ceyrekmuhendis
aklımdan neler geçmiyor ki. İçim çok sıkkın be. düşündüğüm pek bir şey yok aslında. sadece düşünürken dişlerimi sıkıyorum. bunu farkediyorum. nefes almayı unutuyorum bazen. şuan staj yaptığım laboratuvarda daha fazla duramayacağımı anlayıp 1 saat önceden çıktım fabrikadan. bilmiyorum neden böyleyim ya. bana ne lazım biliyor musunuz? deniz, kum ve tamı tamına 3 ay. fazlası değil. kendime doymak istiyorum. en son ne zaman dinlendim bilmiyorum. dinledim kendimi.... her gün eve dönerken bu soruyu soruyorum kendime. sanırım sadece serviste yalnız kalıyorum. bir de şu kas rahatsızlığım son günlerde baş göstermeye başladı. nefret ediyorum ya. resmen bütun moralimi bitiriyor. biraz da ona sıkkınım. neyse şimdi eve gidip şöyle 10 saat kadar uyuyayım bari 😊
ceyrekmuhendis
stajdan selam olsun sitemin güzel insanlarına... neşem yerinde ama uykum olduğu için mahkeme duvarı gibi suratla geziyorum. günaydınnn!!
ceyrekmuhendis
admin ya şimdi her yazdığım paylaşılıyor ya. beni bir stres sardı he. böyle ilk defa bakkala gidişimi hatırladım. öyle bir korkak ve özgürüm 😂 çok enteresan hee!! neyseee ellerinize sağlık sevdim ben buraları😊
ceyrekmuhendis
içimde bir şey biriksin istedim. o yüzden düsünme zamanı tanıdım kendime biraz. sonuç ne mi? sanırım annemin benden beklediği şeyin benim kendimden beklediğimden birazcık fazla oluşu... bunu nasıl anladım biliyor musunuz? hemen anlatıyorumm.
bilindiği üzere çeyrek staja başladı. tabi bilmeyen varsa ögrensin yani. her sabah 6 buçukta itinayla kalkıp 7 buçuktaki servise yetişip bütün gün laboratuvarda numune analizi yapıyorum. bugün 4.gün evet. şuanlık seviyorum sanırım bu işi. ama her sabah 6da kalkmak ve 4e kadar zamanını çalışarak geçirmek ne bileyim abi ya. benlik durumlar değil. sanırım ben çalışmam ya 😂😂 şaka bir yana gerçekten mesleğimi sevdiğimi farkettim. henüz bir işim yok ama olsaydı. sanırım işimide severdim. ve şuan ofisten yazıyorum. bana masa bile ayarladılar. birimin en genç çalışanı olarak keyfim yerinde. ha birde para verseler bal dök yala resmen. para yok tabi. çok üzücü. neyse asıl konu şu. annem bir gün beni aradı. tam o sırada toplantıdaydım. ve annem otomatik mesajlardan 'toplantıdayım'ı gönderdim. eve geldiğimde bana ne dedi biliyor musunuz? şimdi tam cümleyi yazıyorum. "bana o mesajı attın ya öyle hayaller kurdum ki. başarılı bir mühendis olmuşsun toplantılar yapıyorsun falan..." dedi ama öyle hevesli ve mutluydu ki. ne bileyim ben kendimde bu heyecanı ve başarıyı göremezken annemin bunun üzerine hayal kurup yaşaması beni hem üzdü hemde güven verdi. ve sanırım bu fazla güven alarmdan 1 buçuk saat önce uyanmama ve 6 da evden çıkıp 7deki servisi beklemeye gitmeme sebep oldu bu sabah. sonra eve geri döndüm. işe bir saat önceden gitmeye çalışmak niye?? gerçekten bunu neden yaptım bilmiyorum. saatleri karıştırdım galiba. bunuda durağa gittigimde alarmın çalmasıyla anladım. yani teknik olarak uyanmam gereken saatte sokakta oluşum. durumu farkettiğim anda katıla katıla gülmem. annemin benle dalga geçişi. ne sabahtı ama!! ki ben alarmda 1 dakikanın hesabını yapan biriydim. kendine gel çeyrek!!
