Rider
dün gece sohbette psikolojimi bozan arkadaşlar sayesinde rüyamda burda adminlerin bizim saçma muhabbetimize dayanamayıp susalım diye dm bakımını kaldırdıklarını gördüm 😂😂 bu delirmemde emeği geçen arkadaşlara teşekkür eder, tekrarının olması durumunda onlar için seri katil tutacağımı bildirmek isterim.. 😏😼
OyuncakAyı✔️
okul zamanı iki üç ay ağlayarak arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak harry potter kitap setini aldırdım. kitap seti bir aydan fazla elime ulaşamadı sonra geldi hemen ilk kitabı bitirdim bende bari bugün filmini izleyim dedim beş dakka izlemeden filmi hemen kapattım. olum şuan filminden nefret ediyorum. kitapta geçen on cümleden birini almışlar sadece keşke kitabın hepsini koysalar. aslında böyle olacağını biliyordum ama nefret edeceğini hiç düşünmemiştim. neyse ben şimdi ikinci kitabında uçuç tozuyla diagon yoluna okul ihtiyaçlarına gittikleri yerdeyim. görüşürüzzz🙋🏻‍♀️ bu arada harry potter serisinde en sevdiğim kitabı okuyorum :))
Diegodurallahiniseversen
ladylazarus
geçen gün sevgilisini döven bir adam (!) ın videosunun altında, bir kadın (!) ın ' ya adamın hareketleri bir tek benim mi hoşuma gitti dfklglf ' deyip bu yorumla binlerce destek almasına şahit oldum. söylenecek pek çok şey var elbette o insan müsveddelerine.

ilişkilerin bir besin piramidi ekseninde ilerlemesi beni iğrendiriyor. evet, muhteşem hayatlarımız yok ve ne yazık ki taşıyabileceğimizden fazlasını yaşadığımız durumlarda bir omuza ihtiyaç duyuyoruz zira insanız. fakat bu bahanenin ardına sığınıp, bunu mutualist bir yaşam biçimine dönüştürüp olayı parazitliğe vardırmak sahiden akıl almaz bir süreç. etrafımdaki ilişkilerin sömürü odaklı olması midemi bulandırıyor. sömürülen ya bedenler oluyor veyahut ruhlar..

bir insan, nasıl başka bir insanın kendisi üzerinde böylesi rezil bir hakimiyet kurmasına izin verir ? benim ellerim yeri geldi kazma kürek tuttu, toza toprağa bulandı, yeri geldi kitap taşıdım. çuval da taşıdım şövale de.. hakaret de işittim, dünyanın en güzel müziklerini de dinledim. babamın parkasıyla da yürüdüm, topuklu ayakkabılarımla da çınlattım sokakları. ellerim ojeli de olsa, kir pas içinde de olsa aynı sınırsız kalple karşılık verdim dünyaya. bu yüzden hiçbir erkeğin karşısında böyle rezilce eğilmem, eğilen bir kadın da görmeye tahammül edemem.

yeni gelen arkadaşlarımıza benim hoş geldinim de böyle olsun. cinsiyetiniz ne olursa olsun, bir cinsiyetiniz olsun yahut olmasın, siz değerlisiniz ve bunun tek ölçüsü de sizsiniz. bir suç ortağının tasdiğine ihtiyaç duymamanız dileğiyle (kıps cioran) !

bu yazının ulaştığı tüm kadınlara sevgili pessoa' nın sözleriyle veda ediyorum :

