OMÜ Öğrenci Konseyi
konferansın açılış konuşmasını yapan omü öğrenci konseyi başkanı muhsin oğul, konsey olarak daima öğrencinin yanında olduklarını belirterek "üniversite öğrencisi olmak, hele ki hukuk fakültesi öğrencisi olmak sadece bir meslek edinmek değildir zannımca.
çArşı
şenol güneş: sadece oynamış olduğunuz oyunun sonucunu alırsanız mutlu olursunuz. İlk defa kendimizi favori görmüyoruz. İstediğimiz sonucu alsak bile alman futbolunun üzerine çıkmış olmayız.
#Beşiktaş
#UCL
mihrimah
büyük adamlar büyük kadınların eseridir.
dahileri doğuranda yoğuranda kadınlardır. kadının en büyük dehası dehaları yoğurmak dehasıdır.piskologlar annesevgi ve ihtimamından mahrum kalan çocukların hem yaşama şanslarının hem de ruh sağlığı bakımindan tehlikeli gelişmelere maruz kaldıkları yazar.
bu sebepten diyoruz ki annelerin, insanlığa yapabilecekleri en büyük hizmet anneliktir.
onlar bu vazifeden uzaklastrılmamalı ve bu işlerini en iyi başaracak biçimde eğitilmeli , ta,mal ve mülkünü ailesini yönetmek , manevi huzuru nu temin edebilmek için tahsil görmeli.
ve kadın bu misyonun elinde olduğu halde aile reisliğini kocalarına bırakacak kadar akıllıdır.
akıllı bir kadın yüklendiği aile mesuliyetine ek olarak birde aile reisliğini isteyerek kocasının aile ile irtibatinı zayıflatmasını istemez.
gerçekten de disiptlin edilmek istenene mesuliyet vermek zekicedir.

ya kadınlar!
kapitalist sistem meteryalizimi esas aldığından onlar aile ve kadını ekonomi ve üretim faktörü olarak hareket eder.
kapitalist sahte bir feminizm ile kadınlar çalışmaya tesfik ederken, zaten ekonomik güçlükle karşısında bunalan anneler çocuklarını evlerinde bırakarak veya birbirlerine teslim ederek fabrika veya bürolarda ekmek aramaya çıktilar.
evet kapitalizm kendi bünyesinde yeni kadın tipleri çıkarıyordu, bir taraftan kapitalistin biriktirdiği ve ele geçirdigi zenginliğin üzerine oturan,lüksün ve zenginliğin tadını çıkaran taş bebekler gibi süslenen güzel kadınlar ki bunlar ne evinde ne evin dışında çalışırlar, sadece alemlerde kumarhanelerde , seks patilerde, çılgın müzigin eşliğinde kendini kaybetmis, dans eden emeksiz mutluluk arayan beynini ve şuurunu uyuşturarak diğer insanlarin ızdıraplarına göz yuman doğurmayı istemeyen, seks hürriyeti isteyen evliliği bos veren burjuva özentisi kadın.
diğer tarafta az kazanan fakat çok sarfetmeye teşfik edilen , korkunc bir propaganda ile meydana kaprisli kaprisli kadın dünyasına ayak uydurmak ihtiyacı ile kıvranan ve erkeğin kazancı ile yetinmeyerek evinin dışında çalıştrılmaya itilen devletin himayesi ve desteğini göremediği için de zamanla proleterleşen kadın.bu kadın daha mutlu aile yuvası için ekonomik gücünü ortaya koyduğu halde zamanla çoluk çocuğun hatta ailenin çekilmez bir yük olduğu duygusunu yavaş yavaş kafasında ve gönlünde oluşturmaya başlar.dogurmadan yaşamak felsefesi ile hareket ederek amele dişi yada entipüften; yuvasına akşamdan akşama giden ve bitkin bir kadındır, yahut burjuva kadının lüksüne ve konforuna hasret duyan ve ona özenen biridir.
birde kapitalist dünyaya rağmen kendi mukaddes aile yuvasınıa vakfeden, çoluk çocuğuna adayan anneler. ancak çeşitli sebeplerle ve komplekslerle evinde çalışan kadın hakir ve hordur ve propagandayla kapitalist düzene itilmek için baskı görürler.

