Gaf Ebesi
İnsan her şeyi anlatamaz, zaten kelimeler de her şeyi anlatmaya yetmez.

cengiz aytmatov
Felsefe ha!
yazar murat menteş, sokakta sürekli siyaset konuşulmasından bahsediyor: ''zaten anlamak dediğimiz şey ötekini anlamaktır.''

ortayakarisik
şu sıralar sürekli hayatı sorgulamaktan bir şeylere pek odaklanamıyordum. bir şeylerin doğruluğuna veya yanlışlığına emin olamamak sıyırtıyor beni. birilerine güven duyduğumdan tam emin olamamak. gözlerim sürekli bir yere dalıyor, etkin bir şekilde birilerini dinleyemediğimi farkediyorum. kafamdaki hengame ayrı yaşamdaki hengame ayrı hepsi birbirine girmiş. okulun bitmemesi için sürekli didiniyordum şuan bitsinde şu karışıklıktan belirsizlikten kurtulayım istiyorum, sınav zamanını bir an önce atlatmak istiyorum bir yandan da hazır olmadığımı bilerek zaman geçmesin istiyorum. bir kaç insanın hayatıma kattığı güzellik olmasa sanırım bunlarla kolay başedemem. rahatlatıyorlar beni. zaten kendi kendime düşününce ne boş şeylere kafa yoruyorum diye düşünmüyor da değilim. bütün bunlar bir yana burda genelde ilk senesi olan kişilerinde olduğunu görerek belirtmek istiyorum; şu zamanlarınızı çöpe atmayın, üşengeçlik yapmayın, son senelere geldiğinizde bir sürü şey yapmak isteyip karışıklık içinde kalıyorsunuz. önümüzde uzun sene var daha diyip bir kenara atmayın bir şeyleri. hayallerinizi, isteklerinizi, meraklarınızı ertelemeyin. güzel günler hepinize🌼
Seda Özen
perdeliğin bu detayında ise; “mâşâllahu kân” yazıyor. böyle bir detayı bugüne kadar hiçbir konak, köşkte korunmuş olarak görmedim. tümünde sökülüp atılmış, konakların kendi yıkılmış zaten. demek ki önce korumak gerekirdi, ancak saklanan-korunan değeri okumak, öğrenmek mümkün.
mihrimah
büyük adamlar büyük kadınların eseridir.
dahileri doğuranda yoğuranda kadınlardır. kadının en büyük dehası dehaları yoğurmak dehasıdır.piskologlar annesevgi ve ihtimamından mahrum kalan çocukların hem yaşama şanslarının hem de ruh sağlığı bakımindan tehlikeli gelişmelere maruz kaldıkları yazar.
bu sebepten diyoruz ki annelerin, insanlığa yapabilecekleri en büyük hizmet anneliktir.
onlar bu vazifeden uzaklastrılmamalı ve bu işlerini en iyi başaracak biçimde eğitilmeli , ta,mal ve mülkünü ailesini yönetmek , manevi huzuru nu temin edebilmek için tahsil görmeli.
ve kadın bu misyonun elinde olduğu halde aile reisliğini kocalarına bırakacak kadar akıllıdır.
akıllı bir kadın yüklendiği aile mesuliyetine ek olarak birde aile reisliğini isteyerek kocasının aile ile irtibatinı zayıflatmasını istemez.
gerçekten de disiptlin edilmek istenene mesuliyet vermek zekicedir.

ya kadınlar!
kapitalist sistem meteryalizimi esas aldığından onlar aile ve kadını ekonomi ve üretim faktörü olarak hareket eder.
kapitalist sahte bir feminizm ile kadınlar çalışmaya tesfik ederken, zaten ekonomik güçlükle karşısında bunalan anneler çocuklarını evlerinde bırakarak veya birbirlerine teslim ederek fabrika veya bürolarda ekmek aramaya çıktilar.
evet kapitalizm kendi bünyesinde yeni kadın tipleri çıkarıyordu, bir taraftan kapitalistin biriktirdiği ve ele geçirdigi zenginliğin üzerine oturan,lüksün ve zenginliğin tadını çıkaran taş bebekler gibi süslenen güzel kadınlar ki bunlar ne evinde ne evin dışında çalışırlar, sadece alemlerde kumarhanelerde , seks patilerde, çılgın müzigin eşliğinde kendini kaybetmis, dans eden emeksiz mutluluk arayan beynini ve şuurunu uyuşturarak diğer insanlarin ızdıraplarına göz yuman doğurmayı istemeyen, seks hürriyeti isteyen evliliği bos veren burjuva özentisi kadın.
diğer tarafta az kazanan fakat çok sarfetmeye teşfik edilen , korkunc bir propaganda ile meydana kaprisli kaprisli kadın dünyasına ayak uydurmak ihtiyacı ile kıvranan ve erkeğin kazancı ile yetinmeyerek evinin dışında çalıştrılmaya itilen devletin himayesi ve desteğini göremediği için de zamanla proleterleşen kadın.bu kadın daha mutlu aile yuvası için ekonomik gücünü ortaya koyduğu halde zamanla çoluk çocuğun hatta ailenin çekilmez bir yük olduğu duygusunu yavaş yavaş kafasında ve gönlünde oluşturmaya başlar.dogurmadan yaşamak felsefesi ile hareket ederek amele dişi yada entipüften; yuvasına akşamdan akşama giden ve bitkin bir kadındır, yahut burjuva kadının lüksüne ve konforuna hasret duyan ve ona özenen biridir.
birde kapitalist dünyaya rağmen kendi mukaddes aile yuvasınıa vakfeden, çoluk çocuğuna adayan anneler. ancak çeşitli sebeplerle ve komplekslerle evinde çalışan kadın hakir ve hordur ve propagandayla kapitalist düzene itilmek için baskı görürler.

