ortmenim
şu sıralar garip bir şekilde ölecekmiş gibi hissediyorum. sanırım vizelerin gelmiş olması okulun bu sene biteceğini bana bir kere daha acıyla hatırlattı. okulun her köşesinde bir anımın olması o köşelere bakarken gözlerimin dolmasına sebep oluyor. zaman çok çabuk geçiyor arkadaşlar. gerçekten çabuk geçiyor... daha dün beyimle tanıştık sanki hangi ara nişanlandık aklım almıyor doğrusu. ben de ölecekmiş gibi hissetmemden ve mezun olacak olmamdan kaynaklı burayı birazcık tavsiye aracısı olarak kullanmak istiyorum. bir çoğunuz muhtemelen sen kimsin sana mı kaldı falan diyecek ama umrumda değil. okumak istemeyen okumaz 🙃 belki bir gün buraya yeni gelenler benim adıma tıklar ve tavsiyelerim onlara bir noktadan da olsa dokunur 😇
şimdi sıra tavsiyede; İnsanlar bencil. gerçekten fazla benciller. kendi çıkarları için,kendilerini düşündükleri için yapmayacakları hiçbir şey yok. ona göre davranın
İyi geceler
Omügiller👻
#KykBorcumuzaÇözümİstiyoruz üniversiteden 20 bin lira borç ile mezun olacak nesiller var, böyle gençlerden sakin olmamızı istiyorsunuz
snorlax
İnsanları izliyor gibi görünüyorum muhtemelen böyle şarkı dinleyip etrafıma bakarken ama çoğu zaman aklımdan geçen şeyler ön plandadır. aynı şarkıyı bu kaçıncı dinleyişim bilmiyorum bile. eskiden beri bir elektrikli bisiklet sahibi olma isteğim var. hatta o şekilde gezmek... sakıncalı bulunuyor. fark ettim de pek çok isteğim bu sebeple geri plana atılıyor, ben de müsaade ediyorum. bazıları erteleniyor sözde zamanı olmadığı gerekçesi ile. fakat daha önce de olduğu gibi onların da başına aynı şey gelecek. bunu düşünürken buldum kendimi. nereye kadar böyle olur diye sordum kendime. bir zaman gelecek ki başka şeyler çıkacak bu kez de onlar engel olacak. ve zaman geri dönüşü mümkün olmayan en önemli şey. görmek istediğim sayısız yer, yapmak istediğim nice şey var. telefonumu kapatıp ılık tuzlu su ayağıma çarparken sahilde yürümek, karşıda gördüğüm kayalığa tırmanıp zirveye ulaşınca güneş' in batışını izlemek istiyorum mesela. önceliklerimin belli bir kalıpta ve herkesçe kabul edilen şeyler olması üzücü. bunu başka sebeplerden benimsemiş olmak daha da üzücü. misal okulum uzuyor fakat ben hayatımda ne gibi şeyler olur diye düşünürken ya da bu süreçte başka ne yapıp bunu işe yarar bir hale getirebilirim derken diğerleri başkalarına ne diyebilecekleri üzerine düşünüyor. ne yalan söyleyeyim tam da şu an gözler dolar da acı bir gülümseme yerleşir ya hani o var işte. belki de uzaklaşma ve bir başıma bir şeyler yapma isteğim hep bundandır temelde. şarkılar insanın ruh halini etkiliyor bir kez daha görmüş oldum :) gününüzün kalan zamanı şahane geçsin dedikodu meclisi. esen kalın 🍁
muallim✔
akşam babamla konuşuyorum bana görücü gelmek istiyorlarmış filan işte... bir değil iki değil tam beş tane. evet yanlış duymadınız beş kavonoz bal ay pardon görücü gelmiş 😂 neyse babama sen hangisini uygun görürsen onla olur baba dedim. babam utanma söyle dedi yok estafullah babacim siz iyisini bilirsiniz dedim. umarım babamın uygun gördüğü 1.80 boyunda göbekli ve maço olur..