ceyrekmuhendis
her memlekete gittiğimde otobüste yaşadığım olaylar vardır. olaysız geçmez pek yolculuğum. zaten bu yüzden çok severim otobüsleri insanları sıcak bir kere. anadolu insanın ahlak yapısıyla baş başasın. neyse olaya geçeyim uzatmadan. ben yolculukta paso uyuyan biriyim. her türlüde uyuyabilirim. samsun otogardan çıkışını bir görürüm birde memlekete girişini oyle uyurum. yine uyuyorum. ayağıma bir şey dokundu. ama böyle sıcak bir şey. ayak bileğime sürekli vurup vurup duruyor. önce korktum. sonra doğruldum artık ne cesaretse dedim elliyor galiba beni 😂😂😂 sonra elimi aşağıya attım. bana dokunan şeyin minicik küçucuk bir insan ayağı oldugunu görünce bir tuhaf hissettim. olayı anlayana kadar neler düşündüm. bebek düştü herhalde. kaldırayım bari ben falan dedim. otobüsü katacaktım birbirine. tabi meğer annesi oraya yatırmış oda ayağıyla benim ayağıma dokunup oyun mu yapıyor pek fikrim yok. sessiz sessiz orda yatıyormuş. yaklaşık bir 20 dakika daha ayağıyla vurdu bana. İçim öyle tuhaf oldu. insan yavrusu işte dedim. doğanındaki yavruların içinde en masumu. ördek yavrusu yumurtadan çıktığı gibi yüzermiş. ama insan yavrusu öyle mi? başındaki melek onu korumazsa yok olur gider. ben bunları ve onun masumluğunu düşünürken bir ben vuruyorum ayağına bir o vuruyor bana. biraz oynadık sonra anne alıp yanına oturttu. huysuzlandı biraz sonra tekrar uyudu. ulan dedim. kurban olurum sana be!
ceyrekmuhendis
finalden kaldım biliyorum
nedir hoca derdin benimle
bütüne gireceğim geliyorum
derdin nedir benimle?

köpek gibi çalıştım bütüne
ff almak yok bu kez kaderde
emeklerim olmasın boca
ben verecem bu dersi hocaaaaa

boru gibi soracaksın biliyorum
geçir beni son bir defa nolursun
elli versen yeter!! 😤
bu okul uzarsa halim beter!!!

@guvenvermiyordemissin 'e ithafen yazılmıştır.
ceyrekmuhendis
evet gençler... çeyrek sizlere üniversite durağında r11 beklerken selam vermek istiyor. ula @limos bak açtım şom ağzımı benim olay bitti. neyseee... zaten alıştım da. biri bana büyü mü yaptı la? hiç kimseyle dikiş tutmuyor. ki bu birazda benim elimde olan bir şey ama kimseyi o değerde görmüyorum. gerçi anneminde dediği gibi " sen ayran gönüllüsün sevemezsin." haklı galiba...
bu arada son r11 bu sanırım. bayağıda arkada kaldım he. insallah binebilirim. yine yurda geç kaldım! neysee zaten son günlerim yurtta. sonra memleket!! canım memleketim 😊 şu 6 tane bütümü vereyimde gidem bari(veremedi, dönem uzattı.) zaten şuan 5 yıllık okuyorum. ha beni bir darluk aldı da!
ceyrekmuhendis
canım dedikodu ailem... bu gece sebepsiz girdim ve anlatacak bir şeyim yok. selam vermek için yazıyorum sadece. kucak dolusu selamlar genç dostlarım 🙌🙌🙌 iyi geceler!!