'' karşısında alçalacağım bir şey varsa, o da kendi açtığım bayraktır; kendi yüzüme karşı attığım kahkaha duyunca selam durduğum boru sesi, kendimi doğurduğum şafağın yaratıcısıdır. ''OMÜ Öğrenci Konseyi
öğrenci kayıtları sürecince emeği geçen tüm öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
OMÜ Öğrenci Konseyi
öğrenci kayıtlarımızın son günü!
emeği geçen öğrenci arkadaşlarımıza teşekkürler, her yeni omü’lüye hayırlı olsun!
#omü
#omükonsey
#kampüsehoşgeldin
OMÜ Öğrenci Konseyi
öğrenci kayıtlarımızın 3. günü yoğun şekilde devam etmektedir!
emeği geçen öğrenci arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz.
tüm öğrenci arkadaşlarımıza kampüse hoşgeldiniz diyoruz!
#omü
#omükonsey
#kampüsehoşgeldin
Guloo55
yurt arayan gençler nişantası pansiyonda geçen sene kaldım.çok memnundum.bana soran bayan arkadaşlarıma duyruur!!üniversıteye dolmuşla 3 dakika anayolda ve denize sıfır.tüm restoranlar cafeler elimin altında.(nişantaşı bayan pansiyonu)çalışan ve öğrenci bayanlara tertemiz bir ortam.
OyuncakAyı✔️
“çevre temizliği”
merhabalar sizlere geçen hafta yaşadığım olayı anlatacağım. ankarada amcamlarla lunaparktayız adını bilmediğim çılgın alete binmek için ben, kuzenim ve ablam bekliyoruz neyse sıra çok uzundu bizde diğerine binelim dedik o ara ablam ve kuzenim amcamlara diğer yere gidiyoruz diye haber etmeye gittiler. bende onları kenara çekilip beklemeye başladığım an üç genç, iki kız bir erkek olarak çekirdek çitleyerek geliyorlar çöpleri yere ata ata tabi bu durum hiç sevmediğim bir şeydir yere çöp atmak vs. neyse bunlar sıraya geçtiler izliyorum hala atıyorlar mı diye tabikide hala devam en son dayanamayıp yanlarına gidip “pardon, yere çekirdek çöplerini atmayın” dedim hemen kız yere bakıp “herkes atıyor” dedi ama onların olduğu yerde sadece onların çöpleri var. bende masum gülümsememle “biz herkes olmayalım” diyerek yerime geçtim ve onlara bir daha bakmadım çünkü ablamlar gelmişti. yani demek istediğim yerlere çöp atmayın abi insan gibi davranın biraz. he sakın “herkes” yapıyor ben yapsam ne olacak demeyin çünkü bütün insanlar böyle davranırsa oooo türkiye çöplüğe döner. bu vatanı biz korumayacaksak başka kim koruyacak ? ama bir gündem olsa hemen atlarsınız çevre temizliği önemli, doğa katlediliyor, ağaçları koruyalım ya da ben tam bir vatan aşığım falan lan olum vatanını sevdiğini askere, savaşa giderek göstermezsin yaptığın hareketlerle de gösterirsin önemli olan sözler değil faliyetler. anlayacağınız bir kişi bir kişidir sakın bir kişi diye az görmeyin o bir kişi büyün dünyayı bile değiştirebilir. lütfen gündem insanı olmayın kendiniz olun. gündem olayına nerden geldim bilmiyorum ama ilk önce insan olalım. ve yerlere çöp atmayalım.
Calimeroo
ailenin büyük çocuğu olmanın belli bir bedeli vardır. en büyük çocuklar genellikle en kuralcı, en yetişkin gibi yetiştirilen, mükemmel olması istenen çocuktur. çabuk büyürler, çocukluklarini öyle uzun uzun yaşayamazlar. en azından benim için öyleydi. çok küçük yaşlarda bile yetişkinlerle sohbet eder onlarla arkadaşlık kurardım. ailenin, çevrenin büyümüşte küçülmüş çocuğuydum anlayacağınız. daha erken yaşlarımda bunun benim için bir çeşit kayıp olduğunu biraz daha çocuk gibi yaşamama müsade edilmesi gerektiğini düşünürdüm ve üzülürdüm içten içe ama şimdi pek öyle düşünmüyorum. yani evet öyle olsa da güzel olurdu ama bu da bir eksiklik değilmiş diyorum şimdi. çabuk büyümek zorunda kalmasam yıllar içerisinde kaybettiklerim beni daha çok sarsardı hayata daha acımasız bakardım daha çok yaralanır düştüğüm yerden daha zor kalkardım. hala zaman zaman nazım geçen insanlara çocuk gibi davranıyorsam sanırım erken yaşlarda eksikliğini duyduğum çocuksu ruhtan kaynaklanıyor. geçen gün kuzenim için şişirilen balonlarla oynarken (evet oynadım çünkü renkli mini minnacik çok şeker şeylerdi) ortada bir sohbet konusu dönüyordu ben de bir an "ben balonlarla oynuyorum ona müsade var mı?" dedim babamın cevabı sanırım senelerce aklımdan çıkmayacak "sen bu saatten sonra istediğini yapabilirsin ben seni çok katı kurallarla yetiştirdim zamanında sana haksızlık ettim çocukluğunu doğru dürüst yaşayamadın." dedi herkesin içinde. hem çok içime dokundu, hem sevindim , hem çok utandım, hem de kendimi çok şanslı hissettim. babam pek öyle hislerini dile getirebilen bir insan değildir onun bu lafı hem sevgisini hem şefkatini hem hüznünu hem pişmanlığıni hem de geleceğe dair güzel planlarını fark ettirdi bana ki o da bana yetti. o yüzden geçmişte yaşanan şeylere bugün üzülmeye devam etmiyorum eskisi gibi, gün geliyor bütün bunları unutturacak bir söz, bir olay yaşanabiliyor çünkü. o kadar kendimi mutsuz ettiğime değmezmis dedirtecek olayların olacağına dair inancimla hareket etmek cok daha mantikli, daha az yorucu yıpratıcı degil mi sizce de ?
Ümid Gurbanov
doctor who'nun yeni sezonu başlasa da neşemizi bulsak. kadın doktordan beklentim de yüksek bu arada, durgun geçen son birkaç sezonu telafi edecekmiş gibi bir his var içimde.
Mrs.nameless
her şey önce kek yapmakla başladı sonra baktım güzel oluyor börek yapıyım sonra o da fena değil iyi bi de poğaça yapıyım derken şimdi annemin son yıllardaki bayramlarda börek ve poğaçaları bana yaptırmasıyla durumu taçlandırmış bulunmaktayım neyseki temizlik işinden yırttım 😁 öyle işte bu bayram geçen seneki gibi börek içinde eldiven unutmadım çok şükür. anneciğim özellikle hatırlattı da.buarada 3 aylık minik oğluş kuşum içinde bayram harçlığı talep ettim ve babamdan tepki olarak ya onun içinde bi şeyler yaparız tabii ben salatalık, annen marul, ablanda bi dal darı verir olur biter dediler ya pehh😑ne güzel fazladan 5 - 10 lira toplayacaktım😒
teyit
İddia metinde norveç havacılık müzesi müdürü olduğu söylenen mauritz roffavik, lagari hasan çelebi’nin 1633 yılında yaklaşık 27 metrelik bir roketle fırlatıldığını belirtiyor. ancak bahsi geçen müzeye veya mauritz roffavik isimli birine dair herhangi bir bilgiye ulaşılamıyor.
ladylazarus
aynı gökyüzünün altında, kaç beden eskittim ? insanüstü bir kayıtsızlıkla bulutları izlerken düşünüyorum bunları. aynı gökyüzü altında, birkaç asır önce ağladıklarıma gülerken idrak ediyorum varlığımın gülünçlüğünü. biri, hiçbiri, binlercesi.. yıllar evvel okuduğum bir pirandello romanı. moscarda' nın , eşi vesilesiyle burnundaki, belki varlığındaki kusuru fark etmesiyle başlıyor roman. biriyken, hiçbiri oluyor moscarda. sonra binlercesi olmayı deniyor ve en nihayetinde koca bir ' hiç ' olarak çıkıyor karşımıza. İnsanoğlunun bilinçsiz döngüsüdür bu. ilkin, ' biri ' olduğumuzu sanırız. o 'biri' ne göre yaşamayı hedefleriz tüm yaşamımızı. sonra bir gün, kendini biri sanan bir başkası, ' hiçbiri' olduğumuzu öğretir bize. insan, ancak varlığındaki kusuru fark ettiğinde yahut sarıldığı biricik giysinin gülünçlüğüyle cüceleştiğinde yaşamaya başlar. asıl kopuş oradadır ve artık ne ' biri ' dir o, ne de ' hiçbiri'.. ' binlercesi ' dir. her yeni parmak için biri olmaya çalışır. ailesi için, arkadaşları için, sevgilisi için, sokaktan geçen herhangi biri için bir ben yaratır. binlercesi olmaya çalışırken kaybeder kendini. belki de delilerdir yalnız bu döngüyü tamamlayan. bizler asırlardır, aynı gökyüzünün altında dönen bulutlar gibi bin parça olmuş, bir zamanlar ağladıklarımıza gülüyor, güldüklerimize ağlıyoruz. bazen benim gibi birkaç tanesi başını kaldırmayı akıl ediyor. oysa bilmemeli insan. eski bir dostoyevski hastalığı sarıyor bedenimi. iliklerime kadar ' anlıyorum '.

