çArşı
şenol güneş: uluslararası arenada üst seviyede yer alan takımlardan biriyle oynayacağız. İşimiz zor ama bu zorluğa olumsuzluk olarak bakmıyoruz. kendi oyunumuzu oynamaya çalışacağız.
#Beşiktaş
#UCL
ortayakarisik
şu sıralar sürekli hayatı sorgulamaktan bir şeylere pek odaklanamıyordum. bir şeylerin doğruluğuna veya yanlışlığına emin olamamak sıyırtıyor beni. birilerine güven duyduğumdan tam emin olamamak. gözlerim sürekli bir yere dalıyor, etkin bir şekilde birilerini dinleyemediğimi farkediyorum. kafamdaki hengame ayrı yaşamdaki hengame ayrı hepsi birbirine girmiş. okulun bitmemesi için sürekli didiniyordum şuan bitsinde şu karışıklıktan belirsizlikten kurtulayım istiyorum, sınav zamanını bir an önce atlatmak istiyorum bir yandan da hazır olmadığımı bilerek zaman geçmesin istiyorum. bir kaç insanın hayatıma kattığı güzellik olmasa sanırım bunlarla kolay başedemem. rahatlatıyorlar beni. zaten kendi kendime düşününce ne boş şeylere kafa yoruyorum diye düşünmüyor da değilim. bütün bunlar bir yana burda genelde ilk senesi olan kişilerinde olduğunu görerek belirtmek istiyorum; şu zamanlarınızı çöpe atmayın, üşengeçlik yapmayın, son senelere geldiğinizde bir sürü şey yapmak isteyip karışıklık içinde kalıyorsunuz. önümüzde uzun sene var daha diyip bir kenara atmayın bir şeyleri. hayallerinizi, isteklerinizi, meraklarınızı ertelemeyin. güzel günler hepinize🌼
Seda Özen
perdeliğin bu detayında ise; “mâşâllahu kân” yazıyor. böyle bir detayı bugüne kadar hiçbir konak, köşkte korunmuş olarak görmedim. tümünde sökülüp atılmış, konakların kendi yıkılmış zaten. demek ki önce korumak gerekirdi, ancak saklanan-korunan değeri okumak, öğrenmek mümkün.
mihrimah
büyük adamlar büyük kadınların eseridir.
dahileri doğuranda yoğuranda kadınlardır. kadının en büyük dehası dehaları yoğurmak dehasıdır.piskologlar annesevgi ve ihtimamından mahrum kalan çocukların hem yaşama şanslarının hem de ruh sağlığı bakımindan tehlikeli gelişmelere maruz kaldıkları yazar.
bu sebepten diyoruz ki annelerin, insanlığa yapabilecekleri en büyük hizmet anneliktir.
onlar bu vazifeden uzaklastrılmamalı ve bu işlerini en iyi başaracak biçimde eğitilmeli , ta,mal ve mülkünü ailesini yönetmek , manevi huzuru nu temin edebilmek için tahsil görmeli.
ve kadın bu misyonun elinde olduğu halde aile reisliğini kocalarına bırakacak kadar akıllıdır.
akıllı bir kadın yüklendiği aile mesuliyetine ek olarak birde aile reisliğini isteyerek kocasının aile ile irtibatinı zayıflatmasını istemez.
gerçekten de disiptlin edilmek istenene mesuliyet vermek zekicedir.

ya kadınlar!
kapitalist sistem meteryalizimi esas aldığından onlar aile ve kadını ekonomi ve üretim faktörü olarak hareket eder.
kapitalist sahte bir feminizm ile kadınlar çalışmaya tesfik ederken, zaten ekonomik güçlükle karşısında bunalan anneler çocuklarını evlerinde bırakarak veya birbirlerine teslim ederek fabrika veya bürolarda ekmek aramaya çıktilar.
evet kapitalizm kendi bünyesinde yeni kadın tipleri çıkarıyordu, bir taraftan kapitalistin biriktirdiği ve ele geçirdigi zenginliğin üzerine oturan,lüksün ve zenginliğin tadını çıkaran taş bebekler gibi süslenen güzel kadınlar ki bunlar ne evinde ne evin dışında çalışırlar, sadece alemlerde kumarhanelerde , seks patilerde, çılgın müzigin eşliğinde kendini kaybetmis, dans eden emeksiz mutluluk arayan beynini ve şuurunu uyuşturarak diğer insanlarin ızdıraplarına göz yuman doğurmayı istemeyen, seks hürriyeti isteyen evliliği bos veren burjuva özentisi kadın.