ceyrekmuhendis
final haftasında sınavlara çalışışım @guvenvermiyordemissin 'in şiirleri gibi 😂
ceyrekmuhendis
şimdi size bir melekten bahsetmek istiyorum. her zaman gittiğim sahile yine gittim. arkadaşımla sohbet muhabbet derken. bir çocuk etrafımızda koşuyor. bize bakıyor, gülüyor. çocuk dediysem rahat 14 15 var. ama o bir melek. hani şu gözleri çekik ve kocaman olan, sarışın,sevecen, insanlardan eksiği değilde bir kromozom fazlası olan melekler var ya. heh onlardan sadece bir tanesiydi. ne zaman bize baksa gülümsedim ona. etrafta hiç gelincik olmamasına rağmen. nerden bulduysa koparıp yanımızdaki banka bırakıp. arkamızdaki bir banka oturmuş. bizi izliyor. biz kalktık ordan. ona baktım. bir bize bakıyor bir çiçege. oyle üzgün bakıyor ki. sanırım almayacağımızı düşündü. döndüm aldım. ona baktım, gülümsedim. öyle utangaç, öyle mahcup bir ifadeyle başını öne eğdi ki. o an kocaman sarılmak istedim ona. gözlerim doldu. ne kadar sulu gözüm dimi? benim en sevdiğim çicek yoktu. hepsini severdim. ama ben anısı olan şeyleri severim. o günden itibaren en sevdiğim çicek bahar aylarında açan ve yaza girdiğimizde kaybolan gelincik çiçegidir. 😊
ceyrekmuhendis
çeyrek grip oldu. finallere de çalışmıyor vizelere çalışmadığı gibi. gençler canım sıkılıyor. sürekli uyumak istiyorum. sanırım ateşim var ya. biri bana dondurma alsın 😊 ama twister olanlarından . @limos kalk gel kız bizim odaya. çay koyup azcık sohbet edek yağmurda 😂
neyse o kadar üşengecim ki. şu yazıyı bile yazarken yoruldum. hepinize bol bol sabır ve zihin açıklığı diliyorum. öpüldünüz genç dostlarım. (bana izlenecek bir kaç film önerin bari. tavla oynaya oynaya işi çözdüm. yenilmek nedir bilmiyorum. heheheh 😂 hoşuma da gitmiyor değil hani bu durum. azcık da batak atam bari 😂)
ceyrekmuhendis
röportajın konusu önceki yazımda bahsettiğim konu olunca konuşma hakkı buldum diyebilirim. aslında röpartaj için yorumumu biraz daha geç yapmak istiyordum lakin öyle çirkin yazılar okudum ki dayanamadım. 3 madde yazacağım.
1- saygıdan ve nezaketten uzak insanlarız ne yazıkki. videodaki kızın saçından tut, insanların konuşmasına kadar öyle çirkinleşildi ki. sınır tanımıyoruz çirkinleşmekte.
2- videodaki erkeklerin ne dediğinden çok kadınların ne dediğinle ilgilenen biri olarak bir kadının "tabiki erkek ödemeli" demesi beni çok üzdü. çünkü güç bu değildir. beni sevdiğim adam hesap ödeyerek -videodaki bir arkadaşın tabiriyle- güvende hissettiremez. hatta bu beni rahatsız eder. erkeklere yüklediğimiz, rahatsız olduğumuz ne varsa bu bizim eserimiz kusura bakmayın. sen sıradan bir hesap ödemeyi bile cinsiyetlendirmemelisin. kadın böyle mi yapar? erkek adam böyle olmalıdır. şu algılarınızı değistirin ya. erkek toplumda güçlü değildir. bu gemi iki kişilik. adamın sırtına yükle yükü geç kenara.
3- videodaki bir kızın söylediği laf dikkatimi çekti. "makyaj malzemelerine cok para veriyoruz. erkeklerde para vardır." ne yani. sen harcama yapıyorsun diye o adam seni mi doyuracak? ya da o kadın diye hep sen mi önde duracaksın. sözde sen güçlüsün, ağlamazsın, zora girmezsin, kadın hep korunup kollanmalı,yerini yurdunu bilmeli. kadının önünde duracaksın yani bu mudur? algınız bile eril. (sona doğru sinirlendim galiba)
ceyrekmuhendis
bu yazıyı yaklaşık 10 dakika önce çok sevdiğim bir tiyotrocunun postunun altında okuduğum bir yazı sayesinde yazıyorum.. burada da belirtmek istedim. yaşadığım, hissettiğim ama bir türlü dile getiremediğim düşünceleri öyle güzel anlatmış ki.
çevremde gördüğüm ve tanıdığım erkeklerde farkettigim tek nokta var. ekonomik bağımsızlığı elinde, gelecek kaygıları daha az olan, kendine güvenen, ne istediğini bilen, ayakları üstünde durabilen, özellikle yıllardır alıştıkları "önce erkekler adım atar" klişesini yıkıp geçen kadınlarla karşılaşınca korkuyorlar. çoğu daha 1.ayda "biz şimdi neyiz? " diyip evlenmekten bahis açan kadınları gördükçe konuşmaktan, yüzleşmekten, yanlışı göstermekten çekinmeyen, kendi doğruları olan, yönetmeye alışkın bünyelerinde ters etki yaratan yeni nesil kadınlarla kendilerini akışa bırakmakta zorlanıyorlar.
