce kendini sevmelisin diye.
anonimum
anonimum
1 yıl
bıkmadan okudum. ama arkadaşım kendine bunu neden yaptın ya. hayallerini küçük mü gördün yoksa olması imkansız hayallerin vardı da olamayacağına mı inandırdın kendini? gelelim soruna evet insanı yaşatan umutları hayalleridir. onlara ulaşma çabasıdır. gazeteye ilan ver bence 'acil hayal ve unut aranıyor' diye:))
anonim
anonim
1 yıl
yeniden hayal kurmak için yaşar, kendini bütün hatalariyla yeniden sevmek için yaşar. her şeyden öte sevmek için yaşa. sevmek hissi en büyük ilaçtır bence.
sen zaten zor olanı başarmışsın baksana şu an hiçbir şeyin ardına siginmadan farkında olarak kendine duyduğun öfkeyi yazmis nefret sözcüğünü kullanmissin. emin ol bunu herkes yapamaz. attığın adımın büyüklüğüne bak ve deki ulan nasıl yiktiysam öyle de yeniden kurarım.
güzel bak, güzel gör; güzel düşün, güzel yaşa arkadaşım.
okurken çok içimde hissettim bu yüzden en içimden de güzelliklerin seni bulmasını diliyorum.
hadi kalk ve ilk hayalini kur yeniden en baştan ve yaşa :)
twentytwo
twentytwo
1 yıl
@sana0sarilmak0istiyorum dostum tutma kendini gel sarılalım
twentytwo
twentytwo
1 yıl
@ruhsuzum gazeteye verebileceğim tek ilan kendi katilimin ilanı olur bundan sonra :)
twentytwo
twentytwo
1 yıl
@anonim_bayan yeter bence be bu kaçıncı yeniden. her düştüğümde kalktım ben tek başıma. ama bi hayalim var bak, ciddiyim. elimden geleni yapacağım onun içinde