Nerede Çekildi
arkadaşlarım
son zamanlarda paylaşımlarım arttı. çünkü sonra biraz zor olabilir:)
yakında baba olacağım. kızım geliyor. kızımız :)
mahmut hoca gibi "adİl" olsun diye onun durduğu merdivenlere götürdüm eşimi:)
küçük hafiye yolda:)
İyi dileklerinizi bekliyorum:) hepinizi seviyorum
Her gün 1 Yeni Bilgi
mayaların 3000 yıl öncesinde yapmış oldukları piramitin süper akustiği, alkış sesine, mayalar da kutsal sayılan kuş sesi ile yanıt geliyor.. muhteşem bir ayrıntı ve eski çağlardan imkanlarla akıl almaz güzellik..

Eleni
kendimden büyük bir kıyafet giydim sanırım. büyüdükçe de benim olur aforizması işe yaramadı gibi frank, sen ne dersin? kıyafetin içinde kayboldum, nefessizlikten öldürdü. o sevmediğim yağmur var ya. şimdi yağsın işte. kimseye değil, bir şeylere değil. yağmura ihtiyacım var. kollarımda hâl kalmamış gibi, bir yanım felçlenmiş gibi. kalkamıyorum lan üstesinden. korkak bir savaşçıyım. onlar ise vermişler zırhı, atak yapmam bekleniyor. yapamıyorum işte. zırh ağır geliyor, adım atamıyorum. aşınıyor zırhım, yağmura ihtiyacım var. sinirden mi, üzüntüden mi bilmiyorum. aşınıyor lan zırhım. tutamıyorum, dökülüyor her yanım. varsay ki gerçekliğe meydan okudun ve yanımdasın frank. baktığım uzaklardan gözlerimi hiç ayırmadan sırf sen fark etme diye, görme diye sen tarafındaki göz yaşlarımı siliyorum. sen dışındaki tarafını silmeye yeltenemiyorum. İçim kan ağlamamalı.


çArşı
Lagari
soldaki afrin operasyon haritasını gösterip, şu şu şöyle olmalıydı gibi yorum yapan uzmanları(!) görünce, aklıma sağdaki napolyon fıkrası geliyor
çArşı
ne vicdanınız, ne hukukunuz, ne de adaletiniz var. sizin açlığınız esaretinizden geliyor. caner’in b.kunu yemekten vazgeçin, açlığınızı kesmez. #tff
Nerede Çekildi
tenten ve altin post (1961)
tenten severler ekran başına.
o zamanın İstanbul'u geliyor :)
zaman makinemizle 58 yıl geriye gidiyoruz :))
sahne: tenten ve rehber, küçükpazar yokuşlarında geziyor. kaptan haddok yolun ortasında. yandaki at arabasının sırtındaki fıçılar düşmese bari:)
KuRaLsiz_®
şimdi bu satırlarda kendi içinden geldiği gibi seslenecektin herkeze,gecenin sesliğinde senden kopmak olduğunu bilmeden ve sana söyleyemediklerimizi yüksek sesle haykırmak istiyoruz herkezin önünde. sensizlik çok ağır geliyor bana seni çok seviyoruz babacığım!
Dijital Habitat
film dünyasının isimsiz kahramanları 🎬
sinemada bütün sihir 'alkışlanmayanlar'dan geliyor.

Omügiller👻
gecenin bu saatinde kyk'da hayvan gibi bağıranları kolpaçino misali çamaşır makinasına sokmak istiyorum, sonra kalıbım aklıma geliyor vazgeçiyorum, sensin zayıf 😒
Lagari
37)bütçeniz belli, hangi tip alacağınıza da karar verdiniz, peki teleskopta neye dikkat edeceksiniz? daha önce de yazdığım gibi, en önemli şeylerin başında optik geliyor, yani kalite, yani marka. o yüzden dünyaca bilinen markaları tercih etmenizde fayda var.
Zeze
hava o kadar güzel ki, o kadar yani 🙈😍 sanki nisanın ortasındayız. durduk yere kalkıp oynayasım falan geliyor 💃🏻😂
Tuhaf Ama Gerçek
kenya'da kimsesiz fillerin koruma altına alındığı bakım merkezine annesini ve babasını yeni kaybetmiş minik bir fil geliyor. yeni gelen fili gören diğer filler koşa koşa minik filin yanına gidiyor.

