mihrimah🤘
artık boyumdam büyük ne hayal ne bir iş yapmamamaya karar verdim.
hatta bugün camları uzanabildiğim yere kadar sildim, banane yetişemediğim yerin kirinden.
ama rafa yetişemediğim için yemeği tuzsuz yedim.
sizlerde artık iy şéyleri çok yükseklere koymayın olur mu😑 biz ya mahrum oluyoruz, ya sandalyeden düşüyoruz oramız buramız yara bere içinde be..
boyunuz kadar sorumluluğunuz da olsun azcık,. bir omurganız var dik durun korkmayın, ama egilmek de sizi küçültmez bilin.
Mrs.nameless
bugün bütün dünya beni uyutmamak için çabalıyor sanki 😑 tabii ya nameless uyumasın zaten göz altındaki morluklar ona çok yakışıyor dimi😒
ikizler
tüm gün boyunca yakıp kavurdu güneşin sıcağı yaz okuluna gelmiş şu kulları. evet. ben de yaz okuluna geldim. hem de ihtiyacım olmadığı halde geldim. bazı nedenlerim var tabi kendime göre. ama bu nedenlerden en büyüklerinden biri bu şehri gerçekten sevmem ve kendimi burada gerçekten iyi ve özgür hissetmem. her gün iyi ki de gelmişim diyorum zaten. ders bitip yurduma doğru yol aldığımda da tekrar kurdum bu cümleyi. geldim yurduma. yemeğimi yedim. sonra yine yapmayı sevdiğim şeylerden biri olan yemek sonrası yemekhane penceresinin önüne oturup öyle samsunu ve denizi izledim sessizce. ben öyle otururken bulutlar geldi, önce güneşi kapattılar sonra gökyüzünü kapladılar. ardından incecik bir sağanak boşalttılar ferahlamaya hasret şehrin üzerine. ben de bu fırsat deyip odama indim giyinip çıktım dışarı. ama yaz yağmuru. kısacık sürdü. olsun, hiç olmazsa ferahlamış yollarda yürümenin zevki bana kalmıştı. baya yürüdüm sokaklarda, çarşıda, meydanda. öylesine yürürken aklıma ne zamandır bir kitapçıya gitmek istediğim ama bir türlü gidemediğim geldi. ben de rotayı meydandaki d&r ye çevirdim. bu yaz okulunda hiç uğramamıştım. bana da çok iyi geldi hem. yeni çıkanları kurcaladım, eski olanlara defalarca bakmama rağmen bir kere daha baktım ilk defa bakıyormuş gibi. en son da dergiler bölümüne geldim. beni tanıyanlar bilir. kafkaokur dergisini pek bi severdim ben. uzun zamandır almayı bırakmıştım dergiyi. çizgilerini bozduklarını düşündüğüm için. artık hoşuma pek gitmiyordu dergi. eski tadı kalmamış gibiydi. ama bugün görünce tekrardan, dayanamadım aldım ben de. kararımdan vazgeçmeyeyim diye de gittim hemen ödedim parasını ve çıktım oradan. geldim bir çay ocağına söyledim açık, süzgeçli çayımı. açtım dergiyi göz attım şöyle. bazı sayfalar tanıdık geldi. çok sevindim onları görünce. eski dostumdu sanki. bazılarını yeni gibi görüp yadırgadım. daha yabancıyım onlara. bu yaşlanmanın bir alameti mi acaba. yeniye karşı yabancılık. sanmam. bence benim yabancılık çektiğim yenilik değil, haz aldığım şeylerin yerlerini gereksiz yere doldurmaya çalışanlara öfke. neyse yahu. benim yine öylesine yazasım geldi işte. bir ikizlerin çenesini tutumaması ve ona da tutulmamasını istemesi. hepinize mutlu geceler dostlarım. efil efil esen gecede tek sıcacık şey kalbiniz olsun...
muallim✔
bugün denemede en yüksek netimi çikardim.dershaneden yurda kadar icimden kolbastı oynayarak geldim 💃💃😂 darisi gerçek sinavin basinaa😋 he bu arada sinav günü bana ebeveynlik yapmak isteyen olursa başim gözüm üstünedir😂çıkinca peçete uzatacak birinin olmasi güzel olurdu:/
Tuhaf Ama Gerçek
hırvatlar fransızlar'ın başını döndürdü ancak bazen olmayınca olmuyor. 2 basit düdük veya var olmasaydı, hırvatlar bugün dünya kupasını kaldıracaktı.
themuallim
bugün hayatımda ilk kez nikah şahidi olacağım ve o kadar heyecanlıyım ki gelinden bile fazla olabilir, umarım yanlışlıkla damadın ayağına ben basmam😀 ki kuzenim olur kendisi. bu hayatta herkes gelin veya damat olabilir ama herkes güzel bir aşkın şahidi olamaz unutmayın bunu! ajshsgdsh
Tuhaf Ama Gerçek
toksikologlar bugün, 6 yaygın hayvan testine duyulan ihtiyacı büyük ölçüde azaltabilen bir dijital kimyasal güvenlik tarama aracını tanıttı. bu testler, dünya genelinde risk testinin %60'ını, yıllık olarak kullanılan tahmini 3 milyon ila 4 milyon hayvanı oluşturmaktadır.
Tuhaf Ama Gerçek
6 yaşındayken dedesini öldürdüler.
savaşın ortasında mülteci olarak yaşamaya başladı.
"sen çok güçsüzsün, futbol oynayamazsın" dediler.
bu çocuk bugün hırvatistan'ı ilk dünya kupası finaline taşıdı.

