calimeroo 🤕
İçinizden atmak istedikleriniz olur bazen... öfkeyi, kırgınlıkları, mutsuzlukları, kötü hatıraları, ayrılıkları, kavgaları, aşkı atmak istersiniz. bazıları yakanızı çok kolay bırakır tereyağından kıl çeker gibi halledersiniz. bazıları içinse aynı kolaylık söz konusu değildir... hani kocaman ağaçların toprağın en derinlerine uzanan kökleri vardır ya işte öyledir en derininize işlemiştir, sarmıştır, sarmalamıştır hayallerinize, rüyalarınıza, en sevdiğiniz şarkılara hatta hiç aklınıza gelmeyen, gelmeyecek şeylere bir kökü uzanmıştır. zordur... çekersiniz, çekersiniz o kök bir türlü topraktan ayrılmaz. küfürler eşliğinde önce köke sonra kendinize kızarsınız ama daha çok kendinize kızarsınız neden böyle kök salmasına müsade ettim diye. çok kızarsınız ama çare yoktur ya o kökleri sökeceksiniz ya da derinde çürümesini bekleyeceksinizdir. çürüyüp toprağınıza karışsın istemiyorsanız acele etmelisinizdir. kök saldığınız topraklara iyi bakın, kök salmasına müsade ettiklerinize de öyle... velhasıl kelam yazar hüzünlü, zor bir duygu yoğunluğu yaşarken bu aptal yazıyı kaleme almıştır, pişmanlıkları, kızgınlıkları, yorgunlukları vardır. güçlü rolü yapmaktan yorulup ağlamışta olabilir ama yine de yaşamaya devam edecek bazen de mutlulukla pozitiflikle ilgili yazılar kaleme alacaktır. sonuçta hayat hep zorluklardan ibaret değildir onun için.
snorlax
kiraz çiçekleri solmadan, dalında taptaze dururken dökülmeye başlar. rüzgarda uçuşur, ağaç diplerini pembelere, beyazlara ve nice tonlara boyar. çok güzel olmalarına karşın buruk bir his bırakır ne zaman görsem. nedendir bilinmez birkaç senedir özellikle ilgimi çekmeye başladılar. burada da bahsettiğim kitaplarımın, radyomun olduğu huzurlu odanın penceresinden bakınca görmek istediğim manzaraya bunu da ekledim. hayal kurmak kimilerince saçma bulunsa da vazgeçebildiğim bir konu değil. hoş vazgeçmek istiyor muyum o da ayrı bir konu. bunu da bırakırsam nice olur halim bilemiyorum. kumların üzerine oturup denizi izlerken söylediğim şarkılar olmaz mesela. yeni yeni kendimi kaptırdığım şiirlerden uzak kalırım. ya da bisikleti daha hızlı sürmeye, o heyecanı hissetmeye, rüzgarı olabildiğince yanımda görmeye yanaşmam. düşerim korkusu kaplar yüreğimi duygularım ile hareket etmem. bu da isteyeceğim bir şey olmaz. elimde avucumda kalan birkaç şeyi de böyle yitirmek istemiyorum. fakat bazılarını bırakmak mecburiyetinde hissediyorum son zamanlarda. çelişkiler, belirsizlikler içerisinde kaybolup giderim gibi geliyor yoksa. devam edebilmem buna bağlıymış gibi hissediyorum. aslında çok garip öncesinde büyük bir hevesle devam ettiğiniz bir şeyin sonradan size ne kadar zarar verdiğini görüyorsunuz. atsan atılmıyor bir süre öyle ilerliyorsun. sonra ansızın gelen bir farkındalık ile bir şey yapmalıyım diyorsun kendine. kendine daha iyi davranıyorsun. gönlünü sarıp sarmalıyorsun. derken hafifliyor gerçekten. daha berrak bir zihinle devam ediyorsun. tüm bunlar varken hayal kurmak sığınılacak bir liman benim için. şuraya en sevdiğiniz şarkıyı iliştiriyorum. geceniz güzel geçsin dedikodu meclisi. esen kalın..
nebukadnezar
dışarıdan bakıldığında herkese eğlenceli komik makara kukara gözüküp aslında kendi içinde harabe olmuş bu kişinin her şey normal bir şekilde devam ederken sırf ona hislerimi dile getirdim diye benimle konuşmak istememesine mi yoksa aradan 10 yıl geçtikten sonra hayatımda ikinci defa birisine bu kadar değer verip 7 aydır kendimi perişan hale sokmama mı üzüleyim bilemedim. severek kötü bir şey mi yaptık anlamadım ki anasını satayım. galiba benim de artık yavaş yavaş sevgi duygum elden gidiyeah.
teyit
twitter'da konum bilgilerini paylaşan kişilerin attığı tweetlere mapd isimli internet sitesinden bakıldığında hem tamam hem de devam kelimelerinin kullanıldığı tweetlerin ağırlıklı olarak türkiye'den atıldığını görmek mümkün. https://teyit.org/gorsellerin-tamam-ve-devam-tweet...
Gaf Ebesi
annem hep şöyle derdi; "hayata devam edebilmek için geçmişi arkada bırakmak gerekir."

