Zaytung Zone
kalplerimiz bu gece siyah-beyaz atacak! (yalnız bizde maç yayını yok, belki yemeği bizde yiyip başka yere geçersiniz diye bu çabamız...)
13. Burç
terazi: yine yardıma ihtiyacı olan birilerinin yanında biteceksiniz. bu kadar merhametli ve yapıcı olmayı siz terazilerden başka pek bünye kaldıramazdı emin olun. bir dert mi, belamı var başında, gel bana hemen hallederiz edasıyla, ortalarda çiçek gibi dolaşmaya devam o zaman ♥
Seda Özen
gaziantep. tarihi dokusu mazide kalan bir başka şehir. yapılanlar, gündelik ve bireysel çıkarlar için kültürel mirasa verilen zararlar inanılmaz. ( atatürk kütüphanesi )
Seda Özen
bir osmanlı paşası’nın varislerinin sattığı, “cloisonné mine” tekniğiyle yapılmış antika bir japon vazo. çok başka bir şehirde başka bir evde.
Seda Özen
narmanlı apartmanı’nda başka bir eşya satış ilanı... bu insanlar neden o dönem antika eşyalarını açık arttırma ile satıyorlardı? bana kalırsa araştırılmamış bir konu.
Omügiller👻
başka üniversitede okuyan;

- ders çıkışı bir yerlere gitsem
- acaba bugün ne giysem
- hep birlikte sinema yapalım

bizim üniversite;

- r11'de yer kapam
- yemekhane de sıra sutam
- azcık inşaat izleyem
- dersten kaçam
mihrimah
büyük adamlar büyük kadınların eseridir.
dahileri doğuranda yoğuranda kadınlardır. kadının en büyük dehası dehaları yoğurmak dehasıdır.piskologlar annesevgi ve ihtimamından mahrum kalan çocukların hem yaşama şanslarının hem de ruh sağlığı bakımindan tehlikeli gelişmelere maruz kaldıkları yazar.
bu sebepten diyoruz ki annelerin, insanlığa yapabilecekleri en büyük hizmet anneliktir.
onlar bu vazifeden uzaklastrılmamalı ve bu işlerini en iyi başaracak biçimde eğitilmeli , ta,mal ve mülkünü ailesini yönetmek , manevi huzuru nu temin edebilmek için tahsil görmeli.
ve kadın bu misyonun elinde olduğu halde aile reisliğini kocalarına bırakacak kadar akıllıdır.
akıllı bir kadın yüklendiği aile mesuliyetine ek olarak birde aile reisliğini isteyerek kocasının aile ile irtibatinı zayıflatmasını istemez.
gerçekten de disiptlin edilmek istenene mesuliyet vermek zekicedir.

ya kadınlar!
kapitalist sistem meteryalizimi esas aldığından onlar aile ve kadını ekonomi ve üretim faktörü olarak hareket eder.
kapitalist sahte bir feminizm ile kadınlar çalışmaya tesfik ederken, zaten ekonomik güçlükle karşısında bunalan anneler çocuklarını evlerinde bırakarak veya birbirlerine teslim ederek fabrika veya bürolarda ekmek aramaya çıktilar.
evet kapitalizm kendi bünyesinde yeni kadın tipleri çıkarıyordu, bir taraftan kapitalistin biriktirdiği ve ele geçirdigi zenginliğin üzerine oturan,lüksün ve zenginliğin tadını çıkaran taş bebekler gibi süslenen güzel kadınlar ki bunlar ne evinde ne evin dışında çalışırlar, sadece alemlerde kumarhanelerde , seks patilerde, çılgın müzigin eşliğinde kendini kaybetmis, dans eden emeksiz mutluluk arayan beynini ve şuurunu uyuşturarak diğer insanlarin ızdıraplarına göz yuman doğurmayı istemeyen, seks hürriyeti isteyen evliliği bos veren burjuva özentisi kadın.
diğer tarafta az kazanan fakat çok sarfetmeye teşfik edilen , korkunc bir propaganda ile meydana kaprisli kaprisli kadın dünyasına ayak uydurmak ihtiyacı ile kıvranan ve erkeğin kazancı ile yetinmeyerek evinin dışında çalıştrılmaya itilen devletin himayesi ve desteğini göremediği için de zamanla proleterleşen kadın.bu kadın daha mutlu aile yuvası için ekonomik gücünü ortaya koyduğu halde zamanla çoluk çocuğun hatta ailenin çekilmez bir yük olduğu duygusunu yavaş yavaş kafasında ve gönlünde oluşturmaya başlar.dogurmadan yaşamak felsefesi ile hareket ederek amele dişi yada entipüften; yuvasına akşamdan akşama giden ve bitkin bir kadındır, yahut burjuva kadının lüksüne ve konforuna hasret duyan ve ona özenen biridir.
birde kapitalist dünyaya rağmen kendi mukaddes aile yuvasınıa vakfeden, çoluk çocuğuna adayan anneler. ancak çeşitli sebeplerle ve komplekslerle evinde çalışan kadın hakir ve hordur ve propagandayla kapitalist düzene itilmek için baskı görürler.

