ekşi sözlük
yorulmuştur. | sevgili edinme konusunda hiçbir şey yapmayan insan
https://eksisozluk.com/sevgili-edinme-konusunda-hi...
Sosyotrend
Sosyotrend
20 sa
fonksiyon olarak diğerlerinden farkı olmasa da insan görüntüsü için istiyor
Gaf Ebesi
Gaf Ebesi
1 gün
kendi mutluluğundan başka hedefi olmayan insan kötüdür.

tolstoy
Her gün 1 Yeni Bilgi
ön patileri olmayan kedisi için yaptığı mama kabını tanıtırken duygulanan güzel yürekli insan..

13. Burç
13. Burç
2 gün
terazi: vücudumuzun %70'i su ise sizde kalan %30'u şefkat oluşturuyor. tatlı diliniz ve hoş sohbetiniz sizi aranılan insan yapıyor. karşınızdakine öyle güzel enerji veriyorsunuz ki en ketum insan bile tüm sırlarını açıyor size. en iyi anne ve babalarda bu burçtandır, belirtelim.
zoey
zoey
2 gün
sevdiğini söylerken duygulanıp ağlayan bir insan, arkadaşınız yüzünden iptal olan buluşmayı sebep gösterip nasıl terk edebilir aklım almıyor
ekşi sözlük
"ya işte böyleyken böyle" diye lafa girer. | misafiri yalnız bırakmama görevini üstlenen insan
https://eksisozluk.com/misafiri-yalniz-birakmama-g...
Eleni
Eleni
3 gün
“tavşan dağa küsmüş, dağın haberi yok.” cümlesindeki dağ benim, tavşan ise ihtiyar kadın ve ihtiyar adam. ben her şeyden, en azından bu konulardan bihaber iken bana küsenler olmuş. sorarsanız normal karşılıyorum. malum kendileri serçe parmağın, serçe parmağa kenetlenmesi ile küsenlerin devrinden. yanında değildim, kenetleyemedi parmağını parmağıma. ruhum duymadı bu sebeple. az önce erken bitmiş bir kahvaltının ardından gelen gereksiz laf kalabalığı ile öğrendim bunları. lan kahvaltı bitmiş, tıkınmışsınız işte. kalksanıza! ne gerek var duvarın arkasına saklanmış konuları ortaya atıp konudan konu açmaya. çok zaman önce ki bu zaman taaa ebesinin örekesinde olan bir zaman. bir olaya dahil olmuştum ki olayın haklı tarafıydım. haklılığımı kendim söylemiyorum ama kesinlikle karşımdaki kişinin veyahut kişilerin haklılık şansları yoktu. o gereksiz laf kalabalığında, bu haklı/haksız olayından sonra bana küsülmüş olduğunu öğrendim. “ebeveynlerim tarafından dolduruşa getiriliyormuşum.” ya var ya iyi güldüm. ulan kimsiniz siz it! mantık yoksunu olmamış olsaydınız, ailemin kalkıp da gurbet eldeki lezbiyenimsi gay evlatlarını (bu ben oluyorum.) bu konulara dahil etmeyeceğini bilirdiniz, bu konularla meşgul olmasını istemeyeceğini de. İşin kötü yanı konu ortaya atıldı, konuyu anlattım, duraksadım, getirin lan çilekli linki. sevmesem de içecem! verilen tepkiler haklı olduğum yönündeydi derken bir anda kıvılcım anne-baba tarafından çıktı. en olmadık yerlerden kendilerine pay çıkarmaya başlayıp konuları kendi aralarında tartışmaya dönüştürdüler. İkisi de birbirini suçluyor. arkadaş ölüler de sanıyor ki diriler her gün helva yiyor, ben de buna tutuluyorum. buyur! o sen “aşkım bu konuda haksızsın, sen kapat .s” ,diğeri “hayır aşkım sen bu konuda haksızsın, sen kapat .s” derken iç sesim “yeter be, ben kapatırım.” çığlığı bastı. dışım ise fazla vurdumduymaz. odasında oturmayı tercih edip kavga çıkarsa polis ve ambulans çağırmayı tercih etti. birkaç ikilemden sonra iç sesimi dinlemeyi reddettim ve kulak kabartıp konuşmaları dinledim. İşin iyi yanı ses tonlarında aşırı bir yükselme yoktu. kötü yanı ise o ilk cümledeki dağ bu sefer o angutlar, tavşan ise kadın anam ve adam babamdı. diğerleri evlerinde huzurla otururken boktan birkaç insan yüzünden huzursuzluk çıkarmaya ne gerek var ki. ne gerek var yani! onların haberi bile yok be. şu an ortam durgun, duruldu sanırım. onlar tartışırken akrabaların birkaç tanesini sildim rehberimden. sildiğim kişiler bu huzursuzluğa sebep olan kişiler. of lan of! şu sil işlemini hayatımızda da uygulamamız lazımdı. “böyle yetmiyor, varlıkları bile deli ediyor.” diyecekken bil bakalım ne oldu frank? telefonumun şarjı bitti. sayın bilim adamları okumuyorsunuz ama birgün okursanız “ölümsüz batarya, bitmeyen şarj” istiyoruz, lütfen değerlendirin. haa bir de unutmadan; bolca mantarlı kek. teşekkür ederim.
Ebk
Ebk
3 gün
bugün minibüste elinde bavulla bana tutunan güzel insan bana ulaş 😁
irfan Değirmenci
demokrat, katılımcı, özgürlükçü, kendiyle ve dünyayla barışık, insan haklarına saygılı, farklılıkların birarada uyum içinde yaşayabileceği bir düzene duyulan ihtiyaç paydasında birleşmiş, “aklı, vicdanı, irfanı hür” bir muhalefetti istediğimiz!
bölünüp kaybetmelere doyamadı!
Zeze
Zeze
4 gün
hayal kırıklığı 4715372
fazla içselleştiriyorum olayları belki de, bilmiyorum.. ama yanılmak ya da kandırılmak dokunmaz mı herkese. en azından bu işte yeniyken. bunu gözüm yeni yeni açılmaya başladığı için söylüyorum. son 1,5 yıldır belirli aralıklarla hep hayal kırıklığındayım. yeni sayılır.
yine bir arkadaşımız evet. yıktı beni. daha doğrusu onun hakkındaki düşüncelerimi, daha da doğrusu bize düşündürdüklerini. evet o düşündürdü. İnsanlar genelde yapıyorlar bunu galiba. diğerlerine onlar hakkında ne düşünmelerini istiyorlarsa öyle davranıyorlar. mesela hatalarını saklıyorlar. gerçi öğrenince neden sakladıklarını anlamak zor olmuyor. nasıl yapıyorlar bunu ya. her hatam bile dilimde. ben de saklarım ama kendimi değil, derdimi saklarım, sorunu saklarım ama insanın kendini saklaması 2 yüzlülük geliyor bana. (belki yanlış düşünüyorum bilemem, şimdilik böyle) yaptığı her güzel ortada çirkinlikler yapılmamışçasına gizli saklı. hadi saklıyorsunuz da bari yerine hiçbir şey söylemeyin, güzel bi şeyi yapmış gibi onunla yer değiştirerek anlatmayın. sinsilik bu mu oluyordu acaba ? İnsanların hayatlarıyla oynamayın mesela, insanlara güzel şeyler vaadedip yarı yola bırakılmasını bile anlarım insandır derim ama bari hayatlarını değiştirerek yapmayın bunu be. evet arkadaşım yapmış. 2 kişinin hayatının içine etmiş, hatta dün gözlerimizin önünde etti. evlendiler... İnsan eşini erkekleri listeleyerek tip ve mesleğine göre sıralayarak seçer mi lan? bunu nasıl yaparsın. kızım ben hiç mi tanımadım seni. ulan senin yüreğin hiç mi bahar görmedi ? sen hiç aşk ne bilmedin mi ? arkasından dalga geçercesine laf ettiğin insanla sırf maaşı iyi diye (nolur sadece bu olmasın) nasıl evlendin lan ? kocasının mesleği ile toplumda yer tutmaya çalışan kadınlardan tiksiniyorum. evet aynen bu şekilde. çalışmayabilirsin, saygı duyarım ama bunu amaç haline getirmek ne demek ya. senin hiç kendine saygın da mı kalmadı derim insana. şu an bu kıza ben nasıl saygı duyayım ? duyamam. dedim ya yıkıldım ya. görseniz de var ya sessiz sakin hayatta beklemezsiniz. yıllardır tanıdığım (sandığım) insan ya. İnsan dışarıya karşı tetikte oluyor da, arkadaşlarına karşı indiriyor miğferini. ve ben bi kez daha darbe yedim. artık yeter demek istiyorum. İnsanların 2. yüzlerini görmekten ilkini unutmaya başladım yeter. neden demek de isterdim ama cevap basit aslında İnsan !
Cem Güventürk
ekşi sözlük
"bir miras paylaşımına bakar." | kuzenleriyle çok iyi anlaşan insan
https://eksisozluk.com/kuzenleriyle-cok-iyi-anlasa...
Alaattin Çağıl 🇹🇷
bu hayvanların yaptıklarını birçok insan yapmıyor...

