Tuhaf Ama Gerçek
1799'da kuzey karolina'da 12 yaşındaki conrad reed, arka bahçesinde oldukça büyük bir taş buluyor. babası bunu yıllarca kapı takozu olarak kullanıyor.
bir gün bunun aslında altın olduğunu keşfediyorlar ve amerika'da "altına hücum" başlıyor.
kestanegurgenpalamut
arkadaşlar merhaba! omü ubs sisteminde şifremi unuttuğum için şifremi değiştirmek zorunda kaldım ve 'şifremi unuttum' seçeneğine tıklayarak oradan yeni şifremi almak için e-mail hesabımı verdim ama e-mailime herhangi bir dönüş olmadı. şimdi hafif bir korku sardı öğrenci işleriyle iletişime mi geçmem gerekiyor bu durumda birisi lütfen sistemin yavaş olduğunu ya da öğrenci işleri kapalı olduğu için şu an için geçici hizmet veremediklerini söylesin. bilgisi olanlar yardım ederseniz çok sevinirim.
ladylazarus
iyi akşamlar, ders kayıt sisteminin çıldırttığı dedikodu sakinleri.. ben de tertemiz delirdim. dördüncü sınıf derslerinden biri aniden (?!) bizim döneme alınmış, alttan da dersim olduğu için fazlalık ' bir ' kredi yüzünden derslerimden birini alamıyorum. ben de bir bay hyde yaratacağım kendimden, zamanı geldi.

bugün kardeşim sınıfından bir çocuğa olan aşkını anlattı dfjgndf aşkı tarif ediş biçimi sahiden çok yalın ve güzeldi : ' bak abla, biliyorum çok saçma, kendime de '' hayır, sen onu sevmiyorsun '' diyorum ama ne yaparsam yapayım aklımdan çıkaramıyorum. onu düşünmemeye çalışsam da beynimin içinde dönüp duruyor. ' ve sevgisine vücut buldurma biçimi daha da hoştu : ' ikimiz de çocuğuz biliyorum, bu yüzden zaten sevgili olmak istemiyorum ama çok yakın arkadaş olalım istiyorum. ' hikayenin dramatik kısmıysa bunları bana anlatıyor oluşuydu djfgdf. on üç yaşındaki bir çocuğa aşkın esasında ne olduğunu anlatma gafletinde bulunmadım elbette.

yine de bir abla öğüdü olarak, patronumuz tommy' nin de anısına şunu şuraya iliştirmeyi görev bilirim. güzel geceler


Tuhaf Ama Gerçek
oxford üniversitesi tarafından yapılan global katastrofik risk konferansı'nda bir uzman araştırması, 2100 yılına kadar insan ırkının yok olma ihtimalinin %19 olduğunu ortaya koydu.
teyit
hastalığın bulaştığı hayvanların sütüne şarbonun direk olarak geçemediğini belirten ankara tabip odası genel sekreteri dr. ali karakoç, sütte şarbon bulunma ihtimalinin oldukça güç olduğunu ifade etti. https://teyit.org/sut-ve-sut-urunlerinden-sarbon-b...
Tuhaf Ama Gerçek
güney karolina'da kasırgalardan önce ortaya çıktığına ve insanları uyardığına inanılan gri adam isimli bir hayalet bulunmaktadır. florence kasırgası esnasında cctv kameralarında insanlar gri adam olduğunu iddia ettikleri tuhaf bir şey buldu.

mistletoe🍃
günlerden bir gün köylerin birinde çiftçinin eşeklerinden biri kör bir kuyuya düşer saatlerce çırpınır bağırır en sonunda sesini duyan sahibi onun kuyunun dibinde olduğunu görür. çiftçi köylülerden eşeğini kurtarmak için yardım ister fakat biraz düşünüp taşınan köylüler eşeği oradan kurtarmanın hem imkansız olduğuna hem de sarf edecekleri çabaya değmeyecegine karar verirler. geriye tek bir çare kalmıştır o da kuyuyu toprakla örterek eşeğin acısına son vermek. hep birlikte kuyuya toprak atmaya başlayan köylüler karşısında çaresiz kalan zavallı eşek üstüne atılan toprakları her seferinde silkelenerek ayaklarının altına alır. altına aldığı topraklar sayesinde yavaş yavaş yukarı yükselip kendini kendini kurtaran eşek köylüleri hayretler içinde bırakır...
belki bu hikayeyi daha önce duymuş, okumuş olabilirsiniz. ben bir arkadaşım sayesinde bu hikayeyi okuma şansını yakaladım. şans diyorum çünkü ne kadar basit bir hikaye gibi görünse de bana hatırlattığı şeylere minnettarım.
zaman zaman herkes ve her şey üzerimize geliyor ve bizi o kör kuyuda mahsur bırakıyor gibi hissettirebilir fakat zorluklar ne kadar üzerimize gelirse gelsin ne kadar zorluk yaşarsak yaşayalım silkelenip düştüğümüz yerden çıkmanın yollarını aramalıyız. asla pes edip kendimizi o kör kuyuya hapsedip ölümü beklememeliyiz. umut etmeli, mücadele etmeye devam etmeliyiz... hatta zorlukları yukarı çıkmak için bir basamak gibi kullanacak kadar akıllı olmalıyız.
Tuhaf Ama Gerçek
İsveç, okula devam etmeleri için öğrencilere her ay 187 dolar para ödemektedir. çünkü öğrencilerin motivasyona ihtiyacı olduğunu biliyorlar.
Tuhaf Ama Gerçek
dünya üzerindeki en zeki canlı olduğunu iddia eden bir tür, diğer türleri kendi malı sanıp zalimce tutsak ediyor.
Tuhaf Ama Gerçek
bilim insanları, mide böceği ve probiyotik bakterilerin elektrik üretren 'canlı akü' olduğunu keşfetti.