beyler haklı. yıllarca saçma sapan kaprislerimizle, karşılıksız almaya çalışan zihniyetlerimizle, evin direği misyonunu yüklememizle adamları bunalttık. şimdi karşılarına geçip kurban psikolojimiz olmadan, mertçe ilişki yaşamak istediğimiz de aynı adamlardan "kafam karışık" cümlesini duyuyoruz. alışık değiller çünkü "bizlere bir gelecek saglayabileceklerinden" emin değiller. İhtiyaç da yok zaten.
beyler nacizane tavsiyem rahat olun. bu kadınlar sizi domestik şekilde sömürmek derdinde değiller. paranızla ilgilenmiyorlar. evliliği sosyal bir başarı olarak görmüyorlar. sakin olun ve yaşayın. her şey doğru günü, zamanı geldiğinde konuşulur. egolarınızın korkularına, gurur oyunlarına, elalem ne der tasalarınıza kulak asmayın....
ceyrekmuhendis
canım dedikoducularım 😊 öyle mutluyum ki. yaşadığım hayattan o kadar razıyım ki. kelimeler bulamıyorum ifade edemiyorum. düşünüyorum dertlerimi. ailemi düşünüyorum. üzülmüyorum bile öyle huzurluyum. sizde mutlu olun. o kadar güzel bir duygu ki. sıcacık oluyor insanın yüreği 😊 sevgi önemli şey gençler😊
ceyrekmuhendis
çeyrek yılın ilk pikniğini yapıp 3 yarım köfte ekmek yediğine göre samsun'a gönül rahatlığıyla gelebilir. evet 1 buçuk ekmek yemiş oldum. daha da yerim de işte insan bir yerden sonra yanındakileri de düşünüyor 😄 yiyemedim. tek cümleyle özetliyorum abi çok iyi ya!!! yalın ayak çimlerde yattım. toprakta yalın ayak yürümek insanı rahatlatıyormuş diye duydum bir yerden. yalan değil yani güzeldi 😊 piknik alanını gezerken şelaleye indik. muazzam bir sesi var. etkileyiciydi. ne yalan söyleyeyim dibine kadar inince sesin yoğunluğu, şelale sularının duman gibi gözüküp yüzüme tane tane dokunuşu, o serinlik büyülerken dizlerimi titretti 😊 heyecan ve korku vücuduma etki etti sanırım. sıvadım paçaları kenardaki taşlardan birine oturup buz gibi suya şelaleye inmek için tam 534 adım atmış olan ayaklarımı soktum. evet! merak ettim ve saydım. ben böyle şeylere tuhaf bir şekilde gerek duyarım 😊 neden bilmiyorum? yaklaşık 10 dakika sonra suyun soğukluğundan olsa gerek 26 derece havada üşüdüm 😊 yukarı hızlı hızlı çıktık ve bir tahtaya hatıra olarak insanlar bir şeyler yazıyordu. ceyrek geri kalır mı? asla 😊 oraya omü yazdım 😊 bir çok okul adını yazmışken benim canım okulum asla geri kalmamalıydı değil mi? 😊 he bu arada gençler çeyrek samsuna ayak basmak üzere 😄 bela geliyorum diyor! hadi bir klasik yapalım. açık seçik aşk bandosu-my darling
ceyrekmuhendis
size bir müjdeyle gelirim demiştim ya. müjdemi isterim 😂 ama konu ben değilim. geldi bahar ayları gevşer gönül yayları demişler ya. heh o misal maşallah! herkeste bir bayram havası bir mutluluk bir bolluk bir bereket 😊 bizim @nincakaplumbaga aşık olmuş varsa alırız bir hayırlı olsunuzu 😂 darısı bütün aşka hazır kalplere inşallah 😊 öpüldünüz genç dostlarım!!
