syntaxerror
İyi geceler. dördüncü sınıfım ve okulu bitirip mezun olmam gerekiyor. ancak şöyle bir durum var. vizelerden sonra memlekete gittiğimde bizimkilerin bana evlenebileceğim bir kız aramaya başladıklarını hissettim. hatta iki farklı kızla ilgili annem ve babamın konuştuklarını duydum. birini bana direk olarak söylemeseler de ima ettiler. okulu bitirmem konusunda babam çok ısrarcı. okul bittikten kısa süre sonra evlilik olayının gerçekleşmesinden korkuyorum. şuan için kendimi böyle ciddi konulara hazır hissetmiyorum. yani evlenmek felan istediğim yok. bir de babam ben okulu bitirince emekli olacağını söyleyip duruyor. kardeşimin eğitimini benim üstlenmemi de söylemişti birkaç kere. bunlar da yine sıkıntılı konular. ailemin maddi durumu da ortalamanın üstünde açıkçası. buna rağmen benden ciddi olarak kardeşimi okutmamı bekleyebilir diye korkuyorum. bu yüzden okulumu 1 sene bilerek uzatmayı düşünüyorum. hoş çok da bitecek gibi gözükmüyor ya... yalnız şunu belirteyim beni, kardeşimi okutmak değil de daha çok evlilik mevzusu korkutuyor. bir akıl verin kurban olayım :) napayım, okulu uzatayım mı? veya başka nasıl bir çözüm getirilebilir? benim aklıma yatkın gelen: zaten okul bitecek gibi değil bölümden dolayı. o yüzden uzatmak ve 1 sene daha rahat etmek. daha doğrusu sorunların üstesinden gelmek yerine 1 sene kaçmak. zaten sene kaybım da olmadı liseden gelirken.

Yorumlar

vidaliyarim
ben olsam okulu uzatmazdim. sonuçta zorla seni nikah masasına oturtacak halleri yok.. ayrıca herşeyde vardır bir hayır. nasipten öte köy yok :)
foreveralone
evlenmek bu dünyanın en saçma şeyi kaç ordan kaç. hele ordan sana kız bakmışlar olayı daha bi saçma vitrinden mi seçip bakıyorlar abi. söyle baba kısırım de. kuş gagalarını birbirine değdirmiyor ama ötemiyor de.
imhotep
derde gel
sarisincocuk
kimse kimseyi zorla evlendiremez hele ki bir erkeği! böyle ince fikirlere kapılıp da okulunu uzatıp hayata 1 sene geç başlama. :)
erkegimsiodun
bence çok yanlış düşünüyorsun tabi ki kardeşini okutcaksin sonuçta kardeşten başka seni çeken kimse yoktur dünyada ha evlilik konusuna da gelince de gecistir kafana silah dayayıp evlen halleri yoktur istemediğini anlatırsın olur biter
anonim
nikahta keramet vardır :d saka saka bence de seni zorla evlendirmezler okulunu boş yer uzatıp böyle bir konu için bir yılını harcama hem iş bul, askerlik derken zaten sana kimse dokunmaz. 😀
beyaban
okulu sakın uzatma , ama uzattım diyebilirsin bunların gerçekten olmasından korkuyorsan :)