herkes büyük işlerde başarılarda kadının da zerafetini, estetigini zekasını görme arzusundadır.
ama bu en çok çocukların hakkıdır. kaygılarıyla daha doğmamış çocuğun elini bırakma, başka çocukların da güzel hayatı için , güzel çocuklar yetiştirmelisin.
Lagari
3 galaksi ve bir kuyruklu yıldız...

soldaki "bulutu" zaten biliyorsunuz: bizim galaksi.
sağ üstteki galaksinin ismi büyük macellan bulutu, onun altındaki ise küçük macellan bulutu.

en alttaki ise 2007'de güney yarıkürede günlerce izlenen mcnaught kuyruklu yıldızı
13. Burç
terazi: gönlüm aşktan geçti, güzel bir işim ve hayatımı rahatça sürdürecek kadar param olsun yeter diye düşünüyor olabilirsiniz. İnanın, eğitiminiz olsun olmasın sosyal olarak zaten yeterince donanımlı insanlarsınız ve elinizi attığınız tüm taşların suyunu çıkarmayı başarırsınız.
Seda Özen
mimar olarak deprem açısından güvenilir olsalar da ben de yüksek yapıda oturmam. panik, yangın, deprem anlarında merdiven kullanmak sorunlu. yangın asansörü mutlaka olmalı ama kaç kişi alır? depremde de asansör kullanılmaz. yüksek yapıda oturmak zaten teşvik edilmemeli.
Seda Özen
kırmızı rengin zaten cephe boyası olarak seçilmesi yanlış, renk solacaktır. bir de taş-tuğlanın boyanması hatalı. burası eskiden milli eğitim’in kitap satış yeriymiş. neden kitap okuyoruz? bunları yapmayacak akıl süzgecine sahip insanlar olmak için.
kültürİstanbuL
bugün kaçırılmayacak iki etkinlikten biri. diğerini zaten her pazartesi biz yapıyoruz :) https://twitter.com/handaninciMSGSU/status/9629757...
muallim
geçen yine otostop çekiyorum. şaka yaaa ilk tecrübeydi ve ben çok karşı çıkan bi insanım otostopa. bana otostop çektiren hayat size neler yapar gençlerde dikkat edin. yol kenarında üç kız sap gibi yürüyoruz, baktık olmuyor böyle:/ yanımızda ki kız tecrübeliymiş baya "özellikle yasli başlı adamlari ve aile arabalarını durduracaksin” filan diyor.. neyse ben utanıyorum tabi bu elini kaldirdikça, geride duruyorum biraz 😂 2 araba geçti ikisine de kaldırdı bu ikisi de aile arabasiydi ve doluydu.. o sıra da köpek havladi biz köpek sesini duyunca birbirimizin üstüne atladik sonra arkaya bi döndük ultra lüks araba 😍😂 bi tane teyze "kızlar nire gidiyonuz gelin götürek" demesin mi.. ben zaten teyze ile amcayi görünce allah gönderdi sizi diyip atladim arabaya 🙊 amcalarin işi turkiste olmasına rağmen bizi yurdumuza kadar biraktilar.. İlk otostop maceram bi daha yaşatmasin allah... o araba durdurma olayı acayip gergin bi olay.. millet bu şekilde nasıl dünya'yi geziyor helal valla..
İbrahim Melih Gökçek
5️⃣cİvar sakİnlerİnİn şİkayetİ doğru değİldİr. eğer mezarliktan şİkayet varsa sol taraf zaten mezarliktir.
vatandaşi tahrİk eden bİr balikçidir.
bİr kİmsenİn şahsİ menfaati İçİn onbİnlerce ankarali kaybetmİştİr.
İkazi ankara İçİn boyun borcu olarak gördüm.
kamu oyunun bİlgİsİne
TeddyBear
iki hafta önce ablama istediğim kazanmak için en az sözelden 30 bine girmem lazım dedim bana “bok kazanırsın” demişti saolasın sonra dün ona olmazsa seneye hazırlanacam zaten gidişat onu gösteriyor dedim oda bana dedi ki “daha dört ayın var yaparsın” dedi. bir dakka araya giriyorum olm sen iki hafta önce ağzıma etmişsin şimdide yaparsın diyerek beni yalandan destekliyormuş gibi yapman bile beni mutlu etti ama benim bu yalanlara kanmam zor çünkü ders çalışmadığım zaman “baraji bile geçemezsin” diyorlar ama ders çalışınca “çok güzel böyle devam falan filan” diyorlar olm birini seçinde yanarlı dönerli oynamayın bana mal değilim görüyorum sizin halinizi.
Hissiz
mezun olarak bir yılı doldurmadığım halde bayatlamış mezun diye tanımlıyorum kendimi. yaşadığım yere de alıştım sayılır. zaten en iyi yaptığım şey de bu, alışmak. hiç bir şeyin iyi olmayacağına alıştım, hayal kurmamaya alıştım. şuan işsiz ve hissiz olarak tek hedefim, en yakın zamanda işe girip ailemi yanıma almak. sonra da yalnız, mutsuz ve huysuz biri olarak rahat rahat ölebilirim.