gökyüzü yasaklanmalı !
'' bu adam fezadan
fezada, fezada ''
Tuhaf Ama Gerçek
geçen hafta sepete atıp "indirime girince alırım" dediğiniz 94 tl'lik powerbankın şu anki fiyatı 120 tl.

#dolar #dolar6
snorlax
+ snorlaaaax biliyor musun ben banyo yapıcam birazdan
- aaa sen banyo yapmayı seviyor musun?
+ hıhıııı eveet!
- e geçen sene sevmiyordun burnumuzdan getirdin yapmayacağım diye. demek ki değişmiş bu durum.
+ ( kendi kendine) geçen sene sevmiyor muydum?
(annesi gelir)
#Gel hazırlayalım seni minik
+ banyo yapmıcam ben
# neden ama
+ geçen sene sevmiyormuşum snorlax öyle dedi
# snorlax yaa
- ben ne yaptım ya sevmiyordu adjkljadj

yerden spatulayla kazıdık çocuğu adjkljadj böyle olacağını bilsem söyler miydim meğer yeni yeni sevmeye başlamış
Tuhaf Ama Gerçek
yeni bir rapora göre, dünya atmosferindeki karbondioksit (co2) konsantrasyonu, geçen sene milyonda 405 parçaya (ppm) ulaştı. bu rakama 800.000 yıl içinde daha önce hiç ulaşılmadı.

📰 tw/sciencemagazine
Tuhaf Ama Gerçek
dünyanın kendi ekseni etrafında bir kez dönmesi sırasında geçen süreye 1 gün diyoruz.

dünyanın güneş'in etrafında bir kez dönmesi sırasında geçen süreye 1 yıl diyoruz.

gün tamam, yıl tamam, mevsimler tamam, aylar da tamam...peki hafta ne işe yarıyor? neden hafta var?
teyit
erken seçimin açıklandığı günden seçimin sona erdiği haftaya kadar geçen süre incelendiğinde internet ve sosyal medyada en çok etkileşim alan sahte haberlerin mayıs ayında paylaşıldığı görülüyor. https://teyit.org/secim2018-sahte-haber-karnesi-za...
Mrs.nameless
geçen sene bugünleri hatırladım da böyle kalbime çimentoyu dökmüşüm de biri gelip üzerine error yazmış gibi ❌

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)