Ressam Bob
şuraya insan olmayı bile beceremeyen birilerini çizelim.
👑MerryAndrew

adaletsizlikleri, hayatının çalınmasını, diğer tüm “gerçek” acı ve zorlukları tecrübe etmemiş ya da birebir şahit olmamış insanların saçma sapan konuları dert edip sızlanmasına tahammül edemiyorum bazen. ufacık konuları büyütüp ağlayıp zırlayıp günlerce bunu depresyon malzemesi yaparak yaşadıktan sonra bir anda “evet şimdi çok iyiyim hadi çiçekten böcekten salak saçma konulardan bahsedelim” modunda gezmeleri, birçok zorluğu yaşamış ve yaşamakta olan onca insana haksızlık gibi geliyor. herkes pesimist olsun demiyorum, kaldı ki ben o kadar şeyi görmüşken eğlenceli ve pozitif bir ruh haline sahipsem herkes bunu yapabilir. ama abartılı pozitiflik, “kuşlar ne güzel, doğa ne güzel, hadi şuradaki banka oturup kitabımızı alıp tüm o bilgileri bi tarafımıza sokalım” kafasında gezenler acaba bunların torbacısı kim diye düşündürüyor. o kadar sahte geliyor ki bu gibi konuşmalar.

İyilik meleği, pozitif insan, nezaket abidesi pozlarında gezenleri tamamen sahte ve samimiyetsiz buluyorum. İyilik tartışmaya açık bir olgudur. bu gibi kişiler birilerine zarar vermenin iyi bir şey olmayacağını söyleyip direkt olarak konuyu kestirip atan düz mantık insanlardır. oysa bazı felsefi görüşlere göre 5 kişiden 4’ünün iyiliği için diğer 1 kişiyi öldürmek iyi bir şeydir. bu düz mantık sahte insanlar bu dünyada adaletin yasalarla sağlanmadığını göremeyecek kadar sorgu yetisi olmayan kişilerdir. kendilerini dış dünyadan arınmış korunaklı bölgelerine kapatırlar ve konfor alanlarından hiç çıkmazlar. orada kişisel harikalar diyarında hayata dair hiçbir şey yapmadan iyi insan modunda gezinip dururlar. birinin iyi ya da kötü olduğunu boka battığı anlarda görürsün. o sözde iyi insanın ufacık bir zorlukta nasıl da bencilleştiğini, bir anda nasıl da karanlık agresif tavırlara büründüğünü görebilirsin.

