karakutuu
oy le bir sektörde çalışıyorum ki savaş bile çıksa ben çalışmaya devam atom bombası atsalar yine iş devam ediyor bayram seyran tatiller farketmez insanoğlu nesli tükenmedikçe bizim işler de devam bugün iki yada üç saat rüzgar altında kaldım millet korona diyor ben basim ağrıyor diyorum lanet girsin bir yandan da seviniyorum sonuçta hiç bitmeyecek bir isim var
karakutuu
bir zamanlar kel bir derviş berbere gitmis kafasını kazımak için o arada iri yapılı bir serseri de tras olmak için berbere gelmiş kalk ulan kel ben tras olacağım demiş dervişin ensesine bir tokat geçirmiş. derviş sakince kalkıp buyur demiş adam bir yandan tras oluyor bir yandan da kel ne bakıyorsun kel imana gel gibi sözlerle dervişe takılmaktan kendini alamıyormuş trasi bitmiş kalkmış son kez dervişin kafasına vurmuş derviş ise tüm bunlara sabredip ağzını bile açmamış adam dükkandan çıkar çıkmaz meydandan ipleri kopan bir at arabasının dingilleri kafasını kopartıp berber dükkanının önüne doğru yuvarlamış. berber bu olayın şokunu atlatinca dervişe dönüp biraz ağır olmadı mi derviş efendi demiş serviste vallahi yaptıklarından hoc gücenmedim lakin kelinde bir sahibi var demiş . @magicmushroom .
Parasetamol
ne olacak bu dünyanın hali? yerel ve global gündemleri takip eden arkadaşlar fikirlerinize ihtiyaçım var .
Mona lisa
bir daha gamze bir yüz kusurudur deyip karşımda uzun uzun anlatan biri olursa uçan tekme atmayı düşünüyorum. karşımdaki kişinin anlatmasını dinliyorum. uzun uzun yüzümde bir kusur olduğunu bana inandırmaya çalışıyor. cümlesi bittiğinde yıllardır yüzümde olan şeyin adını ve nasıl oluştuğunu biliyorum. evet bir kusur deyip geçiyorum.hayır böyle diyorum ama ben seviyorum ve memnunum. kimsenin ne dediği önemli değil. ama böyle olunca sinirlerimi bozmuyor değil. birde daha da ayrıntıya giriyorlar ya bitiyorum orda. sen demesen ben bunu asla öğrenemeyecektim çok teşekkür ederim demem bekleniyor. ve cümlenin sonu ama çok güzel, sana çok yakışıyor. sakın yanlış anlama demezler mi🤦‍♀️İyi niyetli olunabilir, ama az mantıklı olsalar, gelmişim 20 yaşına bunu bilmiyor olamam normal olabilir mi. bir arkadaşım ilk kez şöyle böyle diye, böyle bir konu geçtiğinde birşey demeden geçtiğinde ona bunu sormadığı için teşekkür ettim. bu şey gibi senin gözlerin mavi, senin boyun kısa, senin çok fazla kiloların var...ama sana yakışıyor vs. ya mavi göz ne kadar güzel birşey insanlara yakışıyor. ama bunu şöyle söyleyen insanlar yok var . '' mavi gözlör aslondo rengsizdörr. '' adamın gözü mavi yada değil ne fark eder. İllâ da söylemen mi lazım.çok güzel de geç. görme engelli birinden dinlediğim bir konu var, sen nasıl görme engelli oldun? doğuştan mı sonradan mı diye. İnatla öğrenmeye açıklamaya çalışıyor. bu adamın gözleri görmüyor ne fark eder önce mi sonra mı eden adamın üstüne gidiyorsun. İnsanları olduğu gibi kabul etmemiz gerektiğini anlayamıyoruz ve gereksiz üstlerine gidiyoruz. fiziksel özellikler seçilebilen birşey değil. hepimiz farklıyız, farklı özelliklerdeyiz.bizi biz yapan etkenlerden biride bu.
Logic gate
E.Ç.
şu profiline 81 ili yazanlar yokmu ağızlarına vurasım var. ulan otobüsün geçtiği şehirlerde yaşamış olmuyorsunuz vazgeçin
ogretmenbey18
bizler hasretin kitabını yazarız.
biz yazarak yaşayanlar...
kendimizi kelimelerimizden tanırız. mesela ben " özlem" kelimesini daha nadir kullanırım.
çünkü 'hasret' var...
bir de nazım'ın bir sözü var nerede duysam yerimden sıçrarım:
"herkese selam; sana hasret..
@ogretmenbey18
Gaf Ebesi
mutlaka birileri var:

• sizi seven.
• İhtiyaç duyduğunda yanınızda olan.
• sizin için dua eden.
• anılarınıza değer veren.
• size desteğe hazır.
• potansiyelinizi bilen.
• değerli olduğunuzu hissettiren.