kebelek
gençler ne alemdesiniz ?? ben eskilerden sayılırım epeydiir yoktum buralarda. dertliyim şu sıralar bir hayli de yorgunum. size bir kaç sorum olacak.. benim sevgilimin cook yakın erkek arkadaşıyla zamaninda bende çok yakındım dedikodu bir yapardık üçümüz beraber çok güzel vakit geçirirdik. üç kişi efsane bı grup olmuştuk. taa ki bu arkadaşımızin sevgilisi olana kadar. artık dostluğumuz bitti. sevgilisinin ona sınırlar koyduğunu düşünüyorum. ve şöyle de bir şey var ki sevgilisi olan kız bana karşı fazla samimi davranıyor. ama benim yakın arkadaşımi elimden aldığı için ben ona sinirliyim. sizce kızın yaptığı davranışlar mantıklı mı ?? yani beni arkadaşımdan uzaklaştırıp kendinden bana yakın olmaz çabası ? bana iki yüzlülük gibi geliyor ?? bu yüzden de o kızı sevmiyorum. ve artık o arkadaşımla da konuşmuyorum. sevgilim de bu konuda arkadaşıyla benim aramda kalmış gibi hissediyor. onu üzmek istemiyorum ama onlarla da yan yana gelmek istemiyorum. yani onlarla buluşmak. ama sevgilim ısrarla buluşursak daha farklı olacağını düşünüyor. off offf belki de bunu okuduğunuz da hiç bir şey anlamayacak yada hiç okumayacaksiniz ama olsun be canınız sağolsun 😂😂 iyi geceler
Mahdokht.
İşaretlediğim yerdeki yıldıza hiç dikkat ettiniz mi? al-maisan/meissa "parlayan" anlamına geliyor.

gökyüzüne bakınca ilk küçük yıldızları bulmak gibi bir huyum var. "hadi biraz daha parla herkes görsün seni" diye yıldızlarla konuştuğum oluyor
Samsun Beyi 🇹🇷
her gün farklı bir yerden, sokak hayvanlarına zulüm haberleri geliyor. vallahi anlamıyorum! gariban hayvanlardan ne istiyorsunuz? siz ne tür bir şerefsizsiniz ya? bugün de bir köpeğin makatından silikon sıkıp ölümüne sebep olmuşlar! or*spu çocukları daa!
Simerazzi
bilimi hayatın merkezine koyanlar
mars'a roket
dünya yörüngesine ise
araba yolladılar
bizde araba denince
akla mtv ve ötv geliyor.
bu kafayla gidersek,
biz mars'ı ancak
tavlada görürüz.

