ladylazarus
işıkları kapatıp, ışık yayan her şeyin fişini çekip, kulak dövüp ruh okşayan bir müzikle, halıyla sevişip tavanı izlemeli gecelerden biriydi. ne yazık ki gözleri karanlığa alışıyor insanın, istemese de görüyor. keşke zihnimizin de fişini çekip dinlendirebilsek bazen ve içeri hiç ışık sızmasa. kasımın son demlerinde, bu geceki dostlarımdan birini bırakıp iyi geceler diliyorum
Gaf Ebesi
olmayacak insanlarla olmayacak hayaller kurduğum için, en çok da kendimden af diliyorum.

albert camus
ladylazarus
geçen gün üşümüş bir şekilde eve koşup yatağıma sığındım. dalmışım, bir ara kolumu yorgandan çıkarmışım ki üşüyerek uyandım. o uyku ve uyanıklık hali arasında üşüyen, açlıkla sınanan insanlarla sızladı kalbim. bir şeyler yapılmalıydı, büyümeyi hiç bu kadar istemedim. ertesi gün soğuktan donarak ölen iki askerin haberiyle sarsıldım. diyor ya cansever : ' gülemiyorsun ya, gülmek bir halk gülüyorsa gülmektir, ne kadar benziyoruz türkiye' ye ahmet abi. ' tıpkı böyle işte..
dün gece oğuz atay' ın babama mektup parçasını yeniden okuyup dinledim. ' korkuyu beklerken ' kitabında yer alan bu hikaye, oğuz atay' ı en iyi anlatan parça sanırım. karalama defterime istemsizce kolomon moore' nin sadist kadınlarının arasında venüs' ü yerleştirdim hikayeyi dinlerken.

onun ruhunu kendiminikine benzetmişimdir daima hakkım olmayarak. yıllar evvel bu parçayı okuduğumda sahiden de ne kadar yakın olduğumuzu idrak etmiştim. sonraları daha bir şefkatle öptüm fotoğrafını. ben de babasına kızgın çocuklardan biriydim. büyüdükçe esasında ne kadar benzediğimizi, sahip olduğum tüm güzel duyguları ondan aldığımı fark ettim. en acısı kötü yönlerimin de onunkiyle benzeşiyor oluşuydu benim için. anlayıp, affetmek büyümeye delalet sanıyorum. onu affettikçe mi anladım, anladıkça mı affettim bilmiyorum fakat ilk kez birinin özlemiyle ağladım. benzeşmek her zaman o kadar iyi değil, ikimiz de duygularımızı belli etmek konusunda beceriksiziz, üstelik yabancıymışız gibi büyümüşken ben, her şey daha zor oluyor. babamı çok özlüyorum ve yanındayken içimden geldiği gibi sarılamıyorum ona, ne tuhaf bir duygu. diğer insanları tanıdıkça ona sarılma isteğim artıyor. pamuklara sarılarak büyüyen biri olmama rağmen hiçbir zaman korunmaya ihtiyaç duymadım. yeri geldi kavga ettim, yeri geldi bile bile başımı belaya sokmaktan çekinmedim. tüm arkadaşlarımın karşıma dikildiği o gün dahi eğilmedim. dün o parçayı dinledikten sonra aslında ne kadar küçük olduğumu gördüm. huzur çok farklı bir duygu, yaşamdan mutluluk istemiyorum zira mutluluk bencilce gelmiştir bana hep. mutlu olmak zorunda değilim fakat huzurlu olmak istiyorum. etrafımda benimle ilintili fakat asla bana ait olmayan binlerce sorunun ve insanın arasında çekiştirilirken, gülümsemekle yetiniyorum. kimseye karşı öfke duyamıyorum zira herkes bir yerinden haklı. bağışladıkça kalbindeki yük hafifliyor insanın, son yıllarda bunu adet edindim. karşıma çıkan her insan bir farkındalık bırakıyor ve insanın, salt sahip olmak isteyen, gördükleri ve duyduklarıyla yetinen ucuz bir yaratık olduğu idrakiyle aradığım huzura bir parça sahip olarak devam ediyorum yaşamıma. bir an önce ideallerimi gerçekleştirip izole bir yaşam sürmek istiyorum. bunun için çalışmak güç veriyor bana. bir süredir iş arıyorum fakat ailem buna pek sıcak bakmadığı için, daha ziyade hedeflediğim şeylerin bir kısmını gerçekleştirmek adına para biriktirebileceğim kısa süreli işler bakıyorum. umarım en kısa sürede bu sorunumu da halletmiş olurum.

uzun ve dağınık oldu fakat insan her zaman bu tür şeyler paylaşacak gücü bulamadığı gibi, anlaşılmaya insan da bulamıyor. muhtemelen burada da okunmayacak bir yazı fakat paylaşmak bir miktar da olsa rahatlatıyor insanı.