yalnız hissettiğinizde buna tutunun.
Zeze
bu yazıya eklemek istediğim şeyler var.
İnsanlar sevdiklerinden kendilerine yapılan şeyleri de küçük sayıyorlar. çünkü zaten yapılması gerekenmiş gibi bir algı var. ama yapılmak zorunda değil. bunun bir sebebi de herkesin kendi yaptığını büyük görmesi. birisine hediye aldığında büyük bi şey yapmış gibi bir havalar. oysa, fikrimin hala arkasındayım, senin yaptığın, yapabildiğin şey küçüktür. İsteyince yapma imkanın var çünkü. ama istediğimiz zaman başkasından kaynaklı bi şeye sahip olamayız.
Zeze
geçenlerde yağmur yağıyor diye otobüsten erken inip ıslandım. baya fazla ıslandım ama nasıl mutlu oldum anlatamam. küçük bi şeyle mutlu olmuşum gibi olsa da hayır bu büyük bi şey. ben istediğim an yağmur yağdıramam, elimde olmayan bi şey nasıl küçük sayılabilir ki ? ben ancak yağmur yağdığında onun keyfini çıkarabilirim. fazlası gelmez elimden. toplumumuzda insanların uğraşarak yapabileceği şeyler büyük sayılırken, ne kadar uğraşırsak uğraşalım yapamayacağımız şeyleri küçük sayma var. mesela birine ev hediye edilse ya da bütün yıl sınava çalışsa ve kazansa sevindiğini görsek büyük şeylere sevindi diye düşünürüz. hayır, bu küçük bi şey. çünkü istenilse ‘bi şekilde’ elde edilir. artık o kadar kavramlarımız iç içe geçmiş ki bunları bile karıştırır olmuşuz. uğraşmadan gelen her şeyi küçük sayar olmuşuz. halbuki uğraşarak elde ettiklerimiz kolay, basit ve küçük. çünkü bizim elimizde... her şey gibi bunların da yerini değiştirmeyi başarmışız, üzgünüm...
bimecnun
"unutma unutma bu günün yarınları da var
hep sevdi sevecek deyip kendini avutma
darılma darılma seven seveni affedermiş
darılma darılma hemen nefrete sarılma "bizdeki de bi umut geriye kalan bu hayatta ...
Gaf Ebesi
şu telaşlarım bir bitse diyorum.
belki uzaklara giderim.
çoktandır gitmek istediğim yollar var.

ahmed arif
ucuncunesilsaglikci
bundan yaklaşık olarak iki yıl önce çok zor bir dönemden geçmiştim. İşte o zamanlarda dost bildiğim insanlar çok seçici bir elekten geçtiler ve birçoğu elendi. şimdi de yine zor günler yaşıyorum; o zamandan bu zamana elenmeden kim kaldıysa hala yanımda onlar-bir de ek olarak sevgili yol arkadaşım, canım mavim 💙- var.
gulmeksanayakisiyor
sevilmeye ve güven kokan bir sarılmaya çok ihtiyacım var.
Nevisahsina
babamın iki çocuk sahibi olduğu ve bir işyeri işletip patronluk yaptığı yaşa gelmiş bireylere merhaba! yada günaydın! dediğimde sanki ''seni aptal senin burada ne işin var ?'' demişim gibi şaşırmaları ve hala ''kanka gruptan kızlara yazdım da cevap vermiyolar eve de tek çıktım anlarsın ya.'' muhabbetleri dışında birşey konuşamamaları, bir konu hakkında fikir yürütemiyor oluşları ve dünyaya bakış açılarını üç beş kelime dışında ifade edememeleri sadece beni mi rahatsız ediyor. nedir bu yeni nesil türk gençliğinin halet-i ruhiyesi ? boş bomboş bir nesil gümbür gümbür geliyor ve bu bana batıyor.
yeter
abaza değilim. cidden :) buradaki hanımefendilere iki sorum var:

1) sosyal medyada aldığınız iltifatları ne kadar ciddiye alıyorsunuz?

2) sosyal medya ile gerçek dünyada gördüğünüz ilgi arasındaki fark ne kadar?
Tuhaf Ama Gerçek
instagram'da sadece sabun kesen bir hesap var ve 420.000'in üzerinde takipçisi var.

📹 ig/asmr_soap_princess

Tuhaf Ama Gerçek
ic 5146 olarak kataloglanan bu bulutsular (nebula), yaklaşık 15 ışıkyılı genişliğindedir ve kuğu kuzey takımyıldızına (cygnus) doğru yaklaşık 3.300 ışıkyılı uzaklıkta yer alır. koza bulutsusu'nun içinde yeni gelişmekte olan bir yıldız kümesi var.
Tuhaf Ama Gerçek
bu eldivenlere sahip olmak için adam vuracak insanlar var

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)