Gamsız Baykuş
eyy omü dedikodu, sen ne güzel arkadaşlar kazandırdın bana. buraları boşuna sevmiyorum ben. seviyorsak sebebi var! ki sebep olmasa bile sevilir bence. yeni gelen üyelere tavsiyem, bence siz de sevin buraları. bu site bana çok değerli şeyler kattı. çok güzel anılar yaşadım. yeri geldi anlattım yeri geldi dinledim, okudum. ama en önemlisi kesinlikle hayatıma giren dostlarım. İyi ki varsın dedikoducum, bunların hepsi senin sayende. <3

bugünkü mutluluk sebebime gelirsek.. doğum günüm münasebetiyle buradan bir arkadaş bana bu hediyeyi gönderdi. nick vermeyeceğim ama kendisine buradan da teşekkür ediyorum. :)
ladylazarus
merhaba dedikodu ailesi !

buralarda dolanmayalı çok uzun zaman oldu. burası ne kadar değişmiş geyiği yapmak isterdim fakat hiçbir şey değişmemiş. benim hayatım bir tık değişti diyebilirim. merak etmeyin, ağlamaya gelmedim zira her şey daha güzel. bir süredir yalnız yaşıyorum misal. bunun pek güzel tarafı yokmuş doğrusu ama en azından gece ikiye üçe dek ukulelemle dolanabiliyorum. yeni ve güzel arkadaşlıklar edindim ki benim için en güzeli de bu.

yine bir süredir tegv' e gidiyorum, çocuklarımdan koşup gelip bu yavruma sığındım. allı morlu sevimli gideyim, bugün beni yormasınlar dedim ama bahar ayı çocuklara yaramış, sürünerek eve döndüm. melek gibi olmuşsun iltifatımı da aldım bu arada, bana papatyam diyen minik bir yakışıklı var, sahiden mest oluyorum. dünyayı çocuklara verelim !

ve evet sonunda ukulele aldım. kendime doğum günü hediyemdi fakat sabırsızlıkta bir dünya markası olduğumdan, doğum günümden hayli önce sipariş ettim. bütün gün elimde ukulele, miyavlayarak dolanıyorum dgjfg

