alien
merhaba arkadaşlar, şimdi size tramvayda nasıl cool gözükeceksiniz, onu anlatacağım.
tramvaya üniversite durağından ya da cumhuriyet meydanı durağından biniyorsanız lütfen samkartınız dolu olsun. eğer dolu değilse iyi bir cool görüntüsünü elden kaçırabilirsiniz. daha sakin duraklarda bu çok önemli değil, zira asıl olay tramvayın içinde. neyse, ne diyorduk, kartınız, dolu olacak. kartınızı sağ göt cebinize önceden koymuş olmanız lazım. lazım ki otomatların oraya gider gitmez, yürüme temponuzu bozmadan çıkarıp okuttuktan sonra hiç bir şey olmamış gibi turnikeleri geçip duraktaki yerinizi almanız gerekir. kulaklığınız ve telefonunuz mutlaka göze batmalı. İnsanlardan çekinmeden utanmadan arsızca diplerine sokulabilmelisiniz. bu sizi özgüven sahibi gösterir. kapıların açıldığı alanı yani sarı renkli ok işaretlerinin olduğu yeri kesinlikle takip edin. tramvay gelene kadar telefonunuzla uğraşın ve hafifi kafa hareketleriyle müzikle acayip eğlendiğinizi gösterin. tramvay gelip kapılarını açtığında sakın acele etmeyin, sağınızdan solunuzdan teyzelerin ve amcaların sizi ezmeye çalıştığını farkedeceksiniz, sakin olun. hafif duraksayıp kafanızı sağa sola hafifçe sallayın. İstifinizi bozmadan içerideyseniz şimdi tramvayın içinde neler yapmanız gerekiyor tek tek anlatacağım. ama önce sigaramı yakayım, durun.
evet... yer arayışı, bu çok önemlidir, cool insan tipi genellikle oturmayı sevmez, ayakta kalmayı tercih eder. gerçi boş yer yoktur zaten. ayaktaysanız iki tür konaklama şansınız var biri tutamaklar diğeri ise yaslanmak. bir başka seçenek daha var ki o çok tehlikelidir, sakın yapmayın. hem tutamak hem de yaslanmak. asla! bu sizi amcaoğlum gibi gösterir. eğer mümkünse yaslanın, ama nereye yaslanacaksınız, bu da çok önemli rahatsız bir yere yaslanırsanız o kadar cool gözükmezsiniz, vücudunuz şekil değiştirir. o yüzden orta kapıların sağına ya da soluna konuşlanabilirsiniz. burada takılmak gayet eğlenceli ve rahat. yolculuk boyunca insanların suratına bakın, arada uzaklara dalın, telefonunuza bakın, müzik değiştirin ve sonuna kadar sesini açın. kafa sallamayı ve hafif ayak tonlamalarını unutmayın.
İneceğiniz yere vardığınızda sakin olun, zaten kapının dibindesiniz, tramvay durdu, kapılar açıldı, biraz bekleyin ve hoop birden çıkın, siz çıkar çıkmaz kapıların kapanması lazım, arkanıza bakmadan kapıların kapanma sesini duymanız lazım, hızlı adımlarla duraktan uzaklaşın. sonra eve geçip ketıla su koyun, belki makarnanın sosunu bu akşam değiştirebilirsin. kendine iyi bak, cool dostum.

Yorumlar

nincakaplumbaga
sona doğru tramvay bana biniyor gibi hissettim
muallim✔
ulen ben yillardir coolmuşum ya💃💃💃😂
alonecowboy
ben coollukta zirveymişim 😳😳
hipokratinyegeni
yaşasın yaşasın ben de coolmuşum
anonim
ben kitap okuyorum by
nemesis
az önce ben ne okudum diye iç geçirmediğim değil