aslında konuşma şu şekildeydi: neyyy görücü muu? kim? tanıyor muyum? hangisi daha yakışıklı? babam "höyttt".. sen ne dedin? babam "yok" dedim.. yeaaa baba niye kismetimi kapitiyin ayıp ama bu senin yaptiğin. babam "önce atan onlar sonra yine gelir onlar sgdhjfd"
ben senin parani yemeden verir miyim kocaya demeseydi iyiydi.. söyle kaç para istiyorsun dedim "para değil ev istiyorum" dedi. benim maaş 20 bin olacak da benim mi haberim yok acaba :/ neyse yaşlandı zaten o dediğini çok dikkate almiyorum.
o değil de memlekette böyle seni bi yerlerde bekleyen bi insanlarin olması güzel duygu be😂
cağnimmm görücülerim benim💕
Galaxygirl
belki aynı tramvaya bindik sizlerle belki birbirimizi ittik yer kapmak için belki aynı siniftayiz sizinle her dersi beraber işledik ya da ne bileyim belki de kampüste görüp gıcık olduk birbirimize .ama buraya gelip farklı nicklerle gizledik birbirimizi görünmezlik iksirini bulmuş gibi .iyi yazdık kötü yazdık bazen birbirimize ama genel anlamda birbirimizi görünce gıcık olduysak bile burada birbirimizi gormedigimiz kimin kim olduğunu bilmedigimiz için ısındık kaynastik yakinmisiz gibi içimizi döktük yeri geldi elestirdik yeri geldi sevdik onayladik destek çıktık .normal hayatta nicklerimiz yok tabi fakat her insanin maskesi vardır .insanlara bu öyle söyle diye yaklasmayin o maskenin altında belki de ruh eşiniz belki dostunuz olacak kişi ya da dusmaniniz bile vardır .kısaca on yargılı olmayın kimseye .niye böyle bir şey yazdım şimdi bunu dusunucem izninizle 😅😴
National Türkiye
database
günaydın ahali hava güzel olacak dediler nasıl dışarı çıkılır mı
National Türkiye
aşkın hangi evresindesiniz? yakınlarda evlilik var mı? ne olacak bu ilişkinin sonu? 👩‍❤️‍👨☕ http://www.yamiba.com
13. Burç
balık: aileniz sizin için çok değerli, tıpkı olması gerektiği gibi. ancak bunu onlara yeterince gösteremiyor olabilirsiniz. kendi hayatınızın derdine düşerek onları biraz boşlamış olmanız mümkün. aileniz, onlardan uzaklaştığınızı düşünmeden bağları kuvvetlendirseniz iyi olacak.
Beşiktaş JK
ricardo quaresma: takımımı kutluyorum bu seviyeye geldiğimiz için. yarın zor bir maç olacak. güçlü bir takıma karşı oynayacağız.
#Beşiktaş
#UCL
Tuhaf Ama Gerçek
şimdi devlet vatandaşını koruyamamış oluyor. dolandırılanlara para iadesi yapılacak mı? ya sırf devletten para koparmak için örgütlenmiş bir oluşumsa? belki de mağdurlar dolandırıcıdır. günün sonunda asıl mağdur vergisini veren vatandaş olacak.
Nerede Çekildi
çöpçüler krali (1977)
evlilik teklifini alan apti gibi allahahalahahahahalallah :)
hadi yatağa :)) (ben yatmıyorum:)
yarın güzel bir gün olacak :)
yine güneş doğacak. İnekler yine mö mö diyecek :)
hindiler "glu glu", tavuklar "gıd gıddak":)
herkese İyİ geceler, İyİ kİ varsiniz:)
ceksiparov
26 mart pazartesi keti rock city’e geliyor. bir omü mezunu olarak sizleri unutmadım buradan gelecekler için güzel bir indirimim olacak.
bilmeyenler için ;konserden önce omü de söyleşi olacak mutlaka gelin
Beşiktaş JK
fikret orman: volvo, futbol takımımızın oyuncularına ve üst düzey yöneticilerimize araç sponsorluğu yapacak ve 1903 tribünün adı, volvo 1903 tribünü olacak.