diğer tarafta az kazanan fakat çok sarfetmeye teşfik edilen , korkunc bir propaganda ile meydana kaprisli kaprisli kadın dünyasına ayak uydurmak ihtiyacı ile kıvranan ve erkeğin kazancı ile yetinmeyerek evinin dışında çalıştrılmaya itilen devletin himayesi ve desteğini göremediği için de zamanla proleterleşen kadın.bu kadın daha mutlu aile yuvası için ekonomik gücünü ortaya koyduğu halde zamanla çoluk çocuğun hatta ailenin çekilmez bir yük olduğu duygusunu yavaş yavaş kafasında ve gönlünde oluşturmaya başlar.dogurmadan yaşamak felsefesi ile hareket ederek amele dişi yada entipüften; yuvasına akşamdan akşama giden ve bitkin bir kadındır, yahut burjuva kadının lüksüne ve konforuna hasret duyan ve ona özenen biridir.
birde kapitalist dünyaya rağmen kendi mukaddes aile yuvasınıa vakfeden, çoluk çocuğuna adayan anneler. ancak çeşitli sebeplerle ve komplekslerle evinde çalışan kadın hakir ve hordur ve propagandayla kapitalist düzene itilmek için baskı görürler.

herkes büyük işlerde başarılarda kadının da zerafetini, estetigini zekasını görme arzusundadır.
ama bu en çok çocukların hakkıdır. kaygılarıyla daha doğmamış çocuğun elini bırakma, başka çocukların da güzel hayatı için , güzel çocuklar yetiştirmelisin.
sorumsuz
kişinin hayattan neler öğrendiği ve hayata neler kattığı önemlidir. su kısacık ömrümüzde kırmadan ve özellikle kırılmadan hayatı sürdürmek önemlidir. omü kampüste her daim kendi yasitlarimizla bir ve beraberiz.ki bu bazen bizi aldatabilir hayatın her daim bu dinclikte ve bu güzellikte geçeceği sarhoslugunu veriyor bize. yani en azından bana veriyor ☺😊
bende bu sarhosluktan kurtulmak için kampüste bulunan tip fakültesinde yatmakta olan hastaları ziyaret eder ve sadece onları izlerim. orada ne tür hastalıkta insanlar var ve hastanın yakınlarınin nasıl hayata tutunduklari ve hayatı nasıl anladıklari ve anlamladiklari beni çok etkiliyor. ki bu beni önemli derece etkiliyor arkadsalr. ne dersiniz arada ziyaret etsek. biraz daha hayatımızın anlamını anlarız mi☺😊
Oylesinebirvarlik
böyle bir an gelir, gece içine oturur.aslında bu kadar zaman yanlış insanlar için, eski acılar için doğru kişiyi kaybettiğini fark edersin, onu ne kadar kırıp döktüğünü. tüm bunlara rağmen hep orada gibidir hala. özünden hiçbir şey kaybetmemiştir, sanki dönsen tüm samimiyetiyle karşılayacak gibi gelir ama dönemezsin. o kadar incittikten sonra.. kendi düşünce anlar insan ancak, kendi pişman olduktan sonra. ne anlamı kalır dönmenin, ne yüzle dönebilirsin? belki de tüm bu kırılıp dökmelerin, herkesin yanlış çıkması bu yüzden. doğru kişiyle olacak cesaretin olmamışsa sızlanman boşuna.
Alaattin Çağıl 🇹🇷
ağzı kapatıldığı için kendi çığlığının basıncından kulak zarı patlayan 3 yaşındaki o minicik bedenin atamadığı her çığlık bizim çığlığımız!
#istismardeğilcinayet
13. Burç
İkizler: kendi ayaklarınız üzerinde durma isteğiniz öylesine yoğun ki zorda olsanız bile kimseye el açmak istemiyorsunuz. bu takdir edilesi bir durum olsa da sizi zaman geçtikçe yıpratıyor. güçlü kalmaya çalışırken perişan olmayı, birine minnet etmeye tercih ediyorsunuz.
Seda Özen
eskiden insanların kendi evlerini kendilerinin sipariş ettiğini ve sonucun kişiye özel ev olduğunu unutmamak gerek. o yüzden şehir daha güzeldi. şimdi insanlar, kendilerini görmemiş, tanımamış, duygusal bağları olmamış ama onlara seri yapı üretmiş müteahhitlerden hazır ev alıyor.
zaytung
çiçekçiler odası: ‘‘sevgililer günü'nde en yüksek ciroyu ofistekilere hava olsun diye kendi kendine çiçek söyleyenlerden yapıyoruz’’ http://zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=318593
Sıla Gençoğlu
“ herkesin vicdanı kendi polisidir” nilgün marmara.
İyi ki doğdun...
📷: efebahadirr https://www.instagram.com/p/BfIVQJ_AbER/
ekşi sözlük
güleriz ağlanacak halimize. | yalnızken kendi yaptığı espriye yarılmak
https://eksisozluk.com/yalnizken-kendi-yaptigi-esp...
