themuallim
merhabalar. bir iki gün önceye kadar üniversiteler için tercih zamanıydı, biliyorsunuzdur. yaşadığım ufak bir olay beni o kadar üzdü ki bunla ilgili bir şeyler paylaşmak istiyorum sizlerle. bir tanıdığımızın kızı da sınava girdi bu sene, pek de fena bir öğrenci değil. onunla karşılaşıp ne yaptın diye sorduğumda bana verdiği cevap "beşinci tercihimden sonra öğretmenlik yazdım hiçbir şey olamazsam onu olurum" idi. hiçbir şey olamazsam ne demek, ne cüretle? ben ise böyle bir düşünce içindeysen umarım olmazsın diyebildim sadece. söylediği cümle soğuk duş etkisi yarattı bende çünkü sadece konuştuğum kişinin değil ülkedeki çoğu insanın benim mesleğime olan bakış açısı ciddi anlamda zoruma gidiyor dostlar. öğretmen değil, konu anlatımlı soru bankası. hatırlıyorum ben bölümümü kazandığımı ilk öğrendiğimde bana "olsun ya, canın sağolsun" diyen bile olmuştu. tabii şöyle bir şey de var, 'ben anlatır çıkarım' zihniyetine sahip öğretmenlerimiz, sözde her gün yüzlerce vaatte bulunup maalesef lafları havada kalan siyasetçilerimiz varken tek suç insanlarda mı aranmalı bu apayrı bir tartışma. öte yandan kalbinin ekmeğini yemek diye bir tabir var ya, bu iş tam olarak bu. benim mesleğimin ülküsü öğrencilere fazladan birkaç integral sorusu çözdürebilmek değil ki. hiçbir zaman öyle olmadı, olmamalı. kendi branşımı sevdiremediysem, öğrenciye başarabileceğini gösteremediysem, bir kişinin bile gözlerindeki parıltının sebebi olamadıysam eğer sadece öğrencilerin akademik başarısına katkı sağlamak beni iyi bir öğretmen yapar mı? atanmanın önemi tam da burada devreye giriyor benim adıma çünkü özel sektörün çoğu kurumunda bize mesleğimizi bu açıdan tam anlamıyla yapabilme fırsatı verilmiyor maalesef... tüm bunlar bir yana, o kadar içten diliyorum ki umarım bir gün bir kişiye bile ilham kaynağı olabilirim, umarım öğretmenleri ben olduğum için kendini şanslı hisseden öğrencilerim olur ve umarım bir gün insanların önyargılarını tamamen kırabiliriz. kafa şişirdim birazcık, iyi akşamlar efenim :)
Recep Tayyip Erdoğan
23 yıl önce avrupa'nın gözü önünde yaşanan, tarihin en utanç verici hadiselerinden biri olarak gördüğüm #Srebrenitsa soykırımı'nda şehit olan bosnalı kardeşlerimize allah'tan rahmet diliyorum.

bu tür insanlık suçlarının tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz.
Recep Tayyip Erdoğan
tekirdağ'ın çorlu ilçesindeki tren kazasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
büyük ilim insanı, İslam bilim tarihi alanında yaptığı çalışmalarla medeniyetimizin ve tarihimizin uyanışına öncülük eden prof. dr. fuat sezgin hocamıza allah'tan rahmet, milletimize, yakınlarına ve tüm ilim dünyasına başsağlığı diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
ülkemizin 2023 yolunda en önemli güvencesi olan siz değerli gençlerimize, yükseköğretim kurumları sınavı’nda başarılar diliyorum.

allah zihin açıklığı versin. #yks2018
Recep Tayyip Erdoğan
sanat tarihi alanının en önemli isimlerinden olan, cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat büyük ödülü sahibi prof. dr. semavi eyice hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrendim. kıymetli hocamıza allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve akademi dünyasına başsağlığı diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
çerkeslerin anavatanları kafkasya'dan sürülmesinin 154. sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden çerkes kardeşlerimize allah'tan rahmet diliyorum.

üzerinden 154 yıl geçmesine rağmen bu hazin hadiseyi unutmadık, unutmayacağız.
Recep Tayyip Erdoğan
spor toto süper lig’e yükselen üçüncü takım olan büyükşehir belediye erzurumspor’u tebrik ediyor, önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum.
waww
sevgili omü dedikodu sakinleri. buraya aylar sonra girip,sizleri hala şen şakrak görmek beni fazlasıyla mutlu etti. onu haricinde içinizde osmanlıca'dan anlayan var mı öğrenmek isterim,zira; internete bir sürü ilan vermeme rağmen elimdeki metinleri türkçeye çevirecek bir insan evladı bulamadım. eğer bu konuda bilgi sahibi biri varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi? emeğinin hakkını vermek suretiyle tabi ki. yıllarca buraya itiraf yazdım,bugün de böyle bir şey paylaşmak durumunda kaldım. herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyor,iyi akşamlar diliyorum 😊
Recep Tayyip Erdoğan
tff 1. lig'de ilk iki sırayı alarak spor toto süper lig'e çıkan çaykur rizespor ve ankaragücü'nü tebrik ediyor, her iki takımımıza da gelecek sezon süper lig'de başarılar diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
korelerarası ilişkilerin geliştirilmesi ve kore yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılması yolunda atılan bu tarihi adımı destekliyor ve sürecin başarıyla sürdürülmesini diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
milletimizin ve İslam âleminin regaib gecesini tebrik ediyor, cenab-ı hakk'tan üç ayların ve bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
baharın, bolluğun ve bereketin bayramı nevruz’un milletimizle birlikte dünyadaki tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/918...
Beşiktaş JK
şenol güneş: "rıza çalımbay, türk futbolunun çok büyük bir değeri. hem ona, hem trabzonspor'a başarılar diliyorum. umarım güzel maç olur."
rıza çalımbay: "şenol güneş'in yeri bende çok fazladır. maçımız dostça bitecek tabii ki. şenol güneş trabzon için çok önemli."
#Beşiktaş
OMÜ
zeytin dalı harekâtı'nda şehit düşen 8 kahraman askerimize allah'tan rahmet, aileleri başta olmak üzere tsk ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. yaralı kahraman askerlerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını allah’tan temenni ediyorum.
prof. dr. sait bilgiç
rektör
Omü Giller
üniversite okumayıp evlendi diye kızdığım arkadaşımdan çok özür diliyorum ve verdiği bu doğru karardan dolayı kendisini tebrik ediyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
ahirete irtihalinin 7. sene-i devriyesinde, 54. hükümetin başbakanı prof. dr. necmettin erbakan’a yüce mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.
Muharrem İNCE
şampiyonlar ligi maçında bayern münih karşısında beşiktaş’a başarılar diliyorum 🇹🇷
Kadir Topbaş
ameliyat olan sn kemal kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun dileklerimi iletiyor,
tüm hastalarımıza şifalar diliyorum.
Mehmet Simsek
türkiye müteahhitler birliğinin 66. kuruluş yıldönümü resepsiyonuna katıldık.

119 ülkede 355.7 milyar dolar değerinde 9,000’nin üzerinde projeyi üstlenip ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden müteahhitlerimizi tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum. 1/2

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)