Agor
a'dan z'ye kafasında kendini kurgulamayan, kendini yaratmayan bir insanın çocuk yapma hakkı biyolojikmen olsada vicdanen yoktur, olmamalı. yarım yamalak bir kimlik geliştirmiş bir anne veya bir baba, içinde ukte kalmış, baskılanmış tüm arzularını,öfkelerini masum bir çocuğa kusacaktır.kendisinin kopyasını yaratmaya çalışacaktır.çocuğun direnme gücü ilk altı yıl için yok, çünkü annesiyle babası onun için dünyanın tanımsız en model iki insanı. sonra okul hayatı ve başa çıkılamaz bir çelişki mücadelesi.hayatı boyunca kendi bedeninde bir yabancı gibi yaşayacak. ona sadece bir beden lütfedilmedi, yanında hazır bir elbisede verildi. ve bu çocuktan yakalayamadığı başarıyı, yükselmediği statüyü, arzusuna kavuşamadığı her şeyi bekliyor olacak.

Yorumlar

alpheratz ✨
her zaman derim çocuğun yetiştiği ortamda ekstrandan etkili. bu ülkede bana göre çocuk yapılmaz hep derim. net
malifalitiko
yapamayıp olamadıklarımızı yaptıklarımızdan(yaptığımızı sandıklarımızdan ) istemek
aldebaran 🌟
sonra bu çocuk bir zaman sonra da kendi kendine düşünecek ve onlara direnecek. ondan sonra gelsin cümbüş. yetistiremeyecekseniz doğru düzgün doğurmayın. doğurmayı geçin, ona iyi bir aile ortamı sunamayacaksaniz evlenmeyin. evliligi sadece iki kişi arasinda düşünüyorsanız da doğurmayın. kisaca ne evlenin ne de dogurun. bakmayin iki çocuk beş çocuk denmesine. onlar siz degilsiniz. onlar da bir birey. kendi kimlikleri olacak. sizinkinin kopyasi olmamalilar. ama bunu bir kabullenemediniz ;(
Agor
çocuktan çalınan benlik, apaçık biyolojik birlikteliğin hırsıdır. çocuğunu diğer eşe karşı silah gibi kullanan anne baba müsveddeleri ise açık ara aşağılık ve üstünlük komplekslerinde boğulan zavallılardır benim için..
aldebaran 🌟
yahu sırf kocam benden ayrılmasın diye çocuk doğuranlar biliyorum ben. hepsi de uzak da olsa ailemin içinde. çocuğu kullanıp bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. adam bir iki duruyor. üçüncüsünde cocugun0önünde it dalaşı gibi bir şeye giriyorlar. çocuğun psikolojisini düşünen yok tabi. zavallı olduklarını ben de düşünüyorum. neyse.