sözcü gazetesindeki köşe yazımdan
13. Burç
yengeç: hoşlandığınız kişilere karşı adım atmaktan çekiniyorsunuz. size dikkatle bakan bir çift gözün davetine karşılık vermek size zor geliyor. sadece o kişinin yanına uğrayıp selam verme fikri bile başınızın dönmesine sebep oluyor. İlişkiler konusunda daha girişken olmalısınız.
13. Burç
herkes hazırsa,burçların ayrılık sonrası ilk tepkileri geliyor :)
Eric Cartman
merhaba arkadaşlar,
bu yazıyı yazıp yazmamak konusunda çok düşündüm ve sonunda karar verdim. ben "sağir" bir bireyim ve ilkokul, ortaokul, lisede hep "sağır kulturu" ile yetiştim. bir çok arkadaşım sağırdi ve hep işaret diliyle iletişim kuruyorduk.
önceden hayat daha zordu hastane, doktor, polis, adliye bir çok devlet kurumu ve ya özel hiç kimse işaret dili bilmiyordu. yabancı bir ülkeye gelmiş gibi hiç kimse ile iletişim olmadığı için çok zorlanıyordum.
yavaş yavaş işaret dili gelişmeye ve meşhur olmaya başladı. bu kötü olmadı her şey güzel gibi geldi. İnsanlar ben ve diğer "sağir" arkadaşları anlamak için çalışıyorlardı bu beni mutlu etmeye başladı. yeni öğrendikleri için biraz acemi gibi işaretleri yapıyorlardı fakat olsun yine de anlıyordum. biraz daha zaman geçti bu sefer insanlar bizi unutmaya başladı. herkesin İnternette sayfalarında işaret dili yazıyordu fakat bu insanlar hiç işitme engellilerle görüşmemisti bizim kültürü tanimiyorlardi. türkçe'den kelime çevirisi yapıyorlardı ama türk İşaret dili onların sandığı gibi değildi. kendine özel gramer yapısı vardı. tdk sözlük çıkarmıştı bu doğru dil diyorlardı ama bizim yüzyıllarca konuştuğumuz osmanlı devletinden bugüne gelen dilimiz çöp mu olacaktı? kendi dilimizi unutacak miyiz? bazı insanlar çıktı sizin dil eski bu yeni dil artık bu olacak dediler. sebebini hiç anlamadik. çocukluktan beri konuştuğum dili nasıl bırakabilirim? İstanbul, ankara dilleri farklı dediler eşit olması lazımdı ama siz farklı sanıyorsunuz biz aynı olduğunu düşünüyoruz. İşaret çok küçük farklı olursa bu çok mu fark demekti? sizin konuştuğunuz türkçe İzmir'den trabzon'a ve ya edirne'ye göre hiç değişmiyor mu? İzmir'li darı dediği için siz mısır olduğunu anlamıyor musunuz? bunun gibi düşünün.

İkinci konu şarkı çevirileri bundan bütün sağırlar bıktık. artık bizi kullanıyorsunuz gibi düşünüyoruz. herkes şarkı çevirisi yapıyor ama bizim için bir şey yapmıyor. lütfen artık anlayın. yaptığınız çeviriler %99 yanlış çünkü gramer farkı var. İngilizce bir şarkıyı türkçeye hemen çevirince sizce uygun oluyor mu? lütfen rica ediyorum arkadaşlarım belki bana kizacaksiniz ama biz kendi dilimizi çok seviyoruz onu gerçeği gibi öğrenin türkçe ile karıştırmayın çünkü farkı var. osmanlı devletinden bugüne geliyor bu dil bu yüzden lütfen şarkı çevirisi yapmayı bırakın ve bizim iletişim, eğitim, sağlık gibi konularda problemlerimizi çözmek için bizimle beraber yürüyün. instagram'da şarkı videosu paylaşarak bize destek olmuş olmuyorsunuz sadece kendi reklamınızı yapmış oluyorsunuz. sizi 100.000 kişi izliyor ama bizim problemlemimizi 1000 kişi biliyor sadece işaret dili sadece 3 ay kursa giderek öğrenilmez. 3ay kurs aldıktan sonra sadece temel girmiş olursunuz ama %100 öğrenmek için 2 yıl gerekli bu yüzden bir sağır arkadaşınız olsun onu izleyin konuşun sohbet edin onu anlayın. böyle olursa bize daha çok yardım etmiş olursunuz. mesela samsun'da atakumduyuyor başka adı atakum İşitme engelliler spor kulübü var siz bizim için bir şey yapmak isterseniz gelin dernekte gönüllü olun beraber proje yapalım. çalışalım ve beraber buyuyelim ama lütfen sadece sarki çevirisi yapıp bize destek olduğunuzu düşünmeyin çünkü bize açık söyleyeceğim bir faydası yok. dış yaşamda bir çok problem var onları beraber çözelim.

şimdi merak ediyorum. kaç kişi beni anladı ve hak verdi? sesimizi duyun. bu duruma dur deyin ve bize destek olmak istiyorsanız bizimle yanyana olun. engelleri beraber aşalım.

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)