Minnakim
hay tüküreyim böyle geceye
karabasan misali bastı üstümüze, dön dön huzur bulamıyoruz yatakta
bu geceler nasıl atlatılır bilen anlatsın omü tayfa
Frida
staj okulumda çocuğun biri sırayı ters çevirip kafası aşağı sıraya oturmuş, dersi öyle dinliyor. gittim yanına napıyon evladım dedim. hocam ben böyle ders dinliyorum dedi. malzemesi olmayan öğrenciye malzeme buldum yine çizmedi. sınıfta jet hızıyla ilerleyip tüm sınıfa yetişmeye çalışıyorum. kulaklarıma'' öğretmenim öğretmenim' 'sesleri yankılanıyor. resmen ışık hızında hareket ediyorum. kalori yaka yaka 50 kiloya düşmeme çok az kaldı :( öğretmenliğin ne kadar kutsal olduğunu her staj gününde daha iyi anlıyorum. sırayı ters çevirene de, malzemesi olmayana da yardım isteyene, soru sorana, hepsine aynı şekilde yaklaşıp aynı şekilde davranmaya çalışmak,adaletli olmaya, yararlı olmaya çalışmak... bir çocuğa daha az yardım etsem ve istekli olsa vicdanen rahatsız hissediyorum. öğretmenlerimi çok daha iyi anlıyorum artık. ses tellerim yok artık belki ama bir çocuğa bile birşey öğretmek paha biçilmez birşey..
karakutuu
yarış dışında olmayı her ortamda sağlıyorum. maratona çıkartsalar kenara gelip çekirdek çitlerim . rekabetçi yapım yok küçükken hadi bakalım kim daha fazla yiyecek diye gaza getirmeye çalışanlara kim yerse yesin ben yavaş yiyeceğim derdim. büyüdüm okulda aynı şekilde sırf bu yüzden çoğu derste kötü not aldım . mesela ben hiç takdir alamadım diye üzülmedim sınıfta 3 tane dordum var diye ağlayan kızlar vardı. ve bunu her yerde her insana her türlü kişiye uyguladım. isyerinde patron bir şekilde beni merkezdeki bir mühendisle karşılaştırdi o söyle o böyle yapıyor diye beni yine rekabet içine sokup ekstra çalıştırmaya yüksek verim almaya çalıştı. bende hayırlı olsun abi böyle eleman bulunmaz maaşına zam yapın dedim. seni anlamıyorum diyor. bu benim gizli sırrım düşünün elinizde bir araç var var park halinde hiç çalışmıyor mesela katetmiyor motor özelliklerini bilmiyorsunuz hicbir yarışa sokamadınız. ferrari mi geçer yoksa bu araç mi desem bir fikriniz olmaz kıyaslama yapamazsanız kalitesini anlayamazsınız değer biçemezsiniz. bu anlamsızlık benim hayatıma yön veriyor bu bilinmezlik beni çekici kılıyor kimseye karismadigim kimseyle yarismadigim için hep seviliyorum. bunun için bir kontrol mekanizmanız olması ve düşmemeniz lazım. ve unutmayın sürekli blof yapsanız bile arada sağlam elinizin olması lazım .
Mamaimsorry
sahilde yürüyoruz arkadaşla bir tane çocuk gördük boy pos desen var karizma desen var simsiyah giyinmiş birde dedim allah . sonra işte böyle artist artist hareketler yapıyordu ayağı takıldı falan az kalsın düşüyordu djdjdjd boğulur gibi güldüğümü görmemesi için saçlarımı onume alip samara gibi geçtim önünden djdjdjd tabi 2 sn sonra falan attığımız kahkaha bütün sokağı inletti ama neyse. komikti öyle yani 😂😭
Frida
bir daha gamze bir yüz kusurudur deyip karşımda uzun uzun anlatan biri olursa uçan tekme atmayı düşünüyorum. karşımdaki kişinin anlatmasını dinliyorum. uzun uzun yüzümde bir kusur olduğunu bana inandırmaya çalışıyor. cümlesi bittiğinde yıllardır yüzümde olan şeyin adını ve nasıl oluştuğunu biliyorum. evet bir kusur deyip geçiyorum.hayır böyle diyorum ama ben seviyorum ve memnunum. kimsenin ne dediği önemli değil. ama böyle olunca sinirlerimi bozmuyor değil. birde daha da ayrıntıya giriyorlar ya bitiyorum orda. sen demesen ben bunu asla öğrenemeyecektim çok teşekkür ederim demem bekleniyor. ve cümlenin sonu ama çok güzel, sana çok yakışıyor. sakın yanlış anlama demezler mi🤦‍♀️İyi niyetli olunabilir, ama az mantıklı olsalar, gelmişim 20 yaşına bunu bilmiyor olamam normal olabilir mi. bir arkadaşım ilk kez şöyle böyle diye, böyle bir konu geçtiğinde birşey demeden geçtiğinde ona bunu sormadığı için teşekkür ettim. bu şey gibi senin gözlerin mavi, senin boyun kısa, senin çok fazla kiloların var...ama sana yakışıyor vs. ya mavi göz ne kadar güzel birşey insanlara yakışıyor. ama bunu şöyle söyleyen insanlar yok var . '' mavi gözlör aslondo rengsizdörr. '' adamın gözü mavi yada değil ne fark eder. İllâ da söylemen mi lazım.çok güzel de geç. görme engelli birinden dinlediğim bir konu var, sen nasıl görme engelli oldun? doğuştan mı sonradan mı diye. İnatla öğrenmeye açıklamaya çalışıyor. bu adamın gözleri görmüyor ne fark eder önce mi sonra mı eden adamın üstüne gidiyorsun. İnsanları olduğu gibi kabul etmemiz gerektiğini anlayamıyoruz ve gereksiz üstlerine gidiyoruz. fiziksel özellikler seçilebilen birşey değil. hepimiz farklıyız, farklı özelliklerdeyiz.bizi biz yapan etkenlerden biride bu.