forrest gump
Tuhaf Ama Gerçek
karanlıklar efendisi sauron'a karşı yüzük kardeşliği büyümeye devam ediyor. shire köyünden minik hobbit frodo baggins de #tamam dedi.
Eleni
her an, her saniye hayatın trajikomikliği yüzüme fırtınadan sıyrılmış bir rüzgar ile sert bir çarpışma sergiliyor. aklımda sürekli olarak daha "dün böyleyken bugün böyle mi yani?" cümleleri bölgesel bir yer gütme işlemine girişiyor. girişimler sonuç buldukça "peki 5 dk öncesi ve sonrası?" sorularına maruz kalıyorum. çoğu kez aklımı yitirdiğimi, yitirmek üzere olduğumu fark edip yitirmemek ile cebelleşirken buluyorum. çok zaman önce kendi kendime konuştuğumu fark edişimden söz etmiştim frank; kafam güzelken farkındalığımı hiç sayıp ikili kişiliğe bürünüyorum. "lan dur ve sus!" tepkisini vererek girdiğim her diyaloğa olumsuz bir cevap alıyorum. İç sesim, ben. İç sesim benden bağımsız bir yol izliyor ve bu yolun sonundaki ayrımda farklı yollara gitmemize engel olarak beni kendisiyle sürüklüyor. bazen dağı taşı delmeme yardım ederken bazen de dağı taşı üzerime deviriyor. var olduğunda bir simiti çekinmeden bütün haliyle verirken yokken bir susam tanesini bile çok görüyor.(evet konuya martı ile devam edecem çaktırmak yok.) şu çaktırılmaması gereken martıya gelelim. ortak yanımız çok haytayla. aslı etçil iken bulunduğu zemin onu otçul bir yaratık kılıyor. hayır hayır onunla ortak noktamız zorla şekillendirilmek değil, zira sıvı dahi olsam bulunduğum kabın şeklini aldırmaları bir hayli kaba et istiyor. (tam üzerine bastın, bırak ayağın orada kalsın.) benzerliğim yaratık olmasından geliyor. eh, yani bizim de iyi yanlarımız yok değil. yine de arada bir kafam karışıyor. sahip olmak istemediğim bir iyiliğe, sahip olmak istemediğim bir kötülüğe sahip oluyorum. çoğunun arkasında yatan vicdan azaplarım oluyor. o azabı ise bir vicdanım olduğunu söyleyerek tebessümle örtbas ediyorum. başkalarına söyleyerek değil tabii, insanların deli olduğumu düşünmesini istemem.
Tuhaf Ama Gerçek
elimizdeki malzeme bu arkadaşlar. bu malzeme ile ortaya muhteşem bir şey çıkması imkansız. ne akp'nin elinde sihirli bir değnek var, ne diğer partilerin elinde. seçimlerden sonra da böyle devam edeceğiz. önemli olan birbirimize karşı saygılı olmak. sonrası kendiliğinden gelir.
Tuhaf Ama Gerçek
tamam mı?
devam mı?