Mrs.nameless
bana surat yapıp, kendi kendine triplere girenlerin ağzının ortasına sağlamca vurmak istiyorum sanırsın dünyaya milletin tribini yemek için gelmişim
KuRaLsiz_®
şimdi bu satırlarda kendi içinden geldiği gibi seslenecektin herkeze,gecenin sesliğinde senden kopmak olduğunu bilmeden ve sana söyleyemediklerimizi yüksek sesle haykırmak istiyoruz herkezin önünde. sensizlik çok ağır geliyor bana seni çok seviyoruz babacığım!
kültürİstanbuL
velhasıl herkes işine baksın. bu kadar imkanla bu kadar çapsızlık nasıl oluyor, oturun bir düşünün. burnunuzu kendi konfor alanlarınızın biraz dışına çıkartmaya cesaret gösterirseniz belki cevabı da görürsünüz vesselam
Ressam Bob
şuraya başkalarının doğrularını değil, kendi doğrularını, kendi yanlışlarını, kendi hayatını yaşayan birilerini çizelim.
admiral
arkadaşlar dün hatırlarsanız ücretli öğretmenlik ile ilgili bir paylaşımda bulunmuştum bu paylaşımımla ilgili bir gelişmeyi de sizlerle paylaşmak istiyorum söylediğim gibi tüm belgelerimi teslim etmiştim ve kaydım yapılmıştı fakat bu gün bir telefon geldi biz canik ilçe milli eğitimden arıyoruz sizi atamanızı yapmıştık fakat sizin yerinize yargı kararı ile başkası atandı sizinle çalışamayacağız ama kesinlikle sizin branşınızdan açık olursa ilk sizi alacağız falan kusura bakmayın bilmem ne ? bende teşekkür ettiğimi zaten yüksek lisans yaptığımı gerek olmadığını söyledim. şimdi burdaki yorumu sizlere bırakıyorum "yargı kararı? " ile atanmış birisi varmış. aah türkiye cumhuriyeti devleti ben 12 sene en iyi ilkokul- lisede okuyayım 4 sene üniversite okuyayım artı 2 tanede açık öğretimden diplomam var ve şimdi kendi alanımda yüksek lisans yapıyorum buna rağmen sen bana 600 lira maaşı çok gördün ona bile felancanın oğlunu veya kızını yerleştirdin. ne istiyorsun bunu bimerden yazsam bi dert yazmasam başka bi dert insanların umutlarıyla oynamak ne kadar kolay olmuş bu memlekette . dağlara çıkmadık polise silah sıkmadık tek istediğimiz bizde bu ülkenin yeni neslinin eğitiminde katkı sağlamak. ben yılmadan devam edeceğim. rakı masasındaki imam gibi olmak istemiyorum işimi hakkıyla yapacağım hiç bir torpil kullanmadan kimsenin hakkına girmeden kariyerimi en iyi şekilde yapacağım. ülkemi seviyorum. bu ülkede çalışamayacaksam kimliğimde neden tc yazıyor. önüme çok fırsat geçti yurt dışı için halada var ama ben ülkemi tercih etmek istiyorum bu ülkede düşünen gençler yetişsin istiyorum. bu ülkede markette hazırı var ne gerek var demek yerine bu nasıl yapılmış diye sorgulayan öğrenciler görmek istiyorum. meslek lisesi diye aşağılanan çocuklarımızın yerli projelerde türkiyeyi temsil ettiğini görmek istiyorum. söyleyin bana çok şey istiyorsam çekip giderim ama bu mümkün yapılabilir çocukları tahtada döven öğretmenler yada kızlara tecavüz eden sapık öğretmenler görmek istemiyorum. yemin ederim çok doldum artık. akşam akşam başınızı şişirdim özür diliyorum. saygı ve sevgilerimle..
Simerazzi
bu alt soy üst soy izleme mevzusunun en güzel yanı, anne tarafı ve baba tarafının uzak akrabalarının önce ayrı yerlerde başlayan yolculuğunun yavaş yavaş aynı köylerde birleşmesi ve kendi ailene uzanması. vaay diyosun demek burada tanıştılar falan.
Seda Özen
tunus. kendi evini kendi inşa eden insanların eseri. mimarsız mimarlık ürünü. bernard rudofsky’nin kitabını da ekliyorum; “architecture without architects” https://drive.google.com/open?id=1TVF1NX5v35aJ2dzw...
İbrahim Melih Gökçek
2️⃣ertuğrul bey;-her ağacın kurdu içinden olurmuş
-bizim göklü devletimizin de kendi içinde hainler kemirmekte.
-sultanımızın zehirlenmesi (selçuklu sultanını kastediyor)
benim ve alplerimin kuşağa çekilmesi arkasında hep ayni kişi vardır.devletimizin emiri emir saadettin.▶️

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)