büyüksün luka modric 👏
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: elektriğin babası kabul edilen nikola tesla şimdilerde hırvatistan'da olan smiljan'da dünyaya geldi (10 temmuz 1856)
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: 'telstar' iletişim uydusu sinyal uzaya fırlatıldı. bu, televizyonun başlangıcıydı (10 temmuz 1962)
Tuhaf Ama Gerçek
25 yaşındaki bu gencin ismi ekapol chanthawong. ekapol çocuk yaşta ailesini kaybetti. rahip olarak yetiştirilen ekapol hayatını çocuklara adadı. 12 çocuğu 9 gündür bir mağaranın içinde aç ve susuz hayatta tutmayı başardı. bugün 8. çocuk kurtarıldı. ekapol mağaradan en son çıkacak
Baho
ne söylenebilir ki? hepsinin bugün için planları vardı... başımız sağolsun #trenkazasi
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: polisin çözemediği birçok cinayeti de aydınlatan sherlock holmes'un yaratıcısı arthur conan doyle hayata veda etti (7 temmuz 1930)
Ümid Gurbanov
dini bir tarikat kuran ve ardından 1995'te japonya'da bir metroda sarin gazıyla terör eylemi gerçekleştirerek 13 kişinin ölümüne ve binlerce kişinin de yaralanmasına sebep olan shoko asahara, 6 arkadaşıyla birlikte idam edilmiş bugün.

https://www.theguardian.com/world/2018/jul/06/japa...
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: abd'li tenisçi arthur ashe wimbledon'ın kazanan ilk siyahi tenişçi oldu (5 temmuz 1975)
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: fransız mühendis ve tasarımcı louis reard bikiniyi icat etti (5 temmuz 1946)

louis reard, bikini ismini abd'nin o yıllarda nükleer silahlarını test ettiği bikini adası'ndan esinlenerek vermiştir.
Calimeroo
değişmeyi reddetmek kadar insanı çıkmaza sürükleyen bir şey yokmuş, koca kainat bile sürekli değişirken aynı kalmayı istemek ne kadar aptalcaymış diyorum, dün olduğumuz gibi kalmaya çalışmak bugün yaşayacaklarımıza ne büyük haksızlıkmış, birçok şeyi yeni yeni fark ediyorum ve daha neleri gözden kaçırdığımı şimdiden merak ediyorum... yaşanmışlıklar ile yaş almak böyle bir şeymiş, değiştikçe kendinle gurur duyduğun bir senle tanışıyormuşsun.
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: 20. yüzyılın en önemli yazarlarından franz kafka prag'ta dünyaya geldi (3 temmuz 1883)
Tuhaf Ama Gerçek
tarihte bugün: alman tasarımcı karl benz, resmi olarak "benz patent motorwagen" ini çıkardı. bu araçlı tarihteki özel amaçlı ilk motorlu arabadır (3 temmuz 1886)
Tuhaf Ama Gerçek
tayvan'da haber spikerleri bugün televizyona japonya milli takımı forması ile çıktı.

#Nippon
#JPN

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)