📰 independent
teyit
fotoğraftaki listenin, türkiye’nin yılda 1.9 milyon apple satışı ile dünya sıralamasında birinci olduğunu gösterdiği iddiası doğru değil. liste, 2017’de yayınlanan ve ülkelerin yaşam standartlarının dolar bazında new york ile karşılaştırıldığı rapordan. https://teyit.org/erdoganin-boykot-cagrisindan-son...
Gaf Ebesi
çocuktum. anneme; “ağaca çıkacağım, yardım et.” dedim. "başkasının çıkardığı yerden inemezsin, düşersin.” dedi.

bunu hiç unutmadım. ne kadar doğru olduğunu büyüyünce anladım.

ali şeriati
Tuhaf Ama Gerçek
bir insan ölmek istediğini söylüyorsa, duyulmak istediğini, önemli olduğunu görmek istediğini söylemek istiyordur. bu düşünce sürecinin sebebi, insanların ve medyanın insanlar gittikten sonra değer vermesidir.
teyit
mars’taki piramitler ve insan yüzlü dev yapılar gibi çalışmalarıyla bilinen holger isenberg tarafından 2003 yılında yayınlanan ve bilimsel herhangi bir dayanağı bulunmayan çalışmada isenberg, çorum’un bulunduğu koordinatların dünyanın merkezi olduğunu iddia etmişti.
Gaf Ebesi
bir; ayaklarınızın altına değil, yıldızlara bakmayı unutmayın. İki; çalışmayı asla bırakmayın. çalışmak size bir anlam ve amaç verir, bunlarsız bir hayat boştur. üç; eğer aşkı bulacak kadar şanslıysanız, onun da olduğunu hatırlayın ve başınızdan atmayın.

stephen hawking
SadriAlışık
o değilde hukuk fakültesini kazanıp sevine sevine gelecek olanların fakültenin taaaaaaa çarşamba da olduğunu öğrenince ne yapacaklarını merak ediyorum
OyuncakAyı✔️
“gerçekleşen bir hayal”
evettttttt. hayallerimden biri daha gerçekleştiiii. sevdiğim ve takip ettiğim kadının bugün semineri vardı. ankara’yı bilmediğim için ablam gitmemi istemiyordu ama bir an “gitmek istiyor musun ?” sordu bende “tabikide” dedim ve hemen hazırlanıp gittim. çok güzeldi hayal etmiştim hep o kadının seminerine gidip imza almak ve bu gerçekleşti. kadını ikinci sıradan dinledim ve dibime kadar geldi bir iki kere göz göze geldik. İmza anına geldiğinde hemen sıraya geçtim. sıra bana geldiğinde tatlı ve bir o kadar güzel bir sohbet geçti aramızda. ona hayallerimden biri olduğunu vs söyledim o da not olarak “sevgili oyuncakayi’ya tüm hayallerine kavuşman dileğiyle” ve imzasını attı. cidden mükemmel bir gündü benim için.
Angaralı
kayda bizzat üniversiteye gelecek arkadaşlar çayırlarda gezen ineklerimizi görünce ne kadar hayvansever ve doğal bir üniversite olduğunu anlayıp bir kat daha seveceksiniz
Tuhaf Ama Gerçek
japonya'da bir vatandaş havanın fırtınalı olduğunu fark edince yıldırım düşerken kaydetmek için sokağa çıkmış.

📹tw/funa040613

snorlax
dün gece epey korkunç bir kabus gördüm. hatta uzun zamandır böyle görmemiştim. rüya olduğunu ve az sonra biteceğini kendime söyledikten tahmini 3-4 saniye sonra uyandım fakat o anki kalp atışını şimdi dahi hissediyorum. uyumaktan korkar mı bir insan? ben korkuyorum. korkularının üzerine gidecek cesarette biri değilim sanırım. halbuki gerçek olmadığını biliyordum bu olayda. kabuslar görmekten yoruldum. biraz da şelalelerin döküldüğü gölün yanındaki yeşillikte kuşları dinlerken uyanmak istiyorum..

Selam Ziyaretçi

Gördüğüm kadarıyla henüz giriş yapmamışsın! Lütfen giriş yap, bekliyorum :)