herkes büyük işlerde başarılarda kadının da zerafetini, estetigini zekasını görme arzusundadır.
ama bu en çok çocukların hakkıdır. kaygılarıyla daha doğmamış çocuğun elini bırakma, başka çocukların da güzel hayatı için , güzel çocuklar yetiştirmelisin.
Oylesinebirvarlik
bir insana yapabileceğin en büyük kötülük nedir biliyor musun? belirsiz bırakmak. defalarca senden habersiz umut etmesine fırsat vermek, belki de senin için artık hiçbir şeyin değeri bile yokken. karşısına geçip her şeyin sona erdiğini söyleme cesaretini gösteremezken sen, o kendine kızsa dahi umut etme cesaretine sahiptir. ama yavaş yavaş soğur içi, sanma ki insan saftır, inanır sadece inanmak ister hepsi bu.
çArşı
sorumsuz
kişinin hayattan neler öğrendiği ve hayata neler kattığı önemlidir. su kısacık ömrümüzde kırmadan ve özellikle kırılmadan hayatı sürdürmek önemlidir. omü kampüste her daim kendi yasitlarimizla bir ve beraberiz.ki bu bazen bizi aldatabilir hayatın her daim bu dinclikte ve bu güzellikte geçeceği sarhoslugunu veriyor bize. yani en azından bana veriyor ☺😊
bende bu sarhosluktan kurtulmak için kampüste bulunan tip fakültesinde yatmakta olan hastaları ziyaret eder ve sadece onları izlerim. orada ne tür hastalıkta insanlar var ve hastanın yakınlarınin nasıl hayata tutunduklari ve hayatı nasıl anladıklari ve anlamladiklari beni çok etkiliyor. ki bu beni önemli derece etkiliyor arkadsalr. ne dersiniz arada ziyaret etsek. biraz daha hayatımızın anlamını anlarız mi☺😊
İbrahim Melih Gökçek
1️⃣1994’de büyükşehİr beledİye başkani olduğumda
kİşİ başina yeşİl alan sadece 2 m2 İdİ.
ankara nüfus açisindan
İkİ kat büyüdü...
yil 2018...yeşİl alan kİşİ başina 20 m2..
nüfus sabİt kalsa İdİ
yeşİl alan kİşİ başina 40 m2 olacakti...
Lagari
alıntıdaki hesabı, astrofotoğrafçılık sebebiyle bayağıdır takip ediyorum. İlk başlarda sadece ay fotoğrafları çekerdi, şimdilerde jüpiter'in animasyonunu yapacak kadar kendini geliştirdi. sabırla çalışmanın güzel sonuçlarından biri. https://twitter.com/chrfrde/status/962449013869109...
Lagari
jüpiter devasa büyüklükte bir gezegen ama o kadar hızlı dönüyor ki, 1 gün sadece 9 saat 55 dakika sürüyor.
Tuhaf Ama Gerçek
turkcell'in sosyal sorumluluk anlayışı; "tweeti silebilir misiniz?"

sosyal sorumluluk da zerre umurlarında değil. sürdürülebilir karlılık için ayırdıkları pr bütçesi sadece. kazançlarının artacağını bilseler o sosyal sorumluluk projelerine de 5 kuruş harcamazlar ya.
13. Burç
oğlak: çok istediğiniz bir şeye yakında sahip olacaksınız ve hayat sizin için güzelleşmeye başlayacak. dost kazıklarından ve arkadanızdan çevrilen oyunlardan pek yorulmuştunuz, bu kazanım size çok iyi gelecek. bize süre herkese off olun ve sadece keyfinize bakın.
Muharrem İNCE
üyelerimize çağrı;

tüzük değişikliği önerimize ilişkin imza süreci başlattık. sadece chp üyelerinin imzalayacağı metni kamuoyumuzla paylaşıyoruz. İmzalayan üyelerimizin ıslak imzalı dilekçelerini
muharrem İnce
tbmm/ankara
adresine göndermelerini rica ediyorum.
Mahdokht.
bir gök gürültülü fırtına sırasında çok ilginç şeyler ortaya çıkabiliyor ama insan gözü bunları fark edemiyor. mesela "sprites" denilen bu fantastik olay

💥atmosferdeki yüklü parçacıklar, gazlarla etkileşime girdiğinde gerçekleşiyor ve sadece birkaç milisaniye sürüyor
artyom
eveet ne dilediğime dikkat etmem gerekiyor sanırım :d(pişman olduğumdan değil yanlış anlaşılmasın alkol komasında ölmek hoşuma gitmezdi sadece :d) neyse gençler yaşıyorum hadi bunu jager içerek kutlayalım
Biliyor Muydunuz
beynimizde sadece mutluluktan sorumlu bir bölge vardır, ventral striatum.

bilim insanları bu bölgeye yerleştirilecek çiple insanları kontrollü olarak mutlu edebileceğini düşünüyor.

(açık beyin ameliyatı sırasında ventral bölgesine temas edilen hasta: şubat 2016, pittsburgh)

13. Burç
gün içinde sık sık ''uyumayan, sadece gözlerini dinlendiren'' burçlar; aslan - kova
Laviniaa
yaptığım hiçbir şeyi heves ile yapmıyorum. eskisi gibi sürekli gülümseyemiyorum. sadece boş boş yatmak istiyorum. bu ben değildim. yatmak bana göre değildi ama bu durum da güzelmiş. bakalım bundan ne zaman sıkılcam.
Nerede Çekildi
namuslu (1985)
bombaaaaaaa
filmde böyle bir sahne yok! böyle bir kapı yok :)
film mekanı denemelerinden bir kare. filmler öyle kolay çekilmiyor. sadece meakn bulmak aylar sürüyor. buldun. peki yönetmen beğenecek mi? :)))
bu da ekstra bir bilgi olsun :)
Seda Özen
karaköy reisülküttap İsmail ağa sıbyan mektebi ile cağaloğlu yusuf ağa sıbyan mektebi’ni kıyaslarsak yapının özgün cephe karakterinin ne kadar bozulduğunu anlayabiliriz. boyamak bu yapı için yapılmış kötülük. bir yapıdan sadece alamazsınız, yapıya iyi bakmalısınız.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)