Ümid Gurbanov
henüz birkaç kişi öldü: 
 "savaş bu, aşılacak dağlar ve yenilecek düşmanlar var. kimler onlar? size ne? hele bir yenin, anlaşılır o zaman düşmanın kim olduğu. (...) henüz birkaç kişi öldü. yetmez. ne kadarı yeter? ölülerin sayısı anlamını yitirince yeter."
MehmetBurakTORUN
sözüm sana beşiktaş ! ne olursa olsun kalecin yenik durumdayken zaman geçiremez. böyle temsil etme olacaksa hiçbir türk takımımız avrupa'ya gitmesin ..harbiden gitmesin ...!
Tuhaf Ama Gerçek
bitcoin patlayacak diyenlere itibar etmeyebilirsiniz çünkü bitcoin teknolojisi hiçbir zaman yok olup gitmeyecek, dolayısı ile bitcoin de var olmaya devam edecek. volatilesinin yüksek olması birçok yatırımcıyı rahatsız etse de enteresan şekilde küçük yatırımcıyı çekiyor. İzliyoruz
Ahmet Davutoğlu
bu konuda her zaman hassas ve duyarlı olan toplumumuzda son dönemde daha da uyanan bilinç mutlaka önleyici somut tedbirlere, projelere dönüşmeli.

hükümetimizin başlattığı çalışmaların sivil toplum örgütleriyle el ele bir sonuca ulaşacağına yürekten inanıyorum.
13. Burç
terazi: yine yardıma ihtiyacı olan birilerinin yanında biteceksiniz. bu kadar merhametli ve yapıcı olmayı siz terazilerden başka pek bünye kaldıramazdı emin olun. bir dert mi, belamı var başında, gel bana hemen hallederiz edasıyla, ortalarda çiçek gibi dolaşmaya devam o zaman ♥
Dijital Habitat
varis görüntüsü, skleroterapi adı verilen bir tür köpük tedavisi ile giderilebiliyor. özel bir köpük enjeksiyonu ile bozuk damarlar devre dışı bırakılıyor ve kısa zaman içinde vücut tarafından yok ediliyor.

(estetik amaçlı varis tedavisi her tip varis için uygun olmayabilir.)

13. Burç
başak: ne zaman bir şeyi çok isteseniz, hevesiniz hep kursağınızda kalıyor. elde etmeye çalışmaktan yorgun düşüyorsunuz. üstelik bu durum sizin azminizi, disiplininizi ve iradenizi de zedeliyor. bari bu yolda kendinize kattığınız acılar yanınıza kar kalsın, değil mi?
MehmetBurakTORUN
benim için aşk; "zamanı geldiğinde çekip gittik ama hiç bir zaman ihanet etmedik."
13. Burç
aslan: problemli ilişkileri bitirmek için çok uygun bir zaman. sizi ruhsal olarak yoran, enerjinizi aşağı çeken kim varsa, onlara sağlam bir tekme yolda. İster arkadaş olsun, ister sevgili, ister komşu, ister akraba. hani babam olsa tanımam derler ya o hesap. cesaretli davranın!
13. Burç
boğa: bitirmenize ramak kalmış işlerde karşınıza çıkan engeller sizi yıldırıyor. onca çaba ve zaman harcanan tüm işler; tek bir hatadan, bazen olumsuz koşullardan bazen de tamamen şans eseri çöp oluyor. her şey çöpe gittiğinde de elinizde kalan tek şey hayal kırıklığından ibaret!
Seda Özen
atlamamak gereken bir konu var; “eşya satışları”. narmanlı apartımanında bir açık arttırma ilanı; (cumhuriyet gazetesi arşivi, restitüsyon araştırmalarım için bana her zaman enteresan bilgiler sağladı. orada çalıştığım birçok yapının ve eşyalarının satış ilanına rastladım.)
ortayakarisik
şu sıralar sürekli hayatı sorgulamaktan bir şeylere pek odaklanamıyordum. bir şeylerin doğruluğuna veya yanlışlığına emin olamamak sıyırtıyor beni. birilerine güven duyduğumdan tam emin olamamak. gözlerim sürekli bir yere dalıyor, etkin bir şekilde birilerini dinleyemediğimi farkediyorum. kafamdaki hengame ayrı yaşamdaki hengame ayrı hepsi birbirine girmiş. okulun bitmemesi için sürekli didiniyordum şuan bitsinde şu karışıklıktan belirsizlikten kurtulayım istiyorum, sınav zamanını bir an önce atlatmak istiyorum bir yandan da hazır olmadığımı bilerek zaman geçmesin istiyorum. bir kaç insanın hayatıma kattığı güzellik olmasa sanırım bunlarla kolay başedemem. rahatlatıyorlar beni. zaten kendi kendime düşününce ne boş şeylere kafa yoruyorum diye düşünmüyor da değilim. bütün bunlar bir yana burda genelde ilk senesi olan kişilerinde olduğunu görerek belirtmek istiyorum; şu zamanlarınızı çöpe atmayın, üşengeçlik yapmayın, son senelere geldiğinizde bir sürü şey yapmak isteyip karışıklık içinde kalıyorsunuz. önümüzde uzun sene var daha diyip bir kenara atmayın bir şeyleri. hayallerinizi, isteklerinizi, meraklarınızı ertelemeyin. güzel günler hepinize🌼
Mahdokht.
hazır venüs ve hilal gözlemleyeceğiz o zaman batıdan batmakta olan deneb'i görmeyi unutmayın. kafanızı biraz yukarı kaldırırsanız capella (ayyuk yıldızı) göreceksiniz, sonra orion, sirius, İkizler'i, küçük köpek takımyıldızı'ndaki rümeysa yıldızını, süreyya'yı...

