karakutuu
bu patosun üçgen yeşil olanını yiyen seven insan var mı acaba çok merak ediyorum yani alan da yok raflarda sürüsune bereket duruyor yine de üretmeye devam ediyorlar. kırmızı yuvarlak acili olanı baş tacı yerine başka cips görmüyorum ama bu nedir ya evlat olsa sevilmez .
themuallim
bir tane özel ders öğrencim var, evlerinde zinhar doğalgaz yakmıyorlar. gayet dayalı döşeli ama yakmıyorlar yani. ufo vesaire hak getire zaten. böyle kırmızı kar yağması lazım. bugün yine donduğum bir gün, zaten üzerimde bir kırıklık var. ne olacağını biliyorum kat kat giyindim. gittik başladık derse ama yine aynı, hatta kız sırtında ince battaniyeyle dinliyor. benim yüzüm beyazlamış olsa gerek üşüdünüz mü falan dedi, ben dedim oh anladı herhalde ama bir şey de diyemiyorum. eh yani azıcık gibi kem küm ettim, bana dedi ki "e hocam o zaman ceketinizi getireyim?" ... şu nezakete bakar mısınız? getir ciğerim getir. ama tabi onun da suçu yok. yurttayken de bazen böyle oluyordu, pencereyi kapatabilir miyiz dediğimde kalk hırkanı giy tepkisini alıyordum. yav bu kız size ne etti? yılların kışçısıyken 'yine yazı bekleriz' moduna girdim. zaten bizim sonumuz baştan belliydi. (bkz: shining final sahnesi)
aslan
az önce yağmur sonrası ağaçların güzel görüntüsünü farkettim. fotoğrafını çekmek için apartmanın köşesinde telefonu tam kaldırdım, kırmızı paltolu bir kız beni son anda gördü ve öyle bir korktu ki ne diyeceğimi şaşırdım. gerçi yürümeye devam etti. siz olsanız ne yapardınız?
ateşli muhafazakar
ben hep kırmızı tuborg severim ama herkes nefret ediyo bu biradan .gayet iyi bira bence
Nurella
kamil koç turizm alman bir otobüs şirketine satılmış... otobüste yedigün (sarı kola) yerine kırmızı şarabı ne zaman içeceğimi düşünüyorum 😆
chen
demin hercaideki tuhaf oğlanın daha yaşlı ve kırmızı kafalısını gördüm. yakından daha korkunç o nasıl bi saç modelidir kardeşim ya kabus gibi
thor
usta bir ressamın öğrencisi eğitimini tamamlamış. büyük usta, öğrencisini uğurlamış. çırağına ” yaptığın son resmi, şehrin en kalabalık meydanına koyar mısın?” demiş.

“resmin yanına bir de kırmızı kalem bırak. İnsanlara, resmin beğenmedikleri yerlerine bir çarpı koymalarını rica eden bir yazı iliştirmeyi de unutma” diye ilave etmiş.

öğrenci, birkaç gün sonra resme bakmaya gitmiş. resmin çarpılar içinde olduğunu görmüş. üzüntüyle ustasının yanına dönmüş. usta ressam, üzülmeden yeniden resme devam etmesini tavsiye etmiş.

öğrenci resmi yeniden yapmış.usta, yine resmi şehrin en kalabalık meydanına bırakmasını istemiş.

fakat bu kez yanına bir palet dolusu çeşitli renklerde boya ile birkaç fırça koymasını söylemiş.

yanına da, insanlardan beğenmedikleri yerleri düzeltmesini rica eden bir yazı bırakmasını önermiş. öğrenci denileni yapmış. birkaç gün sonra bakmış ki, resmine hiç dokunulmamış. sevinçle ustasına koşmuş.

usta ressam şöyle demiş:

“İlkinde, insanlara fırsat verildiğinde ne kadar acımasız bir eleştiri sağanağı ile karşılaşılabileceğini gördün. hayatında resim yapmamış insanlar dahi gelip senin resmini karaladı.