next episode is on the 24th of june.
live on tv across all over turkey.
Tuhaf Ama Gerçek
demokratik ülke ve demokratik protesto nedir?

ermenistan'da haftalardır devam eden gösterilerde 1 kurşun sıkılmadı, 1 kişi ölmedi ve yine demokratik bir şekilde parlamentoda yapılan seçimde muhalif lider başbakan seçildi.
Tuhaf Ama Gerçek
moussa sow fenerbahçe için gol atmaya devam ediyor.
Medyanoz
"ambargo devam ederse mitinglerimizi tv kanallarının önünde yaparız"
cumhurbaşkanı adayı muharrem İnce, yalova mitingini canlı yayınlamayan televizyon kanallarına tepki gösterdi. http://medyanoz.org/Haber/18887/MUHARREM-INCE-MEDY...
Recep Tayyip Erdoğan
tek mİllet

tek bayrak

tek vatan

tek devlet

bu dört ilkenin çevresinde, yerli ve milli herkesle birleşerek, el ele vererek, güçlü ve bağımsız türkiye mücadelesine devam edeceğiz.

#TürkiyeŞahlanıyor
Recep Tayyip Erdoğan
kadına karşı istismar, şiddet ve taciz insanlığa karşı işlenmiş büyük suçlardır.
bu ayıbı ülkemizden tamamen silene kadar bütün çabamız ve gayretimizle devam edeceğiz.

kadına karşı her türlü cahiliye adetini ayaklarımızın altına aldık ve alacağız.
#TürkiyeŞahlanıyor
Recep Tayyip Erdoğan
ak parti yürüyüşüne başladığımız günlerde "3-y" olarak adlandırdığımız yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele etmek, en önemli hedeflerimiz arasında olmaya devam edecek.

#TürkiyeŞahlanıyor
Recep Tayyip Erdoğan
yeni dönemde, “lider ülke türkiye” vizyonumuz devam edecek. küresel bir güç olmak için kendi silahlarımızı üretmeye devam edeceğiz.

altay tankımız gibi, atak helikopterimiz gibi, İha’larımız, sİha’larımız gibi savunma sanayii değerlerimizi artıracağız. #TürkiyeŞahlanıyor
Recep Tayyip Erdoğan
ahdim olsun ki;
yeni dönemde türkiye muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkacak.

türkiye küresel bir güç olarak dünya sahnesindeki yerini alacak.

İhracattaki yükselişimiz hızlanarak devam edecek. #TürkiyeŞahlanıyor
alonecowboy
kısa bir aranın ardından alone geri döndü, uzun süre direndim dedim ki bırak yazma ama artık bir yerlere yazma isteğimin önüne geçemedim ve yeniden sizlerleyim.....merhabalar,bura anonimliğimi kullanıp içimdeki dertlerimi sessizce ve güzelce yazabildiğim tek yer sizlere gerçekten belirtmeliyim ki burayı özledim ama harbi özledim öyle böyle değil.İçimi ıssız ve sessizce paylaşmayı özledim.olmadığım periyotta baya baya çok şey yaşadım,gördüm, öğrendim. hayat durmadı devam etti ama öyle böyle değil sağlam devam etti şuna inanmışımdır, hayat bir deney ve sen bu deneyde yeri geldiğinde başarılı olur geçersin yeri geldiğinde başarısız olursun kalırsın ama sanki bir güç diyor ki sen bu ara baya baya kalacaksın.İçimde aşırı dert yoğunluğu ile kısa bir girişin ardından sizlerleyim, macera bitmedi yaşadıkta devamda edecektir.
teyit
ysk’nın cumhurbaşkanı adaylığı için diploma koşulunu kaldırdığı iddiası doğru değil. adaylık için üniversite diploması şartı devam ediyor. yeni karara göre diplomanın noter onaylı olma şartı kaldırıldı, e-devlet’ten alınan belge de geçerli sayılacak. https://teyit.org/ysknin-cumhurbaskani-adayligi-ic...
privity
bu saate kadar gene gereksiz şeylerle geldik bari bir ona atim günü kapatalım yarın rutine devam nasıl olsa...

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)