İyi seyirler 🌌
Lagari
gezegen isimlerinin kökeni:

merkür: para, seyahat, hırsızlık tanrısı
venüs: aşk tanrıçası
mars: savaş tanrısı
jüpiter: tanrılar tanrısı
satürn: zaman ve tarım tanrısı
uranüs: cennetin tanrısı
neptün: deniz tanrısı

(earth'ün kökeni bilinmiyor, dünya arapça'dan bize geçme)
Mahdokht.
bu tweet altında eski haritalar paylaşıyor olacağım. heyecanlandıran, hüzünlendiren bir zaman yolculuğu gibi de düşünebilirsiniz.

İstahri'nin 10. yüzyılda yazdığı muhteşem coğrafya kitabı mesâlikü'l-memâlik, türkçeye "ülkelerin yolları" olarak çevrildi
Oylesinebirvarlik
böyle bir an gelir, gece içine oturur.aslında bu kadar zaman yanlış insanlar için, eski acılar için doğru kişiyi kaybettiğini fark edersin, onu ne kadar kırıp döktüğünü. tüm bunlara rağmen hep orada gibidir hala. özünden hiçbir şey kaybetmemiştir, sanki dönsen tüm samimiyetiyle karşılayacak gibi gelir ama dönemezsin. o kadar incittikten sonra.. kendi düşünce anlar insan ancak, kendi pişman olduktan sonra. ne anlamı kalır dönmenin, ne yüzle dönebilirsin? belki de tüm bu kırılıp dökmelerin, herkesin yanlış çıkması bu yüzden. doğru kişiyle olacak cesaretin olmamışsa sızlanman boşuna.
Mahdokht.
"yaşıl" kelimesi eskiden mavi için kullanılıyordu deniliyor, peki o zaman "yağız yer yaşıl ipekten bir tül bağladı" denilirken hangi renk kastediliyor?
Sıla Gençoğlu
ne zaman bu haberleri duysam yüreğim sıkışıyor. çocuk istismarı kabul edilemez, tecavüz kabul… https://www.instagram.com/p/BfRD3mLAwkd/
13. Burç
başak: hayattan beklentileriniz çok yüksek. mükemmeli aramak için uzun zaman önce yola koyuldunuz ama zaman geçtikçe eliniz boş, geri dönme tedirginliğiniz artıyor. çıtayı bir tık aşağı indirirseniz, belki de size güzellikler sunacak kişilere şans tanımış olursunuz. bir deneyin.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)