daha fazla insan acı çekmesin, sıkıntı yaşamasın diye düşünürüm ama bazen diyorum ki böyle insanların acı çekmesi gerek hayatı anlamaları için. bazen salak yerine konulup kullanıldıklarını, dünyanın kendi gördükleri o hayattan daha başka türlü olduğunu fark edebilmeleri için. olgunlaşmaları, pişmeleri ve olmaları için.
ikizler
huuuh. (çok çalışıp da alnındaki teri silerken derin bir nefes veren insan emojisi koyalım şuraya da). evet. mutlu geceler gençler. nasılsınız? ben çok iyiyim. özgürlüğü için giriştiği bir savaştan zaferle dönen bir komutanın mağrurluğu, mutluluğu ve heyecanı var üzerimde. en son taa 3 ay önce yazmışım. onda da fotoğraflardan bahsetmişim. 3 ay bir mevsim ediyor değil mi. bir mevsim uzak kalmışım buralardan. son 1 aydır da girmemiştim siteye. az önce girdim ve okudum gidebildiğim yere kadar. özlemişim lan herkesi. neyse ben de bu 3 aylık arada önce okulla giriştiğim savaşı kazandım. vakitsiz ufukta beliren tehlikeye karşı hazırlıksızdım belki ama inanç, gücen ve aşk ile bu savaşı da kazandım. 16 dersle uğraşmak zor oldu tabi. ama uğraştığıma da değdi doğrusu. bu ara gezginimden, kitaplarımdan ve sevdiğim bazı şeylerden mahrum kaldım. ama değdiğini ve artık tamamen onlara kalabileceğimi de görünce ister istemez içim sabırsızlık dolu bir mutlulukla doluyor. sonra photoshop konusunda kendimi baya geliştirdim. bir kurs almıştım udemy den. oradaki kursa devam ettim. sonra youtube dan ingilizce içerikleri de izliyorum. hala geliştiriyorum kendimi aslında. İngilizce diye ayriyeten belirtmemin sebebi maalesef türkçe kaliteli içeriğin fazla olmaması. bakarsınız o açığı da ben kapatırım ne dersiniz :) bir de tüm bunlar olurken yarimle geçirdiğim güzel anılar var. bu süre zarında yanımda olan en büyük destekçim. beraber fotoğraf çekme çabalarımız oldu. bir sürü yürüyüşler yaptık. gölete bile götürdüm onu. ders çalışırken bile beraber çalışabilmek o kadar güzel bir şeydi ki. geceler, gündüzler, saatler ve bir sürü anılarımız oldu. tabi bu da durmadan biriken bir mutluluğa neden oluyor. hem size de bir haberim var. bu sefer onunla beraber geldim. kendisi artık @ledya adı ile burada bizimle beraber. onun da heyecanı var üzerimde. bir de @ortayakarisik bir mesajında benden bahsetmiş ama ben onu okuyamadım. şimdi de silinmiş. bildirimler kısmından gördüm. çok teşekkür ederim dostum benden güzel bir şekilde bahsettiğin için. bir dostumun aklında güzel kalabilmişsem ne mutlu bana. şimdilik bu kadar yazayım. yine uzun uzun yazdım. bıraksalar beni daha da yazarım. nasıl olsa zamanımız bol bundan sonra. hepinize mutlu geceler dostlarım. uyuyacağız odanız püfür püfür essin bu yaz gününde... ;)
Her gün 1 Yeni Bilgi
bilim insanları, miyop ve hipermetropu ortadan kaldıran göz damlası yaptılar. domuzlarda olumlu sonuç veren damlanın bu yıl yapılacak insan testleri de başarılı olursa gözlük tarihe karışacak.
Tuhaf Ama Gerçek
yapılan eylem o kadar ilkel ki, dayak gibi çağ dışı bir eylem bile anlam kazanıyor 😂

dayak insan olsa şimdi ne gururlanmıştı he 😂
snorlax
her gece aynı saatte uyandığım bir saat vardı bir zamanlar. İstisnasız her gece... kurulu saat gibi kendimi uyandırır bir süre gözlerim kapalı öylece dururdum. sonra perdeyi hafifçe aralar sokak lambasının ışığını izlerdim. her an bir şey düşünür mü insan? her an zihni kalabalık mıdır? İşte o anlarda alabildiğine sessiz hissederdim. öyle olmadığını bile bile üstelik. bir çeşit illüzyon geliştirmiştim istem dışı anlaşılan. genelde yağmur yağardı o zamanlar. camda birbirlerine tutunan damlacıklar arkasından görünen ışık zaten yeteri kadar iyi görmeyen gözlerimde daha da puslu bir hal alırdı. bazen güneş'in doğuşuna şahit olacak kadar o şekilde otururdum. sıkılmak eyleminden en uzak olduğum zamanın böylesi bir vakit geçirme olması aslında düşündürücü gelmiştir sonradan. fakat o anın getirisi o idi. fark ettim de bir süredir yine her gece belli bir saatte uyanıyorum. öncekinden epey farklı olmasına rağmen benzerlikler taşımıyor diyemem. denir ki; karadutun lekesini sadece onun yaprağı çıkarırmış. ertelemek, kaçmak ya da alternatif çözümler aramak kimi zaman beyhude bir çaba. bunu gerçekten anlamam biraz zamanımı aldı ne yalan söyleyeyim. bu anı önemsemek gerekiyor ki gelecekte geçmişim olacak bu zaman daha öncekiler gibi olmasın. belki de şu an aynı yıldıza bakıp dertleşiyoruzdur sevgili okur. gönlünün ağırlığı dinsin inşallah. geceniz güzel geçsin dedikodu meclisi. esen kalın🌠
Calimeroo
insan mutluluktan da ağlayabiliyor, upuzun cümlelerin ortasında durup iç çekebiliyor, uzaklara dalıp dalıp gidebiliyor, bir şeyler anlatırken boğazına bir düğüm gelip oturabiliyor, için için yanabiliyormuş 😌
👑MerryAndrew