karakutuu
okulu uzatmayla alakalı bisey okudum. yorum yazacaktım sonra bu yorumu herkes okumalı diye buraya yazmak istedim. ben 2 sene uzattım okulu bizim sınıfta bi dallama vardı o mezun oldu 4. senede çalışkan zeki biri canlanmasın gözünüzde yalakanın önde gideni milliyetçi hocaya türk bayrağı hediye eder müptezele hap bulur sarhoşa şarap getirir kopyanın anasını ağlatır kimse görmez böyle bir orman çocuğu. neyse bu 2 sene boyunca bizi rahat bırakmadı geliyor bitmedi mi diye soruyor yok ben o dersi ilk sene verdim diyor parlementi gözümüze sokuyor böyle beni dövün diye yalvarıyor resmen neyse okulu bitirdim ise başladım 4 ay sonra da bulunduğum yerde işletme müdürü oldum altıma bi araç çektiler ev kiramı verdiler yemek içmek onlardan aldığım maaş da çabası telefonum bile şirketten faturasını onlar ödüyor. samsunda bir danışmanlık şirketinden görüşmeye geleceklermiş aradılar gelebilir miyiz dediler gelin dedim. oturdum odama çay içiyorum gazete okuyorum mynet haberler felan bunlar geldiler kapıda güvenlik karşılamış beni aradı müdürüm gelenler var diye gelsinler dedim odaya girdiler bi baktım bizim dallama beni görünce cocuk şok oldu yüzünün aldığı ifadeyi görmeniz lazımdı bi kamera olsa da kaydetsem dediğim bir andı.
King
böyle güzel nasıl zaten çünkü @admin yüzünden hayatın çok güzel
öğrenciyi asdhskajdhhdsj
karakutuu

4 kuzenim de uzman kayınço uzman hanımın kuzenleri uzman 3 tane özel harekat arkadaş var 6 tane uzman hepsi de sınırda bana nasip olmadı ona üzülüyorum.
omuluarkadas
öğretmenlik bu mu cidden! ego tatmin etmek.
öğrenciyi sürekli azarlama çabası... oturarak cevap veren öğrenciye "sen şimdi ayaktasin dimi" demek
uykusu olan öğrenciye sınıfın ortasında"gece hayatın mı var" dmek ve bunu öğretmenler odasinda şu öğrencinin gece hayatı var diye söylemek ve diğer öğretmen arkadaşında onun babası yok annesi de pek ilgilemiyor zaten demesi !!!!
ne buu!! bu mu cidden. öğrenci kazanmak yerine var olan öğrencileri de kaybetmek mi amacınız.

ben bugün stajda nasıl öğretmen olunur değil nasıl öğretmen olunmaz onu öğrendim.
eğer ben bu okuldan mezun olup bu mesleğe başladığımda eleştirdiğim gibi bir öğretmen olursam yediğim her lokma ekmek haram zıkkım olsun bana.
burası meslek lisesi burda öğrenciler böyle demek değil ogretmenlik. meslek lisesi büyük lütuftur değerlendirmesini bilene.