Zeze
naiflik üzerine yazmak istiyorum. ya da naif olanlar üzerine. naiflik denilince aklıma şiir geliyor. ama öylesine yazılanlar değil. İncelikle yazılmış, sevgi dolu inci gibi şiirler. mesela yedi güzel adamda erdem bayezıdın şiir yazdığı bir sahne vardı. o naiflik benim için. sanki kalemi sert tutsa defter incinecek, sanki yanlış kelimeyi seçse şiir kırılacak gibi. naiflik kırılmaktan korkmak değil, kırmaktan sakınmak. İncitirim diye ince davranmak. sevdanın naifi de öyle değil mi ? kuş gibi, tuttuğunda fazla sıkıversen ölür ya, öyle. sevdanın naifi kendin olamamaktan korkmak değil, inciteceğinden çekinmek. yüreğini kendi yüreğinden fazla el üstünde tutmak değil mi ? onun kalbini benzetecek bi şey bulamamak ya da. kıymet vermek, verdiğini hissettirmek değil mi? dünyada yalnız o varmış gibi hissettirmek değil de, onca insan arasında ‘bakelem’ sensin demek değil mi ? has olmak, hassas olmak... abartacağım diye aşırıya kaçmamak, öylesine sade, içten öylesine sevmek değil mi ? öylesine evet, hiçbir çaba sarfetmeden denk gelişle sevmek değil mi ? herkesin kullandığı kelimelere ihtiyaç duymadan, herkesin görmesine, bilmesine gerek kalmadan, basitçe köşelerde yaşamak.. gizlisi makbul değil mi ya sevdanın ? kapı kapanınca içeride kalan değil mi sevda ? İyisinde kötüsünde bir olmak, gözleriyle dertleşmek değil mi sevdanın niyeti ? ona şiir yazmadan bile şiirlere konu olacak aşkı yaşatmak ?

hani diyoruz ya... eski sevdalar naifmiş. sen birlikte aç kaldığında gözüyle sana teselli vereni sevmez misin ? onlar birileri bilsin diye yapmadılar ki yaptıklarını. utanmanın merkezinde yaşadıkları hayatlarını kapının ardındaki dünyalarına, aşklarına taşıdılar. sevdayı hayatın içine sığdırdı onlar. yayılan şeyin kokusu azalır ya o misal, o yüzden yaymadı onlar. o yüzden içlerinde taştıkça taştı.

bu zamanda hayanın sevdasını istiyorum işte. naifliğini istiyorum. sadesinde, gizlisinde, içtenliğindeyim sevdanın.
Tuhaf Ama Gerçek
mcdonald's, kadınlar günü dolayısı ile, kaliforniya'daki bir şubesinin önündeki ikonik "m" harfini İngilizce'de 'kadın' anlamına gelen 'woman' kelimesinin baş harfi olan "w" olacak şekilde ters çevirdi.
Oylesinebirvarlik
alın dünyanızı başınıza çalın diyesim var. akşam üstü bir öfke çöktü, yerin dibine girdim, çıkamıyorum. çıkmak da istemiyorum. ne sorunum var bu kadar insanları takacak onu da bilmiyorum. bezdim ya, kimsenin gelmemesinden, iki günde bir kendimi sahile vurup sigaraya vurmaktan, gelenlerin geçmişimin bomboş insanlar çıkmasından bezdim abi. 2 sene psikiyatriye gittik ne haltıma yaradı? ne vardı bu kadar takacak bir insan olacak. çoğu gibi umursamaz olmayı bi ben beceremedim. ağlayamıorum bile rahatlamak için. başlarım dünyasına da insanına da!
Tuhaf Ama Gerçek
uber, yakında sürücüsüz araçlarını kullanıma aldığında acaba uber şoförleri taksiciler'e karşı uber'in yanında durdukları için pişman olacak mı?
Fırat

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)