onunlayken maskemi indirip tamamen kendim oluyorum. İçimden geldiği gibi davranıyorum. aklıma ne gelirse söylüyorum. canımın istediği gibiyim. üstelik buna sinir krizlerim, saçma davranışlar ve alınganlıklarım da dahil. hatta kafamdaki ses yüzünden olanlar da. bana katlanabilen tek kişi ve bunu nasıl başarabildiğini anlamış değilim. kendim gibiyim ve tuhaf şekilde o bu halimle seviyor beni. bazen istemediğim halde kendimi kaybedip şiddet içerikli davranışlar gösteriyorum, canını acıtıyorum ama kriz anlarımda beni sakinleştirebilmesi ve sürekli korumacı, sahiplenici bir tavrı olması beni güvende hissettiriyor. bir şeylerin düzelebileceğine inanmaya başlıyorum.

ben güçlü biriyimdir, üstesinden gelemediğim zorluk kalmadı şu yaşıma kadar. ama insan bazen gözlerini kapatıp kendini güven ve huzurla birine bırakmak istiyor. bi nefes almak, dinlenmek. o dünyanın en kusursuz arkadaşı, en mükemmel insanlarından biri. aynı anda her şey. hem eğlenceli hem bilge biri. hem çocuksu bi deli hem olgun korumacı bi adam.

bazıları adamlıktan, düzgün bi insan olmaktan bahseder ama yemediği halt kalmaz. biri ben şöyle adamım böyle düzgünüm vs. diyorsa kesin orospu çocuğudur. bi de kendi şerefsizliğini yoksaydığı yetmezmiş gibi düzgün insanlar hakkında atıp tutar. ama o kimseyle kıyaslanamayacak kadar düzgün bir insan, yine de düşünmeden duramıyorum. bir kez olsun adamlıktan vs. bahsetmez ya da kendini mükemmel göstermeye çalışacak saçma triplere girmez ama tavırlarıyla, düşünceleriyle, davranışlarıyla kendini o kadar net ortaya koyuyor ki karakterinin ne kadar sağlam olduğunu ve ahlaki boyutta düzgün düşünce, davranış ve yaklaşımlar barındırmaya ne kadar önem verdiğini görebiliyorum.

aramızda küçük ama çok önemli bir fark var sadece: onun kendinden başka kimseye zararı olmaz. mücadelesi kendi içinde, kendi hayatıyladır. bense… alabildiğine tehlikeli, potansiyel bi katil, akıl hastası bi ucubeyim. tüm masumiyetimle tatlı tatlı bakar ardından delice kahkahalar atarak birini çok rahat öldürebilirim. bana ya da başkasına hayati boyutta acı veren birine tüm o yaptıklarını sindirmiş ve unutmuş bir dost gibi görünüp ölüm listeme ekleyebilirim. bana uzaktan bakarsan öylesine biriyim, hiç kimseyim ama sınırları aşarsan bir ustura kadar keskinim.