Akif Yanbak
hasta da olsak çalışıyoruz, çünkü yazılımcı olmak böyle bir şey
Frida
o kadar yoğunum ki sabah 6 dan beri ayakta olduğumun farkına vardım. o kadar çalışılması gereken konu ve ödevler var ki... 4.sınıfın böyle bir sorunu var. gelecek kaygısı, sınav telaşı, ne yapacağım şeylerinden çok, çok yorulma gibi bir eksisi var. İlk senelerin tadını çıkarın, 4.sınıfta başınızı kaşıyacak vaktiniz olmuyor.diyorlardı da inanmıyordum. yaşayarak öğrendim resmen. :(
mistletoe🍃
sabah sabah gördüklerim yine ne kadar saf saf düşünmüşüm ben hep böyle boş boş hayallere mi kapılıyorum dedirtti.
mistletoe🍃
gece gece harry potter izleyesim geldi böyle bir manyak olamaz demeyin, oluyor.
karakutuu
part 2 //
neyse gidiyoruz son hiz otogar sapağından otogara 30 sn de felan geldik heralde sağol felan dedim teşekkür ettim adam benle birlikte otogara gidiyoruz abi siz zahmet etmeyin ben giderim dedimse de yok gittiyse yakalariz diyor bende inşallah gitmemiştir yoksa bu adam beni öldürecek kaza yapacağız diye içimden dua ediyorum . gittik otobüs yok çıkmışlar bu abi sinirlendi orda ofisteki adamlara bağırdı çağırdı öğrenci bırakılır mi kardeşim niye aramiyorsunuz felan adamlar da biletinizi geri iade ederiz dediler bende işin sonu nereye varacak diye düşünüyorum tamam mi deyim devam mi sonraki durak karaambar kamyoncular derneği heralde neyse hadi dedi yakalariz kosa kosa döndük kamyona bindik ben hemen kemeri bağladım bir elim de kapı üstündeki tutacakta kaza olursa sıkı duruyum diyorum adam basıyor basıyor durmuyor abi yavaş boşver gitsin ben geri dönerim diyorum yok sigara çekiyor basıyor bende aradım şöförü az yavaş gidin geliyoruz dedim havzaya yakın otobüsü yolda yakaladık indik beraber abi sağol hakkını helal et dedim paran var mı diye sordu bende var dedik 50 tl çıkarttı yolda bi çorba içersin kardeşim beni varınca ara dedi zaten 20 gidiş 20 geliş 40 tl bilet alıyordum neyse bindik muavin soruyor abi kimdi bu valla dedim tanımıyorum otostopla bindim kırıkkaleye inince mesaj attım abi geldim merak etme diye oda tamam samsuna gelince beni ara buluşalım dedi daha da aramadım buda böyle bir anımdı işte
King
ilkadım piazza'dan omü merkez kampüse yürüyerek nasıl gittim
-yıl 2016 kayıt için omü'ye gelmiştim. samsunu tanımadığım için gezmekte istiyordum 9:30 civarı bandırma vapurundan yürümeye başladım sırasıyla cumhuriyet caddesinde yemek yiyip daha sonra sahil yolunu takip ederek sheraton otelini geçip atakum sahil istikametinden devam edip güzel sanatlara vardım. bahçede çay içip fakültedeki bütçü gençliğe sorular sorup maps yardımıyla yeni bir rota belirledim. uzun bir yürüyüş sonucu merkez kampüse vardım akşama doğru yaşam merkezine r11 kalabalıklığından dolayı yürüyerek çıkıpkaydımı yaptırdım yaklaşık 12 saat sürdü yolculuk. dönüşte tramvaya kadar yürüyerek indim. oradan otogara araçla gittim buda böyle bi anımdır.
Lasantaroja
İnsan kafası güzel olunca hep böyle olsun istiyor..
ikarus✨
yıkılmadım ama böyle yıkılmışım gibi yaşamak istiyorum. hiç birşey yapmadan. dümdüz durayım böyle. hayati fonksiyonlarım devam etsin yeter. hatta şöyle endospor durumuna geçsem bile olur.
Frida
arkadaşlarımın yüzlerini yakından çektim. böyle bir anda ön kamera açılmış gibi. sticker yaptım. 🤭 ciddi bir konuşma arasında bile yolluyorum. arkadaşlarımın sinirleri çok bozuk. çok sinir bozucu, gıcık, lanet bir arkadaş oldum. :)
gollumneco
düşünsenize her gün atakumdan kalkıp çarşambaya gidiyorsunuz yolda harcayacağım saatlere mi yanayım yoksa ulaşıma harcayacağım paraya mı. ben üniversiteyi böyle hayal etmemiştim :((
themuallim
çok fazla nostalji düşkünüyüm, izlediğim dizilerden tutun da eşyalarıma kadar hep böyle eski zamanların sıcaklığını ararım ama iş çığırından çıkmaya başladı. eskilerden biri karşımda olsa da konuşsak diye gözlerinin içine bakıyorum herkesin, daral geldi insanlara😅 hayır yani özlemiyorum, tekrar dönmek de istemem ama nedir yani bu. azıcık önüne bak bre nankör, şuanının tadını çıkar.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)