ceyrekmuhendis
gençler ve genç kalanlar!! sözüm sizlere. napaysunuz beee! öyle arada giriyorum siteye. bakıyorum herkes bıraktığım gibi 😊 @seaaa ayran içmeye devam mı kız? @ikizler noldu senin gönül işleri? @nincakaplumbaga bak 2 gündür sesin çıkmıyor. benden gizli sigara icmiyorsun değil mi? ahahah😂 sigara konusu şey ya. nincayla anlaştık sigarayı bırakmak için. ben tatilimin 3.haftasındayım ve hiç içmedim. bıraktım galiba 😊 şuan mutfaktayım. ispanak ayıkladım. az sonra doğrayıp yemek yapacağım. laf aramızda iyi yemek yaparım 😊 biraz moralim yerinde bugün. kafam sakin, iyiyim. şimdi sadece beklemedeyim. bir kaç güne belki size bir müjdeyle gelirim 😂 hadi bana biraz şans dileyin, öpüldünüz. he bu arada @admin ya 1.geleneksel omü dedikodu pikniği noldu? ya da bensiz mi yaptınız ? sorayım dedim. 😂😂
ceyrekmuhendis
23 nisan. çocukken her 23 nisan sabahı kahvaltıdan sonra annem ve babamla stada giderdik. kutlamaları izlemek için. öyle değişik bir heyecan olurdu ki içimde. bugün benim bayramım derdim. o gün annem bana istediğim dondurmayı yiyebilecegimi söylerdi. ya da istediğim herhangi bir şeyi alabileceğimi. 😊 anlamlı bir gündü benim için. liseye geçince erkek kardeşim için anlamlıydı 23 nisan şenlikleri. 😊😊 bugün küçük yegenlerim için çok üzüldüm. biri 10 yaşında diğeri 7 yaşında... bugün onların bayramı olmalı aslında. sabah uyandım baktım kimsede bir heyecan yok. yani yengem ve abimde bu konuyla ilgili hiç bir değer yok. çocukların kaçırdıklarını gördükçe daha da üzüldüm. bende baktım kutlamalara götüremiyorum. dedim bugün 23 nisan sizin gününüz! hadi en çok neyi yapmak istiyorsunuz, söyleyin onu yapalım dedim. cebimdeki paraya kadar düşündüm. ne deseler yapacaktım. ne dediler biliyor musunuz? öyle temizler ki. duyunca hayret ettim. çocuklardan öğrenmeliyiz insan olmayı. slime yapalım dediler. düşünebiliyor musunuz? şuan duygularımı anlatamıyorum. ama öylesine mutlu oldum ki. mutluluğun maddiyata bakmadığını onlardan öğrendim bugün. oturduk. saatlerce güldük, eğlendik, kirlendik ve başarısız olduk. onların gözlerindeki mutluluğu görseniz başkaydı. bambaşkaydı. bir çocuğa emanet edin gününüzü. gerisini o halledecektir.
ceyrekmuhendis
gençler gençler.... memlekette uzun süreli bir tatil yapmayı düşünüyordum. buraya geldim geleli bir şeyler farkediyorum. neden özlemediğimi? neden kendimi bir yere ait hissetmediğimi? bir sürü neden sorusuna cevabım işte tam olarak böyle zamanlarda var oluyor. ne aşk ne ihanet ne yalan ne de ölüm... hiç biri yıkamadı. beni yıkan, yaralayan tek şeyin annem ve babam olduğunu buraya geldiğimde anlıyorum. şimdi burda salak saçma ailevi dertlerimi anlatıp sizide baymayacagım. merak etmeyin sorun yok 😂 zaten ben alıştım artık. üzülmüyorum. sevgisiz ve yalnız oluşuma. sadece uzak durmam gerekiyor. çünkü onları çok seviyorum. bana yaptıklarına rağmen ailemi o kadar seviyorum ki. benden uzakta olduklarında canımı yakmıyorlar. en iyisi uzak olmak. ki zaten hayatta da böyle değil miyiz? İnsanlara belli bir mesafede durmak lazım. fazla yakın olmak zarar veriyor.
İnançlı bir insanım. bazen öyle doluyorum ki. göğsüm ortası acıya acıya ona sığınıp dualar ediyorum. fiziksel bir acı bu. gerçekten hissediyorum. canım yanıyor. öyle içten ediyorum ki. dert yakinmıyorum mızmızlanmıyorum. ama artık bir şeylere dur demek istiyorum. burda biri var babasına hiç sarılamamış biri. belki kendini tanır. onun hikayesini duyduktan sonra babama sarılmam gerektiğini düşündüm. olmuyor abi olmuyor. İnsan o yakınlığı göremeyince yapamıyor bir şeyleri.
neyseeee... bazen diyorum ki kendime. bu dünyadan fazla bir şey bekleme çeyrek. bir şeyleri abartmada, büyütme. allah biliyor ya. hepimiz içimde fırtınalar koparken mutlu değil miyiz?