maske takmaktan, güçlü olmaya çalışmaktan, gerçekte olduğum kişi olamamaktan yorulmuştum. artık tüm o bana zarar veren insanları, konuşmak zorunda olduğum için konuştuklarımı, hiçbirini umursamıyorum. duygularıma kapılmamayı, gamsız olmayı öğrendim. eğlenceli şeyler yapmak, öylece oturup sohbet ederken ya da spora gittiğimizde bile eğlenebilmek, yolun ortasında dans etmek, hayatın her anının tadını çıkarmak, kumsalda uzanıp yıldızları izleyip uyuya kalmak, onunla yaptığım her şey kendimi bulmamı ve kendim gibi olmamı sağlıyor. tüm o kötü düşüncelerim (arada gelen ataklarım hariç) yok olmaya başladı.
vackheriff
tamam demekten karakterim yamuldu. bi noktada yeterince dolacağım. patlayacağım insan umarım hakeden biri olur. sevgiler.
artyom
gençler şimdi size biraz içimi dökeceğim,ben hakikaten yoruldum,hadi ilişki açısından şansım yaver gitmiyor kimse sevmiyor beni tamam ama beni çok sevdiğini ve istediğini iddia eden arkadaşlarım beni neden istemiyor lan,hayır istemelerine gerekte yok birileri beni istesin diye yırtınmıyorum kimsenin istemesine veya başkalarına ihtiyacım da yok(ama gene de yanımda birilerinin olduğunu hissetmek güzel olurdu)takıldığım nokta yalan konusulması,hayır ben bana birşey açıkca söylendiğinde bu şey olumsuz birşey olsa bile kırılmam aksine mutlu olurum çünkü karşı taraf açık olabilecek kadar bana güveniyor ve onurlu davranıyordur ve yakınıma aldığım “arkadaşlarımın” hepsi bu durumdan haberdar.bunu bilmelerine rağmen neden böyle birşey yapıyorlar..? anlamıyorum,ben çok fazla insan seven birisi değilimdir bu demek değildir ki yalnız hissetmeyi seviyorum hayır yalnız hissetmekten hoşlanmıyorum arada yalnız kalmayı seviyorum sadece kendime vakit ayırmak hoşuma gidiyor o da birşeyler paylaşabileceğim insanların olmayışından kaynaklı birşeyler paylaşıp tartışabildiğim birileri olsa çok mutlu olurum ama yok olanlarda gidiyor zaten beni basamak olarak kullanıyorlar izin veriyor muyum hayır kullanamayacaklarını anlayınca gidiyorlar,ama aralarında güvendiğim insanlarda oluyor ve onların ihaneti ya da ikiyüzlülüğü cidden çok yaralıyor beni neyse gençler böyle birşey işte bu arada ciddiyim tanışmak isteyen olursa tanışmayı çok isterim yoruma falan yazın isterseniz...
ve bir alıntıyla bitiriyorum yazımı yerim lan sizi hasta olmayın dikkat edin kendinize havalar garip bu ara...

sonra uçardı, etimi lime lime etmiş kuşlar

józef chełmoński
Gaf Ebesi
önemli olan yaşamak değildir, başarmak hiç değildir.
önemli olan insan kalmayı bilmektir.

george orwell
👑MerryAndrew
once upon a time…

ülkenin birinde iyi kalpli, masum ve sevgi dolu bir kız yaşarmış. bu kız öylesine sevgi doluymuş ki çiçek, böcek, doğa, insan aklınıza ne gelirse severmiş. sevdiği her şeye de özenle davranırmış. ama bir gün öyle şeyler olmaya başlamış ki bu iyi kalpli kızın ruhunda bir karanlık oluşmuş. kimi sevse, kime değer verse her seferinde kötülük bulmuş. ne kadar özenle davrandıysa o kadar canını yakmışlar. sonunda tüm masumiyeti yok olmuş. İçindeki karanlık gittikçe büyümüş, büyümüş ve sonunda gülümsemesi delice kahkahalara dönüşmüş. yine seviyormuş her şeyi ve herkesi ama bu sefer bir farkla. ne zaman ki sevgisine kötülükle cevap verip canını acıtan olursa o da yemin ediyormuş onların canını acıtmaya. kalbinde biriken tüm karanlığı canını acıtan o insanlara gönderiyor ve hayatlarının mahvoluşunu izliyormuş. bu öyle keyif veriyormuş ki adalet yerini buldukça mutlu oluyormuş ama içindeki o karanlık da gittikçe beslenip büyüyor, onu daha da delirtiyormuş. sonunda hiçbir şey yetmez olmuş bu kıza ve bir gün demiş ki…