herkes büyük işlerde başarılarda kadının da zerafetini, estetigini zekasını görme arzusundadır.
ama bu en çok çocukların hakkıdır. kaygılarıyla daha doğmamış çocuğun elini bırakma, başka çocukların da güzel hayatı için , güzel çocuklar yetiştirmelisin.
Oylesinebirvarlik
“bir psikiyatristin gizli defteri”nden bir alıntı. sanırım uzun zamandır öfkemi, kırgınlığımı dile getiren yazılar yazıp kendimi incitmek yerine bir yol bulmamı sağladı. açıkça konuşacağım, kafamdaki karışıklığı dile getireceğim. başka bir yolu yok, karşımdakinden beklediğim sürece bu belirsizlik devam edecek. bir şeyleri kesinleştirmenin zamanı geldi.
Nerede Çekildi
en çok bu olayı severim :)
yıllardır insanların oturduğu yerlere bir anda başka anlam yüklemek...
artık gürkan kardeşim için orası farklı anlam kazandı sanırım. filmi de izleyince artık oralar, "oralar" olmayacak :)
ne mutlu bana, ne mutlu bize :) https://twitter.com/graciaspatron/status/964886904...
İbrahim Melih Gökçek
2️⃣bİr başka deyİşle gökçek dönemİnde
her yil ankara’ya
İlave edİlen yeşİl alan
71 yillik cumhurİyet tarİhİndekİ kadar yeşİl alan...
bu türkİye’dekİ beledİyeler İçİnde bİr rekordur...
24 yil boyunca
emeğİ geçen
tüm arkadaşlarima teşekkür edİyorum...
Tuhaf Ama Gerçek
fotoğraf başka bir olaya aitmiş (bilgilendirenlere teşekkürler). bu durum tweetin içeriğini ve yaşanan hadisenin gerçekliğini değiştirmiyor maalesef. köpeğe tecavüz videosu orda duruyor. kim ki tecavüzü meşruşlaştırmak için bahane üretir kendisi de tecavüzcüdür. bu kadar basit.
Mahdokht.
türkler büyükayı takımyıldızı'na yedi hırsız/haydut diyorlardı.

efsaneye göre; başlangıçta alcor yıldızı yoktu, yedi kardeş bu küçük yıldızı yağma yoluyla başka yıldızlardan almıştı. gezegenler de, çalınan alcor yıldızını yeniden almak için yedikardeşleri'i kovalar dururmuş
orlitorenk
az önce e devletten soy ağacıma baktım abi 10 göbek çorumlu çıktım insan bi çıkar başka şehirleri gezer oranın kızlarına bakar falan bu ne osmancık dışında bi ananemin ananesinin annesi İskilipli çıktı o da memlekete 60 km uzaklıkta sjsjhsjjs has çorumluyum sjsjhsj
ayyuzluguzelkoncuy
arkadaşlar size omü ile ilgili en saçma ve nefret edilesi şeyden bahsedicem. zorunlu seçmeli dersler. böyle lanet bir şey daha bilmiyorum. 3 ders açılıyor ve 2sini seçmek zorundayız. açılan derslerin de en az biri başka bölümün dersi. diğer derslerin konteyjanı doluyorsa mecburen başka bölümün dersini alıyorsunuz. ve bu ders birinci dönemin devamı şeklinde. derse gidiyorsun hocanın anlattıklarını anlamıyorsun, hoca sürekli bölümün diğer derslerinden örnekler ve açıklamalarla senin anlayamacağın bir tarzla dersi işliyor ve sen daha ilk dersten seneye inşallah başka ders açılır diye dua etmeye başlıyorsun. ağlamıyorum gözüme toz kaçtı 😢😢
13. Burç
yay: İlişkilerde ciddi olmayan, sadakatsiz taraf gibi görünebilirsiniz. bu sizin neşeli ve biraz da çapkın görünümünüzle ilgili olabilir. ancak birini sevdiğinizde gözlerinize adeta mil çekilir ve başka kimseyi görmezsiniz. tarafınızca sevilen kişiler gerçekten çok şanslılar.
İbrahim Melih Gökçek
büyük atam,
osmanli’nin büyük sultani
fatİh sultan mehmet han ekranlara gelİyor...
İnsanin kalbİ seyrederken bİr başka atiyor...👊
kenan’a da acayİp yakişmiş...👏

Nerede Çekildi
7 numara
sıfır bir değer değildir. bir sayı bile değildir. ancak başka bir sayının yanına gelince değer yaratır, tıpkı sevda gibi.
sevdanın da tek başına değeri yok. İlle de biri olmalı. sıfır ne kadar çoksa sayı o kadar çoğalır.
sevda ne kadar çoksa insan o kadar çoğalır, büyür.
zaytung
acun ilıcalı'dan ''nihat doğan'' açıklaması: ''sırf küfür etmek için her hafta survivor izleyeceğiniz başka ünlü vardı da biz mi çağırmadık?'' http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=336638
kültürİstanbuL
İstanbul doğu roma'nın (bizans) başkenti iken defalarca başkentin başka coğrafyalara taşınması tartışılmış bir şehirdir. bu iş en çok da 7. yy'da tartışılmış. 7. yy bizans tarihi açısından tam bir felaketler yüzyılıdır.
13. Burç
kova: fazlaca sorumluluk almaktan tükenmiş olabilirsiniz. evde, işte ya da başka yerlerde, kişiler sizden beklenti içerisinde ve siz onlara istenen karşılığı veremediğinizi düşünerek üzülüyorsunuz. başkalarının istekleri doğrultusunda yaşamamalısınız. önce kendinize değer verin.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)