İkincisinde, onlardan müspet,yapıcı,olumlu olmalarını istedin. yapıcı olmak eğitim gerektirir. hiç kimse bilmediği bir konuyu düzeltmeye cesaret edemedi.” alıntıdır.
def2easy
iktisat 1. sınıf beyaz üzeri kırmızı kılıflı telefon ve mor kalemlik sahibi. siyah saçlı beyaz tenli büyük gözlü ismini bilmediğim hanımefendi. çok güzelsin ananla babanı tebrik ediyorum
mistletoe🍃
bir şarkı, sizi ne kadar etkileyebilir, neler yaptırabilir, neler hissettirebilir, nelerin hayalini kurdurup, ne kadar dibe çekebilir ya da yüzeye çıkarabilir? söz konusu bensem fazlaca etkileyebilir, hayaller kurdurtabilir, özletebilir, mutsuz edebilir, göklere de çıkarabilir... beni alıp götürebilecek bir şarkı keşfettiğim için dakikalardır aşırı mutluyum ama şarkının sözleri, ritmi, doğası gereği ise bir şeylere aşırı özlem duyuyor ve kendimi epeyce hüzünlü hissediyorum. bir insan iki ucu aynı anda yaşayabilir mi? biraz yorucu ama ben çoğunlukla böyle yaşıyorum.
şarkıyı dinlerken gözlerimi kapatıyorum hayal bu ya bir balo salonundadır genç kadın, bordoya çalan kırmızı bir elbisenin içinde, ışıkların altında parlayan düze yakın hafif dalgalı saçları sırtına dökülüyor, sadece boynunda ve parmağında zarif birer parça takı, makyajı güzelliğini gölgelemeyecek ama bakışlarını ortaya çıkaracak kadar sade yapılmış...salonda gezinirken birden onu fark ediyor bakışları kenetleniyor genç adamla, kalbinin atışlarını duymaya başlıyor, gözlerinden başka hiçbir şey göremiyor genç adamın ve anlıyor 'dans etmeliyiz'... bir saat, bir gün, bir ay, bir yıl? hayır 'koca bir ömür' diye fısıldıyor kendi kendine genç kadın... şarkıyı dinlerseniz siz de değişik hayallerin esiri olabilirsiniz.

Tuhaf Ama Gerçek
kızıl baron

almanlar'ın efsane pilotu manfred von richthofen, 10-15 düşman uçağı düşüren pilotlara muhteşem gözüyle bakılırken 1. dünya savaşı'nda 80 düşman uçağı düşürmüştür. İngilizler, kırmızı bir uçak kullanan manfred von richthofen'a "kızıl baron" lakabını takmıştır.
Tuhaf Ama Gerçek
İğnenin ucundaki kırmızı kan hücresi. görüntü bir elektron mikroskobu ile elde edildi ve daha sonra renklendirildi.
Tuhaf Ama Gerçek
Bilim Akademisi
kırmızı gözlü ağaç kurbağası ve bebekleri..
Mehmet Akif Yanbak
haber sitelerinde adil öksüz gibi aranan adamlar şurda görüldü falan deniyor ya bu adamlar kırmızı listede aranıyor ve bulup getirene ödül "4 milyon tl" bilin istedim. http://www.terorarananlar.pol.tr/detaylar/Sayfalar...
Ressam Bob
şuraya sarı kırmızı renklerle bir şampiyon çizelim. #ŞampiyonGALATASARAY
Tuhaf Ama Gerçek
yere tüküren, kırmızı ışıkta geçen birine aşağıdaki hangi tanım yapılmaz?
Tuhaf Ama Gerçek
yavuz bingöl: "yurtdışında yere tüküremezseniz, burada tükürüyorsunuz, kırmızı da geçemezsiniz, burada geçiyorsunuz. biz fazla özgür bir ülkeyiz.”
Tuhaf Ama Gerçek
birleşmiş milletler İnsani gelişmişlik endeksi

mavi: 1. dünya ülkeleri
sarı: 2. dünya ülkeleri
kırmızı: 3. dünya ülkeleri
Futbolovski
20 nisan 2000 | galatasaray teknik direktörü fatih terim, leeds united maçında kırmızı kart gören emre belözoğlu'na sert tepki gösterdi. (elland road stadı)

emre belözoğlu, galatasaray kariyerinde gördüğü toplam iki kırmızı karttan ilkini bu maçta gördü.
Tuhaf Ama Gerçek
pepe'nin yediği kırmızı kart hakkında düşünceniz?

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)