oğuz atay' ın mektubunu bırakıyor, iyi geceler diliyorum.
işte bütün terakkinizi gördüm ve aslıma rücu ediyorum.
hennessy
bu gece bar çıkışı sevişecek arkadaşlara başarılar diliyorum..
Recep Tayyip Erdoğan
23 yıl önce avrupa'nın gözü önünde yaşanan, tarihin en utanç verici hadiselerinden biri olarak gördüğüm #Srebrenitsa soykırımı'nda şehit olan bosnalı kardeşlerimize allah'tan rahmet diliyorum.

bu tür insanlık suçlarının tekrarlanmaması için hep birlikte mücadele edeceğiz.
Recep Tayyip Erdoğan
tekirdağ'ın çorlu ilçesindeki tren kazasında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
büyük ilim insanı, İslam bilim tarihi alanında yaptığı çalışmalarla medeniyetimizin ve tarihimizin uyanışına öncülük eden prof. dr. fuat sezgin hocamıza allah'tan rahmet, milletimize, yakınlarına ve tüm ilim dünyasına başsağlığı diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
ülkemizin 2023 yolunda en önemli güvencesi olan siz değerli gençlerimize, yükseköğretim kurumları sınavı’nda başarılar diliyorum.

allah zihin açıklığı versin. #yks2018
Recep Tayyip Erdoğan
sanat tarihi alanının en önemli isimlerinden olan, cumhurbaşkanlığı kültür ve sanat büyük ödülü sahibi prof. dr. semavi eyice hocamızın vefatını büyük bir teessürle öğrendim. kıymetli hocamıza allah’tan rahmet; yakınlarına, sevenlerine ve akademi dünyasına başsağlığı diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
çerkeslerin anavatanları kafkasya'dan sürülmesinin 154. sene-i devriyesinde, hayatını kaybeden çerkes kardeşlerimize allah'tan rahmet diliyorum.

üzerinden 154 yıl geçmesine rağmen bu hazin hadiseyi unutmadık, unutmayacağız.
Recep Tayyip Erdoğan
spor toto süper lig’e yükselen üçüncü takım olan büyükşehir belediye erzurumspor’u tebrik ediyor, önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum.
waww
sevgili omü dedikodu sakinleri. buraya aylar sonra girip,sizleri hala şen şakrak görmek beni fazlasıyla mutlu etti. onu haricinde içinizde osmanlıca'dan anlayan var mı öğrenmek isterim,zira; internete bir sürü ilan vermeme rağmen elimdeki metinleri türkçeye çevirecek bir insan evladı bulamadım. eğer bu konuda bilgi sahibi biri varsa lütfen bana yardımcı olabilir mi? emeğinin hakkını vermek suretiyle tabi ki. yıllarca buraya itiraf yazdım,bugün de böyle bir şey paylaşmak durumunda kaldım. herkese şimdiden teşekkürlerimi sunuyor,iyi akşamlar diliyorum 😊
Recep Tayyip Erdoğan
tff 1. lig'de ilk iki sırayı alarak spor toto süper lig'e çıkan çaykur rizespor ve ankaragücü'nü tebrik ediyor, her iki takımımıza da gelecek sezon süper lig'de başarılar diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
korelerarası ilişkilerin geliştirilmesi ve kore yarımadası’nın nükleer silahlardan arındırılması yolunda atılan bu tarihi adımı destekliyor ve sürecin başarıyla sürdürülmesini diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
milletimizin ve İslam âleminin regaib gecesini tebrik ediyor, cenab-ı hakk'tan üç ayların ve bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
baharın, bolluğun ve bereketin bayramı nevruz’un milletimizle birlikte dünyadaki tüm kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/918...
Beşiktaş JK
şenol güneş: "rıza çalımbay, türk futbolunun çok büyük bir değeri. hem ona, hem trabzonspor'a başarılar diliyorum. umarım güzel maç olur."
rıza çalımbay: "şenol güneş'in yeri bende çok fazladır. maçımız dostça bitecek tabii ki. şenol güneş trabzon için çok önemli."
#Beşiktaş
OMÜ
zeytin dalı harekâtı'nda şehit düşen 8 kahraman askerimize allah'tan rahmet, aileleri başta olmak üzere tsk ve milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum. yaralı kahraman askerlerimizin bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını allah’tan temenni ediyorum.
prof. dr. sait bilgiç
rektör
Omü Giller
üniversite okumayıp evlendi diye kızdığım arkadaşımdan çok özür diliyorum ve verdiği bu doğru karardan dolayı kendisini tebrik ediyorum.
Recep Tayyip Erdoğan
ahirete irtihalinin 7. sene-i devriyesinde, 54. hükümetin başbakanı prof. dr. necmettin erbakan’a yüce mevla’dan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)