keşke hepsi ölse!
👑MerryAndrew
İnsan neden yalan söyler?

karşımızdakinin üzülmemesi için ya da kişisel mahremiyetimizi korumak adına söylenen ufak yalanlardan bahsetmiyorum. bunlar olabilecek normal şeyler. tabii ki abartılmamak kaydıyla ve bir başkasının hayatını kötü yönde etkilemek, aldatma vs. yanlış durumlar hariç.

yalanın nedeni değişse de tüm bu nedenlerin altında yatan duygu özgüven eksikliği. bu tamamen insanın kendine duyduğu saygıyla ilgili. ve bir parçacık da insanın karşısındaki kişiyi kaybetme korkusundan kaynaklı. tabi bu kaybetme korkusu karşısındakine değer verdiği anlamına değil şahsi bağımlılık duygusuna dayanıyor. dolayısıyla özgüven tehdit altında olduğunda, takıntılar ve bağımlılıklar devreye girdiğinde yalanların seviyesi artıyor ancak aynı oranda kalitesi düşüyor ve inandırıcılığı azalıyor. bir insan ne kadar usta bir yalancı dahi olsa söylenilen yalanlar, karşıdaki insanın zeka seviyesine bağlı olacak şekilde, bir noktada anlaşılıyor ve bu da karşıdaki insanın size olan güvenini bir anda alt üst edip samimiyetin sorgulanmasına sebep oluyor.
Gaf Ebesi
kusursuz bir insan ararsan,
dört dörtlük bir yalnızlık yaşarsın.

aldous huxley
Her Gün İngilizce
"İnançlarınız sizi iyi bir insan yapmaz. davranışlarınız yapar."
Tuhaf Ama Gerçek
arkadaşlar, biz sivil, medeni insanlarız. ağrı'da yaşanan katliama ne diyeceğimizi bilemiyoruz. bu vahşete sessiz kaldığımız düşünülmesin. bu terördür, vahşettir, katliamdır. buna söylenecek başka kelime bulamıyoruz. düşündükçe kanımız donuyor. bir insan bu kadar kötü olamaz. https://twitter.com/LazrailL/status/10120627575402...
Tuhaf Ama Gerçek
elinde silah olan insan kötüdür arkadaşlar.

kötü insanların yanında durmayın 👍
Tuhaf Ama Gerçek
son 50 gündür bizi esprileri ile gülümseten, dansları ile coşturan, şiirleri ile duygulandıran, hayatın sadece bir yarışı kazanmaktan veya kaybetmekten ibaret olmadığını, insan olmanın çok daha yüce bir şey olduğunu hatırlatan muharrem İnce'ye sonsuz sevgilerimizi sunuyoruz 💕

Tuhaf Ama Gerçek
demokrasi kelimesindeki "demo" latince'de "insan" demek. çok sesliliği, insanın iradesini, yani insanı yüceltmek için geliştirilmiş insanca sistem. uygulamada sesin frekansı genişletilir, daraltılır ancak insanı yücelten bir yaklaşımdır. böyle bir günde bu hiç olmadı. çok üzgünüz https://twitter.com/umitozdag/status/1010887305622...
Ümid Gurbanov
sayıma katılmak da fena değilmiş. efendi efendi zarflar sayılıyor şimdilik, benden başka pek çok insan da var. gelinirmiş yani, büyütülecek bir şey yokmuş.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)