başlangıç için uygun gibi, umarım daha güzelleri hepimizin olur !
Fafatara
birileri doğum günün kutlu olsun diye bağırıyor. tam da uyuyacaktım. şimdi pasta yiyecekler. ben de pasta istiyorum. azıcık bana da versinler. kremasından bir parmak alayım. niye bu kadar bağırıyorlar ki. normal sesle kutlayınca kabul olmuyor mu doğum günü? aklımda pasta varken nasıl uyuyayım? pasta, pasta, pasta... seni yemek istiyorum. kapatayım gözlerimi, uyuyayım da hemen sabah olsun. gidip pasta alayım. kocaman pastalar... aslında lahmacun yemek istiyordum. önce lahmacun yemeyi hayal edeyim sonra pasta. lahmacun; dünyanın en lezzetli yemeği. söylemesi bile güzel. söylerken son hecede dudakları büzülüyor insanın. pasta da güzel. uyumam lazım. herkese iyi geceler, bol tavuk dürümlü geceler ya da börekli, pastalı,sucuklu yumurtalı... açım.
malifalitiko
omü dedikodu aslında günlük gibi benim için. ilk memurluk mülakatına çağrıldığımı buraya yazmıştım, memurluğa atandığımı ilk burada duyurmuştum. tayinim çıktı buraya yazdım. başıma ne mevzular geldi hep burada döktüm içimi. sözlendim nişanlandım evlendim derken bir bakmışım 2019 olmuş ve ben 25 ocakta 27 yıllık birey oldum. 2015 haziranında sitenin yeni haline üye olurken aklımdan geçen ilk şey malifalitiko demek oldu ve bu benim kullanıcı adım oldu. bu siteden gerçek hayatta konuşup tanıştığım o kadar dostum oldu ki saymakla bitiremem ve iyiki de olmuşlar hep varolsunlar. başıma gelen iyi kötü ilginç garip ne varsa burada paylaştım ve sanırım paylaşmaya da devam edeceğim. site için ses kayıtları yapıyordum ama şimdilerde evim için odun kırıp eşim için rızık peşinde koşuyorum yani hayatın içinde yuvarlanıp gidiyorum bir şekilde. öz eleştiri yapacak olursam aslında kötü birisiyim yapmaması gerekilen çok şeyler yaptım bunları biliyorum ama iyi insan olmaya çalışıyorum ve bunu başaracağıma inanıyorum. sırada ne mi var ? sanırım sizlerle paylaşmadığım daha doğrusu paylaşamadığım şeyler yaşadım mesela henüz iki aylık evliyken evimizi sel felaketi vurdu. aman allahım çamur çelpeş derken atlattık hamdolsun. rutubet belası sardı evi ve bununla birlikte böcek istilası. geçenlerde göz göre göre boğuluyorduk eşimle allah korudu. soba içeri tüttü bacanın tüm zifiri kurumu eve döküldü off neler neler ama onunda üstesinden geldik evelallah. millet evlendiğinde kilo alır ben 11 kilo verdim eşim sağolsun sağlam bir akdeniz diyetine tabii tuttu beni. (zayıflamak isteyen ege kızı ile evlensin) mesela ben kola müptelasıydım ama bugün tam bir yıldır değil kola asitli içecek sürmedim ağzıma. yaşadığım yerin de katkısı ile organik yaşıyoruz bağ bahçe işlerine girdim anlayacağınız. ufak tefek de olsa bile arabam var ve borç yiğidin kamçısıdır misali düğün borçlarım var ama cidden allah evlenen kuluna yardım ediyormuş o yüzden evlilik olayından maddi olaylar sebebinden asla korkmayın. İçsel olarak boktan bir iç dünyam var kirli karmaşık düğüm düğüm ama sadece ben biliyorum. dıştan tam bir aile reisiyim. geçenlerde beyaz askılı atlet ile haber izlerken sade maden suyu içiyordum ve eşimin tabiri ile tam aile reisi oldum 😂 hayat standartları cidden zor mesela bu ekonomik çöküntüler den önce 89 günde 265 lira elektrik faturası ödemistim şimdilerde 32 günde 211 tl ödedim yani elektrik baya zam yedi 😂 özetle hayat zor ama ruh eşin ile evlenirsen yaşamak güzel şey. bundan sonra size vereceğim haber sanırım yaşasın baba oluyorum haberi olur ama o haberi vermeme biraz zaman var şimdilik. çok darmadağınık bı yazı oldu artık affınıza sığınıyorum. o halde geçmiş doğum günüm kutlu olsun !!
Ümid Gurbanov
9 ocak 1908'de doğan yazar ve feminist teorisyen simone de beauvoir'ın doğum günü bugün. onun anısına, geçen yıl çevirdiğimiz 1975 tarihli "neden feministim?" başlıklı bu 50 dakikalık programı hatırlatmış olayım:

mistletoe🍃
2018 nihayet geride bırakacağımız için kendimi biraz heyecanlı hissediyorum. genelde yeni bir yılın, yeni bir yaşın, her gün uyanıp yeni bir güne başlamaktan ne farkı var ki bu kadar önemsiyoruz diyenlerdenim ama geçen son 3 4 yıla bir bakınca, iyi ki geride bıraktığımı düşündürecek bir şeyler var derken buluyorum kendimi. 2015 yazında bir mesaj almıştım, doğum günümdü. geriye dönebilsem sanırım o mesaja asla cevap vermezdim mesela. tek bir mesajın son 3 yılımı nasıl benden çaldığını bilseniz siz de o mesaja cevap vermememi isterdiniz. malesef zamanı geri alamıyoruz. yürüdüğüm yollarda, gördüğüm şeylerde kaybettiklerimi hatırlamadığım bir yıl olsun istiyorum 2019. kendime iyi davrandığım bir yıl olsun istiyorum. daha çok okuduğum, yazdığım, konuştuğum, sevdiğim, yürüdüğüm, gezdiğim, öğrendiğim.. bir yıl olsun 2019. en önemlisi de insanlığımı, samimiyetimi, empati yeteneğimi, gülümsememi, merhametimi, cesaretimi kaybetmedigim bir yıl olsun.
alien
‪instagram kitlesi içinde bir grup var sadece doğum günü ve düğünlere gidiyorlar. storylerinde sürekli loş ışık ve yanan mumlar bulabilirsiniz. çok nadiren de olsa arada anlamsız bir şekilde şişko kankisiyle fotoğraf da paylaşırlar.‬
teyit
"doğum günü sürprizi olarak balona bağlanan adamın cesedi bulundu" iddiasıyla paylaşılan video montaj. videonun ilk kısmı dubai’deki bir emlak firmasının reklamından, ikinci kısım ise dağa tırmanırken hayatını kaybeden bir kadının kurtarma görüntüsünden. https://teyit.org/videonun-ummanda-dogum-gunu-icin...