Lagari
39)büyütme oranı, zaten teleskoplarda doğrudan aranan bir özellik de değildir. ancak mercek çapının büyük olması, daha fazla ışığın gelmesini sağlayacağı için sönük gök cisimlerini görmenizi de sağlayacak. bu hem gözle gözlem için, hem de fotoğrafçılık için çok önemli.
admiral
arkadaşlar dün hatırlarsanız ücretli öğretmenlik ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştum bu paylaşımımla ilgili bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum söylediğim gibi tüm belgelerimi teslim etmiştim ve kaydım yapılmıştı fakat bu gün bir telefon geldi biz canik ilçe milli eğitimden arıyoruz sizi atamanızı yapmıştık fakat sizin yerinize yargı kararı ile başkası atandı sizinle çalışamayacağız ama kesinlikle sizin branşınızdan açık olursa ilk sizi alacağız falan kusura bakmayın bilmem ne ? bende teşekkür ettiğimi zaten yüksek lisans yaptığımı gerek olmadığını söyledim. şimdi burdaki yorumu sizlere bırakıyorum "yargı kararı? " ile atanmış birisi varmış. aah türkiye cumhuriyeti devleti ben 12 sene en iyi ilkokul- lisede okuyayım 4 sene üniversite okuyayım artı 2 tanede açık öğretimden diplomam var ve şimdi kendi alanımda yüksek lisans yapıyorum buna rağmen sen bana 600 lira maaşı çok gördün ona bile felancanın oğlunu veya kızını yerleştirdin. ne istiyorsun bunu bimerden yazsam bi dert yazmasam başka bi dert insanların umutlarıyla oynamak ne kadar kolay olmuş bu memlekette . dağlara çıkmadık polise silah sıkmadık tek istediğimiz bizde bu ülkenin yeni neslinin eğitiminde katkı sağlamak. ben yılmadan devam edeceğim. rakı masasındaki imam gibi olmak istemiyorum işimi hakkıyla yapacağım hiç bir torpil kullanmadan kimsenin hakkına girmeden kariyerimi en iyi şekilde yapacağım. ülkemi seviyorum. bu ülkede çalışamayacaksam kimliğimde neden tc yazıyor. önüme çok fırsat geçti yurt dışı için halada var ama ben ülkemi tercih etmek istiyorum bu ülkede düşünen gençler yetişsin istiyorum. bu ülkede markette hazırı var ne gerek var demek yerine bu nasıl yapılmış diye sorgulayan öğrenciler görmek istiyorum. meslek lisesi diye aşağılanan çocuklarımızın yerli projelerde türkiyeyi temsil ettiğini görmek istiyorum. söyleyin bana çok şey istiyorsam çekip giderim ama bu mümkün yapılabilir çocukları tahtada döven öğretmenler yada kızlara tecavüz eden sapık öğretmenler görmek istemiyorum. yemin ederim çok doldum artık. akşam akşam başınızı şişirdim özür diliyorum. saygı ve sevgilerimle..
13. Burç
aslan: daha önce ilgisini farkına varmadığınız birisi size duygularını açabilir. bunun karşısında şok yaşayabilirsiniz. ancak dikkatli düşünmelisiniz, acaba o kişi zaten size ilgisini belli ediyordu da siz görmezden mi geliyordunuz? kafanız karışabilir. İkilemde kalacaksınız.
cüneyt özdemir
yıllar geçtikçe sanki sevdiğimiz şarkılar da bizimle beraber yaşlanıyor. gibi... https://open.spotify.com/track/07a4KTlNgubmp3NQ18N... neyse zaten hiç halim yok!
irfan Değirmenci
“hayır dediği için kovulmadı, reytingi düşüktü zaten gönderilecekti” gibi yalanlar sıralandı bana söz hakkı verilmeyen programlarda. kanal, üzerime 4 sunucu denedi, izlemediniz,izlemiyorsunuz. reytingin ne olduğunu aylardır tıka basa doldurduğunuz tiyatrolarda gösteriyorsunuz🙏

Nerede Çekildi
keloğlan (1971)
-demek sen padişahın soytarısısın? pekiiii, neden seni saraydan attılar?
-padişahı güldürüyorum diye.
-acayip...vazifen bu değil mi?
-bugünlerde büyük derdi var.
-hiç padişahın derdi olur mu canım? altında taht, başında taç, millet zaten aç...
yer: eyüp

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)