Omügiller👻
eskiden bizim tahsin tuncalı parkımız vardı, az bi güneş çıkınca içinde top oynar, mangal yakardık, kör ebe oynar kimin gözleri bağlıysa onu kurbağalı dereye atardık insan özlüyor bee,😫
ekşi sözlük
"sende en çok ne eksikse o. ama bilinçli yapmıyor insan bunu." | karşı cinste dikkat edilen ilk şey
https://eksisozluk.com/karsi-cinste-dikkat-edilen-...
muallim
muallim
8 gün
sözüm meclisten dışarı ama bazı erkekler çok iğrençsiniz.. arkadaş cevremin hepsine yürüyor bunu bildiğimi bildiği halde bana da yürüyor..mide bulandiriyor boyle tipler 👊 bi insan bu kadar da maymun iştahlı olmaz ki ayıp be! simdi yoruma bazı kızlarda şöyle boyle diye hiç yazmayın beyler o kızları da biliyoruz biz merak etmeyin
ekşi sözlük
ekşi sözlük
10 gün
"insanlara borçlu kalmak istemez." | işlerini yaparken kimseden yardım istemeyen insan
https://eksisozluk.com/islerini-yaparken-kimseden-...
Tuhaf Ama Gerçek
sağlıksız bir ilişki, tek bir kişi için tüm dünyaya sırtınızı dönmenize sebep olur. sağlıklı bir ilişki, tüm dünyayı daha aydınlık ve ışıltılı görmenizi sağlar ve sizi daha kibar, daha iyi bir insan yapar.
Zaytung Zone
Zaytung Zone
11 gün
bazen böyle ''hayvan dostu işletme'' gibi ibareler görüp çok özeniyoruz. zira bizde gördüğünüz arkadaş direk cafenin sahibi gibi davranıyor. ama sağolsun çok insan dostu bir işletme anlayışı var, yanında çalışıyoruz iyi kötü...

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)