Tuhaf Ama Gerçek
İstatistiklere göre, 26 eylül dünyada en fazla paylaşılan doğum günü.

doğum gününüz kutlu olsun 🎂
teyit
türkiye’de son 6 ay içerisinde 225 bin suriyelinin doğum yaptığı iddiası doğru değil. 2011'den 2017'ye kadar geçen 6 yıllık sürede türkiye'de dünyaya gelen suriyeli çocuk sayısı 276 bin 158. https://teyit.org/turkiyede-son-6-ayda-225-bin-sur...
orlito
aslında doğum günü sürprizleri ya da mesaj gibi şeyler beklemiyorum. hiçbir zamanda öyle bir beklentim olmadı ama çok sevdiğim insanlar bir gün öncesinden (dün) güzel bir kutlama yaptılar sebebi de bugün yapsalarmış anlarmışım :)) ve hiç beklemediğim insanlar facebook, twitter arkadaşım olmamasına rağmen hatırlayıp mesaj attı. insan hüzünleniyor be ya da ben yaşlanıyorum :d 23'ü doldurdum. daha nice 23lere demektense hayatımın geri kalanı hayırlı ve dolu dolu geçer inşallah.

bu arada imkanı olan kan bağışında bulunsun arkadaşlar. hem kendi sağlığınız için hem de ihtiyaç sahipleri için.
Tuhaf Ama Gerçek
bugün chrome'un t-rex'inin doğum günü.

İnternetiniz varken chrome browserınıza "chrome://dino" yazarak t-rex oyununu tam ekran oynayabilirsiniz.
yolyordam
Tuhaf Ama Gerçek
avrupa kardiyoloji topluluğu'nun araştırmasına göre, kalp problemi olan kadınların 40 hafta olmadan doğum yapması gerekmektedir.
Police in Wonderland
doğum günün kutlu olsun karamelli @chiko latte. 🎉🎊

Tuhaf Ama Gerçek
tarihte en fazla uçak düşüren kadın pilot "stalingrad'ın beyaz gülü" lakaplı sovyet pilot lydia litvyak'tır. bugün lydia'nın doğum günü (18 ağustos 1921)
Ümid Gurbanov
bugün alfred hitchcock'un doğum günüymüş. bu vesileyle geçenlerde çevirdiğim ve hem psycho filmini anlattığı hem de sinemaya dair görüşlerini aktardığı şu videoyu tekrar gün yüzüne çıkarayım:

Tuhaf Ama Gerçek
fiziksel farklılıklarından utandığı için havuza veya denize girmeyen insanlar: İnsanlar kilolu olur, zayıf olur, bazılarında doğum lekesi olur, bazılarında selülit olur, bazılarında kırışıklık olur. siz de bu insanlardan birisiniz. utanmayın. denizin, güneşin tadını çıkarın✌️
thyke
doğum günümün ilk dakikalarında beni hatırlayıp kutlayan @gamsizbaykus a çoooook teşekkür ediyorum❤❤çok mutlu oldum😇bi an affalladım cidden doğum günüm mü diye düşündüm😄
Tuhaf Ama Gerçek
daha önce hiç doğum yapan bir yılan gördünüz mü?

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)